Artykuł Dodaj artykuł

Jakie są możliwości zastosowania folii kubełkowej?

W każdej dziedzinie naszego życia pojawiają się nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich jest nowoczesna folia kubełkowa, która stosowana jest przede wszystkim jako materiał izolacyjny w ścianach fundamentowych. Zapewnia ona przede wszystkim hydroizolację i chroni przed możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi, które zdarzają się dość często. Aby jednak folia ta spełniła swoje zadanie, bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniej techniki jej montażu.

W każdej dziedzinie naszego życia pojawiają się nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich jest nowoczesna folia kubełkowa, która stosowana jest przede wszystkim jako materiał izolacyjny w ścianach fundamentowych. Zapewnia ona przede wszystkim hydroizolację i chroni przed możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi, które zdarzają się dość często. 

Jakie są możliwości zastosowania folii kubełkowej?
Aby jednak folia ta spełniła swoje zadanie, bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniej techniki jej montażu.

Charakterystyka membrany kubełkowej

Tak zwana folia kubełkowa charakteryzuje się specyficzną wytłaczaną powierzchnią. Jest to niezwykle odporny materiał na wilgoć, działanie glonów, niskich i wysokich temperatur powietrza, czy też uszkodzenia mechaniczne, dlatego obecnie stosuje się ją w wielu przypadkach. Nawet cieniutka folia kubełkowa o grubości pół centymetra może stanowić skuteczną izolację dla ściany fundamentowej budynku. Bardzo często stosuje się ją również jako materiał hydroizolacyjny w ziemi.

Jeżeli izolacja budynku jest nieskuteczna, z czasem może dojść do wyraźnych uszkodzeń i zniszczeń. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że osadzone na glebach budynki stale pracują. W konsekwencji takiej sytuacji, wilgoć z czasem może dostać się do piwnicy i dolnych kondygnacji budynku, co skutkuje oczywiście grzybem i innymi niedogodnościami.

Folia kubełkowa z geowłókniną i inne rodzaje

W ofercie wielu producentów znajduje się bardzo nowoczesna folia z geowłókniną, która ma nieco inne właściwości i zastosowanie. Nie tylko chroni ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również ułatwia odprowadzenie wilgoci do specjalistycznego systemu drenażu opaskowego. Producenci tacy, jak https://robelit.pl/blog/folia-kubelkowa-co-po-co-i-jak i inni oferują obecnie bardzo szeroki wybór nowoczesnych folii izolacyjnych kubełkowych. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład ta z dodatkiem włókna szklanego, która jest niezwykle odporna na możliwe uszkodzenia mechaniczne różnego rodzaju.

Na co zwrócić uwagę wybierając folię kubełkową?

Dzisiaj wielu producentów oferuje takie folie izolacyjne i charakteryzują je przede wszystkim różne parametry. Warto poświęcić nieco czasu i poznać te parametry techniczne, aby wybrana folia kubełkowa w idealny sposób odpowiadała indywidualnym potrzebom. Gramaturę folii na pewno trzeba dopasować do warunków gruntowych. Im większa gramatura, tym większa odporność na uszkodzenia, ale również większy ciężar całego materiału i koszt jego zakupu. Każde rozwiązanie trzeba więc rozsądnie przemyśleć i zdecydować się na takie, które będzie funkcjonalne i jednocześnie ekonomiczne.