Artykuł Dodaj artykuł

Fotowoltaika z coraz lepszym wynikiem

W 2018 roku na całym świecie powstały elektrownie PV o łącznej mocy 104,1 GW, co jest wynikiem o około 5 % lepszym od wypracowanego w 2017 roku!  

Targi GREENPOWER logo

W 2018 roku na całym świecie powstały elektrownie PV o łącznej mocy 104,1 GW, co jest wynikiem o około 5 % lepszym od wypracowanego w 2017 roku!

Targi GREENPOWER

Światowe trendy

Chińczycy uruchomili w ubiegłym roku elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 44,1 GW, czyli o 16 % mniej od mocy zainstalowanych w roku 2017. Jest to spowodowane ograniczeniem inwestycji w nowe elektrownie fotowoltaiczne w drugim kwartale 2018 roku. Mimo spadków Chiny nadal są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o inwestycje w fotowoltaikę. Inwestycje w Chinach to aż 42 % zainstalowanego globalnie potencjału nowych systemów PV. Na drugim miejscu uplasowały się Stany Zjednoczone, które uruchomiły w 2018 roku elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 11,4 GW. Trzecie miejsce zajęły Indie. W tym kraju potencjał instalacji PV zwiększył się o 8,3 GW. Również w Europie nastąpił wzrost inwestycji fotowoltaicznych. W ubiegłym roku powstały instalacje PV o łącznej mocy 11 GW w stosunku do 9,2 GW uruchomionych w 2017 roku. W Unii Europejskiej w ubiegłym roku uruchomiono elektrownie PV o całkowitej mocy 8 GW w porównaniu do 5,9 GW uruchomionych w roku 2017.

Największa europejska inwestycja

W Hiszpanii powstaje największa fama PV w Europie. Docelowa moc instalacji ma osiągnąć 500 MW. Hiszpański koncern energetyczny Iberdrola rozpoczął budowę elektrowni fotowoltaicznej o docelowej mocy 500 MW. Po uruchomieniu będzie to największa tego typu instalacja w Europie. Elektrownia Nuñez de Balboa, bo taką jej nadano nazwę, ma zostać oddana do użytku w 2020 roku. Farma PV będzie zaopatrywać w energią elektryczną 250 000 gospodarstw domowych. Uniknięta emisja CO2 szacowana jest na 215 000 ton rocznie. Obecnie największą instalacją fotowoltaiczną w Europie jest uruchomiona jeszcze w roku 2015 elektrownia fotowoltaiczna w Cestas k. Bordeaux. Jej moc wynosi 300 MW.

Trzy dni na temat OZE

Fotowoltaika będzie również tematem poruszanym podczas Międzynarodowych Targów GREENPOWER, które odbędą się w dniach 7-9 maja br. w Poznaniu na terenie MTP. Podczas wydarzenia przedstawiane są nowoczesne produkty oraz usuługi z zakresu fotowoltaiki, biogazu, biomasy, energii wiatrowej, wodnej oraz geotermalnej, a także biopaliw. Na uwagę zasługuję także prezentacja infrastruktry ładowania oraz pojazdów elektrycznych.

Wiedza i praktyka

Targi GREENPOWER to także miejsce spotkań, dyskusji i wymiany doświadczeń przedsiębiorców, pracowników administracji oraz przedstawicieli branżowych izb i stowarzyszeń. Panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, naukowców i praktyków oraz zagranicznych gości, gromadzą liczne grono zainteresowanych odbiorców, a poruszone tematy spotkają się z dużym zainteresowaniem uczestników. – GREENPOWER to platforma umożliwiająca zdobycie wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych związanych z odnawialnymi źródłami energii. To także miejsce spotkania ekspertów z praktykami – wyjaśnia Marcin Gorynia, dyrektor targów GREENPOWER. – W programie tegorocznej edycji targów nie zabraknie konferencji poświęconych fotowoltaice, magazynowaniu energii, efektywności energetycznej, a także elektromobilności – dodaje M. Gorynia.

Targi GREENPOWER

Profesjonalni zwiedzający

Biznesowa struktura uczestników wyraźnie przekłada się na nowe relacje inwestorskie. W targach uczestniczą inwestorzy, deweloperzy, instalatorzy, a także projektanci instalacji. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz przedstawicieli władz samorządowych, właścicieli hoteli, ośrodków wypoczynkowych, szpitali, gospodarstw rolnych, a także zarządców budynków użyteczności publicznej.

Nie tylko OZE

Równocześnie z targami GREENPOWER odbędą się Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER oraz Poznań Drone Expo. Targi EXPOPOWER to jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń dla branży elektrycznej i energetycznej. W tym roku po raz pierwszy do bloku targów poświęconych energetyce dołączą targi Poznań Drone Expo. W ramach wydarzenia zaplanowano ciekawy program wydarzeń towarzyszących oraz organizację strefy pokazów, w której m. in. zaprezentowane zostaną możliwości dronów w praktyce, pokazy niezwykłych umiejetności pilotów dronów, a także prelekcje specjalistów z Polski i z zagranicy.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.greenpower.mtp.pl.

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa MTP

Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od blisko 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły