Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Piła taśmowa do drewna i metalu

Piły taśmowe to podstawowy element wyposażenia każdego profesjonalnego warsztatu, jak i szuflady domowego majsterkowicza. Urządzenia te zapewniają bardzo szybką i precyzyjną obróbkę drewna czy metalu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze piły taśmowej?

Piły taśmowe to podstawowy element wyposażenia każdego profesjonalnego warsztatu, jak i szuflady domowego majsterkowicza. Urządzenia te zapewniają bardzo szybką i precyzyjną obróbkę drewna czy metalu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze piły taśmowej?

Wybór piły taśmowej - najważniejsze parametry

Przed dokonaniem zakupu należy przede wszystkim zadać sobie pytanie, do czego dana piła będzie używana. Piła taśmowa do drewna czy metalu dobrze nadaje się do przycinania przedmiotów o sporych gabarytach. Jednak zdecydowanie częściej wykorzystywana jest przy wykonywaniu zdobień. Najmniejsze elementy muszą odznaczać się precyzją i starannością, a piły taśmowe gwarantują spełnienie tych wymogów. Przy wyborze piły taśmowej do drewna, uwagę należy zwrócić na trzy podstawowe parametry:

  • moc silnika - z reguły im większa moc, tym lepiej, ponieważ można obrabiać twardsze materiały, a silniki o dużej mocy są bardziej wytrzymałe,
  • wysokość robocza - istotna z punktu widzenia gabarytów przedmiotów, jakie będziemy ciąć, a także komfortu pracy,
  • szerokość cięcia - ten parametr jest ściśle powiązany z przeznaczeniem piły. Jeśli mamy w planach ciąć większe kawałki drewna, to wybór powinien paść na piłę oferującą większą szerokość.

Piła taśmowa do metalu jest wykorzystywana zarówno przez fachowców, jak i hobbystów. Ci pierwsi zwykle zwracają szczególną uwagę na dodatkowe elementy, typu minimalny promień krzywizny czy prowadnica. Specjaliści dobrze zdają sobie sprawę, że takie dodatki zapewniają bardzo dokładne i precyzyjne cięcie.

Jaką piłę taśmową wybrać?

Dobrym wyborem na początek może być piła taśmowa z ruchomą ramą SBG 4910. Posiada ona dwie prędkości taśmy, przeznaczone do cięcia pełnych oraz pustych profili. W razie potrzeby można wykonywać cięcie bez stojaka. Poza tym piła wyposażona została w wyłącznik bezpieczeństwa, który chroni przed przypadkowym ponownym włączeniem. Jeśli natomiast potrzebna jest nam piła do cięcia różnorodnych materiałów typu aluminium lub stal nierdzewna, można sięgnąć po piłę 3851 Sandflex Cobra. Zapewnia ona maksymalną wydajność cięcia, ze względu na solidną konstrukcję.

Na rynku najczęściej można spotkać piły taśmowe, których zęby zostały wykonane z węglików spiekanych, natomiast korpus powstał ze stali sprężynowej lub szybkoschnącej. Poza tym często można też natknąć się na piły ze stali węglowej lub piły bimetalowe. Kolejny raz wybór poszczególnego rodzaju przecinarki jest uzależniony od indywidualnych potrzeb klienta. W razie wątpliwości warto przed zakupem skontaktować się ze specjalistą, który pomoże dokonać najlepszego wyboru.

Jeśli mają Państwo problem z wyborem odpowiedniej piły, zapraszamy do kontaktu z fachowcami https://oferta.tech-poznan.pl/. Specjaliści z chęcią udzielą wszelkich porad i rozwieją wątpliwości.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły