Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Niezawodne klejenie i uszczelnianie. Nowość w ofercie Sopro – klej wodoszczelny FDK 415 do taśm i mat uszczelniających

Tego, jak istotną rolę w planowaniu remontu lub budowy nowej łazienki, tarasu czy balkonu odgrywa poprawnie wykonana hydroizolacja, nie trzeba dziś nikomu tłumaczyć.

Tego, jak istotną rolę w planowaniu remontu lub budowy nowej łazienki, tarasu czy balkonu odgrywa poprawnie wykonana hydroizolacja, nie trzeba dziś nikomu tłumaczyć. Wysokiej jakości uszczelnienie to nie tylko gwarancja komfortowego korzystania z estetycznej, bezpiecznej i trwałej powierzchni, ale i spokojna głowa – zwłaszcza, gdy nasza podłoga jest jednocześnie sufitem naszego sąsiada. Szukając szybkiego, a zarazem sprawdzonego wariantu hydroizolacji, warto postawić na nowy produkt w ofercie Sopro – klej wodoszczelny do taśm i mat Sopro FDK 415. Klejenie i uszczelnianie w tej samej operacji - bez straty czasu, bez użycia dodatkowych produktów? Teraz to możliwe!

Dwuskładnikowy, cementowy klej reaktywny Sopro FDK 415 sprawdzi się doskonale w przypadku przyklejania i mocowania mat uszczelniających Sopro AEB na wszystkich standardowych podłożach, a także podczas wodoszczelnego klejenia łączeń krawędzi i obszarów zakładek mat uszczelniających oraz montażu taśm, uszczelek i innych kształtek uszczelniających Sopro.

Produkt z łatwością spełni swoje zadanie zarówno na ścianach, jak i na podłogach – w pomieszczeniach i na zewnątrz.

To, pod wieloma względami, prawdziwy synonim wielozadaniowości.

Po pierwsze, jest niezwykle uniwersalny w aplikacji - może być nakładany metodą malowania, szpachlowania lub niezwykle szybko – za pomocą wałka. 

Niezawodne klejenie i uszczelnianie. Nowość w ofercie Sopro – klej wodoszczelny FDK 415 do taśm i mat uszczelniających
Po drugie, jest produktem szybkowiążącym - układanie płytek na matach, taśmach i kształtkach uszczelniających Sopro, montowanych na kleju Sopro FDK 415, można rozpocząć już po upływnie ok. 1,5  godziny. Po trzecie, jest wysokowydajny - jego zużycie, w zależności od sposobu nakładania, a także struktury podłoża i ilości przyklejanych kształtek uszczelniających czy łączeń krawędzi, wynosi zaledwie 0,5-0,75 kg/m². Co ważne, można go stosować w zakresie temperatur od 5° do aż 35°C.

Sopro FDK 415 posiada licencję EMICODE® wg GEV: EC1PLUS R, potwierdzającą, że produkt nie wydziela toksycznych związków do otoczenia, a tym samym jest wyjątkowo bezpieczny dla środowiska.

Rada eksperta Sopro: W przypadku montażu mat uszczelniających, klej Sopro FDK 415 nakładamy równomiernie na całe podłoże przy pomocy wałka z owczej wełny lub pacy zębatej 4 mm. Należy zwrócić uwagę, by zaprawa klejowa była naniesiona na powierzchnię ok. 10 cm szerszej niż szerokość maty. Następnie, dopasowane odcinki maty przykładamy do podłoża pokrytego świeżą warstwą kleju, dociskamy pacą i wygładzamy (od jej środka w kierunku krawędzi), by usunąć spod maty pęcherzyki powietrza. W obszarze połączeń krawędzi i naroży, matę wklejamy na zakładkę lub taśmę uszczelniającą z co najmniej 5 cm zakładem i mocno dociskamy. Jeśli maty łączone są na styk, na doszczelniane krawędzie maty należy nanieść klej Sopro FDK 415, a następnie wkleić taśmę uszczelniającą Sopro. Ważne jest, aby w obszarze styku nie było pustek powietrznych.

Podobne artykuły