Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Domofon z kamerą jako doskonały system bezpieczeństwa i wygody

Klasyczne domofony tworzą barierę dla niechcianych gości i pozwalają na zdalne, wygodne otwieranie drzwi. Jednak doskonałym uzupełnieniem może okazać się kamera w domofonie, czyli inaczej wideodomofon.

Klasyczne domofony tworzą barierę dla niechcianych gości i pozwalają na zdalne, wygodne otwieranie drzwi. Jednak doskonałym uzupełnieniem może okazać się kamera w domofonie, czyli inaczej wideodomofon. 

Domofon z kamerą jako doskonały system bezpieczeństwa i wygody.

Klasyczne domofony to komfort i wygoda dla domowników, ponieważ umożliwiają zdalne otwieranie drzwi. Do tego są dobrym zabezpieczeniem, ponieważ blokują możliwość wejścia obcych osób na teren prywatnej posesji czy klatki schodowej. Często stanowią pierwszą barierę ochronną, która ma za zadanie zapobiec okradaniu piwnic, łatwego dostępu do drzwi wejściowych do mieszkania czy na terenie prywatnej posesji. Sam domofon jednak pozwala jedynie na zweryfikowanie głosu nieznanej osoby i na zwykłą rozmowę. Obca osoba może podać się za listonosza, kuriera. Taką ewentualność wyklucza wideodomofon, czyli klasyczny domofon z kamerą i wyświetlaczem obrazu.

Jak działa wideodomofon?

Jest to klasyczna wersja domofonu wzbogacona o kamerę zewnętrzną i wewnętrzny monitor czy panel. Dzięki urządzeniu rejestrującemu obraz właściciel posesji może zobaczyć, kim jest osoba podająca się za kuriera, listonosza czy funkcjonariusza publicznego. Bez wpuszczania do klatki czy na teren ogrodu domu prywatnego możemy wylegitymować osobę podającą się za policjanta, kominiarza czy kogoś ze spółdzielni mieszkaniowej.

Urządzenie składa się z panelu zewnętrznego i wewnętrznego. Panel montowany na zewnątrz zawiera kamerę i rejestrator głosu, natomiast panel wewnętrzny mikrofon oraz wyświetlacz obrazu. Takie zestaw świetnie uzupełni system alarmowy i monitoring np. w Krakowie, czyli dużym i zaludnionym obszarze. 

Wideodomofon i smartfon

Nowoczesne smartfony umożliwiają obecnie kontrole nad oświetleniem w domu, telewizorem, ale także nad wideodomofonem. Odpowiednia aplikacja umożliwia przesyłanie obrazu z kamery i dźwięku prosto na telefon właściciela posesji. Jest to bardzo duże udogodnienie, ponieważ żaden z domowników nie musi podchodzić do panelu wewnętrznego, a skorzystać może ze smartfona, które zawsze jest pod ręką.

Poza tym specjalna aplikacja umożliwia odebranie domofonu w dowolnym miejscu poza domem. Dzięki temu rodzice mogą mieć kontrole nad tym, kto usiłuje wejść na teren domu czy klatki, nie obarczając tym problemem pozostawionych dzieci.

Montaż domofonów w Krakowie czy innym dużym mieście jest ważny, ponieważ natężenie ruchu jest ogromne. Co rusz dzwoni kurier, czy może zostawić paczkę sąsiadowi lub pojawia się ktoś ze służb publicznych. 

Nowoczesne technologie, czyli wideodomofony umożliwiają ścisłą kontrolę wejścia na teren klatki schodowej czy prywatnej posesji. Znowu aplikacje pozwalają na pełną kontrolę również poza domem. 

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły