Artykuł Dodaj artykuł

Pierwsza edycja programu „Spektrum” za nami

Różnorodne projekty, odpowiedzialne zadania i szkolenia pod okiem opiekuna – dobiegł końca program stażowy „Spektrum” w Śnieżce. W trzymiesięcznym, płatnym stażu w podkarpackiej siedzibie spółki w Brzeźnicy, wzięło udział 6 stażystów wyłonionych spośród ponad setki kandydatów. Wybrane osoby otrzymały możliwość współpracy.

Logo Śnieżka

Różnorodne projekty, odpowiedzialne zadania i szkolenia pod okiem opiekuna – dobiegł końca program stażowy „Spektrum” w Śnieżce. W trzymiesięcznym, płatnym stażu w podkarpackiej siedzibie spółki w Brzeźnicy, wzięło udział 6 stażystów wyłonionych spośród ponad setki kandydatów. Wybrane osoby otrzymały możliwość współpracy.

Pierwsza edycja programu „Spektrum” za nami

Program „Spektrum” zaoferował studentom ostatnich lat studiów oraz świeżo upieczonym absolwentom uczelni wyższych możliwość odbycia stażu w obszarze zgodnym z indywidualnymi zainteresowaniami oraz wymarzoną drogą zawodową. O wyborze odpowiedniego profilu działu do odbycia stażu decydowało także wykształcenie uczestników.

Do udziału w programie stażowym Śnieżki zgłosiło się 139 kandydatów – studentów oraz absolwentów takich kierunków jak: ekonomia, technologia chemiczna, informatyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz finanse i rachunkowość. W wyniku dwustopniowej rekrutacji – która w pierwszym etapie przybrała formę rozmowy telefonicznej, a w drugim osobistego spotkania z aplikantami – wyłoniono 6 stażystów. Na podstawie kompetencji i zainteresowań zaproponowano im dołączenie do jednego z pięciu działów Śnieżki: księgowości, badań i rozwoju, transformacji cyfrowej i IT, komunikacji marketingowej oraz marketingu strategicznego.

Nauka, rozwój, doświadczenie

W pierwszych dniach stażu uczestnicy mieli okazję poznać Śnieżkę od środka. W programie przewidziano m.in. zwiedzanie laboratorium oraz wydziałów produkcyjnych. Po tym wdrożeniu stażyści mogli przejść do części praktycznej – poprzedzonej szeregiem szkoleń. Każdemu uczestnikowi programu stażowego przydzielono opiekuna, który wspierał go w procesie nauki.

– Program „Spektrum” dał uczestnikom niepowtarzalną możliwość konfrontacji posiadanej wiedzy teoretycznej w prawdziwym środowisku zawodowym, sprawdzenie się w pracy z innymi ludźmi, a także wzbudzenie pewności siebie i wiary w swoje umiejętności. Dodatkowo w trakcie trwania projektu na bieżąco monitorowaliśmy odczucia stażystów i badaliśmy ich potrzeby – mówi Patrycja Radwańska, Strategic HR Business Partner FFiL Śnieżka SA.

Ostatniego dnia stażu uczestnicy wzięli udział w warsztacie pod nazwą „Projekt Ty”, podczas którego podsumowali swój udział w programie, a także wyznaczyli dalsze cele rozwojowe pod kątem znalezienia dla siebie właściwego miejsca w przyszłym życiu zawodowym.

Ankiety przeprowadzone na zakończenie programu pokazały, że wszyscy stażyści byli bardzo zadowoleni z realizacji projektu i zgodnie orzekli, że jeśli byłaby taka możliwość, ponownie wzięliby w nim udział. Pozytywne odczucia mieli również opiekunowie – każdy uznał współpracę z podopiecznymi jako bardzo przydatną.  3 osoby z 6 otrzymały możliwość dalszej współpracy za podstawie umowy o pracę.

Wiosną 2020 Śnieżka uruchamia II edycję programu stażowego „Spektrum” – szczegóły programu oraz oferty staży dostępne będą na https://kariera.sniezka.pl/dlastudenta. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profili firmy w mediach społecznościowych – to może być Wasze „Spektrum” możliwości!

Artykuł został dodany przez firmę

ŚNIEŻKA TRADE OF COLOURS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA jest wiodącą spółką w Grupie Kapitałowej Śnieżka i czołowym producentem farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły