Artykuł Dodaj artykuł

DIY z Ryobi®. Designerska lampka z puszki

Jesteś miłośnikiem DIY i z przyjemnością wykorzystujesz swoje manualne zdolności do małych prac remontowych czy aranżacyjnych?

Jesteś miłośnikiem DIY i z przyjemnością wykorzystujesz swoje manualne zdolności do małych prac remontowych czy aranżacyjnych? Ryobi® z wielką radością wspiera takie działania i podpowiada kolejny sposób na odświeżenie swojego wnętrza. Co powiesz na autorską i oryginalną lampkę, którą stworzysz wykorzystując niepotrzebne, stare przedmioty, znajdujące się w każdym domu? Sprawdź jakie to proste - do dzieła!

Skompletuj niezbędne materiały i narzędzia do działania, zarezerwuj chwilę czasu i ciesz się efektowną i spersonalizowaną lampką na stolik nocy!

Materiały:

 1. Stara puszka
 2. Papier ozdobny lub tapeta
 3. Druciany wieszak bądź drut
 4. Kabel, wtyczka, przełącznik, gniazdko na żarówkę
 5. Śruby (wraz z nakrętkami i podkładkami)

Narzędzia:

 1. Pistolet do kleju (Ryobi® R18GLU)
 2. Wiertarko-wkrętarka (Ryobi® R18DD3)
 3. Wiertło 8 mm do wywiercenia otworów do przymocowania podstawki
 4. Otwornica
 5. Kombinerki lub szczypce
 6. Ołówek
 7. Nożyczki
 8. Rękawiczki ochronne
DIY z Ryobi. Designerska lampka z puszki
DIY z Ryobi. Designerska lampka z puszki
 

Etap 1

Wywierć otwór na żarówkę i okablowanie w podstawie puszki. Następnie odmierz dokładnie wysokość i średnicę puszki. Przygotuj papier ozdobny bądź tapetę odpowiedniej wielkości. Przy pomocy pistoletu do kleju, dokładnie przyklej materiał na puszkę. W czasie oczekiwania na wyschnięcie kleju, przygotuj nóżkę, na której będzie opierać się lampka.

DIY z Ryobi. Designerska lampka z puszki
DIY z Ryobi. Designerska lampka z puszki
 

Etap 2.

Przy użyciu szczypiec bądź kombinerek przetnij wieszak, tworząc z niego zwykły drucik. Zegnij go w taki sposób, aby dopasować go do średnicy puszki.  Stworzysz w ten sposób podstawkę pod lampkę.

Zegnij końcówki drutu, tak by utworzyły uchwyt (przypominający pętelkę). To pozwoli na łatwiejsze przymocowanie podstawki do puszki.

DIY z Ryobi. Designerska lampka z puszki

Etap 3.

Używając sznurka, dokładnie w połowie puszki, wyznacz miejsce na dwa otwory (naprzeciwko siebie, po prawej i lewej stronie puszki). Przy pomocy wiertarko-wkrętarki wywierć ostrożnie małe otwory. Używając śrub przymocuj podstawkę do puszki, czyli nóżki przygotowane wcześniej z wieszaka bądź drutu.

Etap 4.

Zamontuj w środku gniazdo, podłącz kabel wraz z przełącznikiem i wtyczką.

DIY z Ryobi. Designerska lampka z puszki
DIY z Ryobi. Designerska lampka z puszki
 

Etap 5.

Wkręć żarówkę, wybierz miejsce na nowa ozdobę domu i ciesz się oryginalnym, użytkowym gadżetem, który zrobi wrażenie na wszystkich domownikach i gościach.

Pozwól, aby Ryobi® porwało Cię na fantastyczną przygodę, w której rozwiniesz bądź odkryjesz swoją pasję do DIY. Inspiruj się, działaj, zmieniaj przestrzeń wokół siebie! Odkryj szeroką ofertę elektronarzędzi z systemu ONE+ i przekonaj się, jak wiele fantastycznych rzeczy możesz stworzyć samodzielnie!

Podobne artykuły