Artykuł Dodaj artykuł

Targi LUBDOM Budownictwo Architektura Aranżacje Ogród

Ponad 150 wystawców, pokazy fachowców oraz spotkanie z Gościem Specjalnym Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – tak zapowiadają się Targi LUBDOM. Od 22 do 24 marca, już po raz 39. w Targach Lublin przy ulicy Dworcowej 11,  spotkają się przedstawiciele branży budowlanej, wyposażenia wnętrz, architektury i aranżacji ogrodu.

Targi Kielce - LUBDOM logo

Ponad 150 wystawców, pokazy fachowców oraz spotkanie z Gościem Specjalnym Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – tak zapowiadają się Targi LUBDOM. Od 22 do 24 marca, już po raz 39. w Targach Lublin przy ulicy Dworcowej 11,  spotkają się przedstawiciele branży budowlanej, wyposażenia wnętrz, architektury i aranżacji ogrodu.

Targi Kielce - LUBDOM

Budownictwo górą

Trzon zakresu tematycznego Targów LUBDOM to zdecydowanie budownictwo. Będzie można znaleźć tu m.in. materiały i chemię budowlaną, elewacje, systemy dociepleń, stolarkę drzwiową i okienną, bramy, dachy, schody, ceramikę łazienkową, tynki ozdobne, balustrady czy wszelkie instalacje. Nie zabraknie też nowoczesnych rozwiązań związanych z budownictwem pasywnym i ekologicznym, domem inteligentnym, systemami bezpieczeństwa oraz innowacjami w budownictwie.

Aranżacja wymarzonego wnętrza i ogrodu

Wiosna to czas planowania zmian w aranżacji przestrzeni. Targi LUDBOM wychodzą naprzeciw tym tendencjom, rokrocznie rozbudowując strefę wyposażenia wnętrz. W tym roku szeroki asortyment zaprezentują wykonawcy podłóg, producenci ceramiki łazienkowej i armatury, mebli dla domu i biura, oświetlenia, dekoracji, tekstyliów. Wielbiciele ogrodów znajdą na targach ofertę architektury ogrodowej oraz roślin i kwiatów.

Targi Kielce - LUBDOM

Pokazy fachowców

Oprócz części wystawowej, organizatorzy przygotowali interesujące pokazy. Jak mówi Adam Głowacki „-W hali wystawienniczej powstanie najprawdziwszy dom. Stowarzyszenie Dekarzy pokaże jak przebiegają prace wykończeniowe w zakresie stolarki otworowej w takim budynku – zaprezentują montaż drzwi i okien, w tym również okna dachowego.” To nie koniec pokazów. Na targach obejrzymy cały proces montażu podłóg: począwszy od prac przygotowawczych aż po barwienie i olejowanie. Pokazy zduńskie dostarczą zaś pomysłów na wykorzystania kafli we współczesnych wnętrzach.

Lubelski Kongres Designu i Architektury

Projektanci, architekci oraz pasjonaci designu koniecznie powinni zaplanować wizytę na Lubelskim Kongresie Designu i Architektury, który odbędzie się podczas Targów LUBDOM. Kongres to unikatowa inicjatywa współtworzona przez wiele podmiotów: instytucji branżowych, firm komercyjnych, projektantów, architektów czy trenerów. Łączy je jeden cel: stworzenie wydarzenia skupiającego w jednym miejscu wszystkich, którzy są związani z designem, wzornictwem,  projektowaniem czy architekturą.

Przez dwa dni (23-24 marca) uczestnicy Kongresu będą dyskutować m.in. o: roli designu we współczesnym świecie, edukacji w obszarze projektowania i designu oraz jej wpływie na zmiany cywilizacyjne, nowoczesnej architekturze wnętrz na świecie, trendach i kierunkach rozwoju branży budowlanej, nowoczesnym projektowaniu, innowacjach w budownictwie, modach i długotrwałych tendencjach w urządzaniu wnętrz.  W ramach Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury odbędą się także dwa szkolenia: dotyczące trendów w wyposażeniu wnętrz na sezon wiosna/lato 2019 według nowojorskiej agencji trendsetterskiej Fashion Snoops oraz automotywacji. Poprowadzi je Jerzy Osika – trener o międzynarodowej renomie.

Gościem Specjalnym Kongresu jest Piotr Polk. Aktor opowie o swojej niecodziennej pasji, której owocem jest autorska kolekcja mebli New Classic Design byPolk. 21 lat temu artysta rozpoczął przygodę z projektowaniem i tworzeniem. Dziś ma już na swoim koncie 113 mebli. Są kanapy, szafy, biblioteki, fotele, komody, stoliki i ulubione przez aktora konsolki.  Spotkanie z Goście Specjalnym odbędzie się 23 marca 2019 (sobota) w godz. 11.00 - 13.00.

Targi Kielce - LUBDOM

Targi LUBDOM inspirują

Każdy z nas chce posiadać dom swoich marzeń. Możliwość realizacji własnych pomysłów jest dodatkowym powodem do dumy, dlatego też Targi LUBDOM niosą wiele inspiracji i ciekawych rozwiązań. O tym jak wcielić własne projekty w życie opowiedzą Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury. Inspiracje będzie można także czerpać w oparciu o wystawy. Lubelska Izba Architektów RP zaprezentuje wystawę pt.: „Indywidualne projekty domów jednorodzinnych i ich realizacje” - to właśnie tu można obejrzeć  najlepsze projekty domów indywidulanych w Lublinie. Lubelska Szkoła Sztuki i Projektowania zainspiruje odwiedzających do eksperymentów z wystrojem wnętrz prezentując przykłady prac dyplomowych swoich Absolwentów.

Wspólnie z Targami LUBDOM, jak co roku, odbędą się  Targi Obróbki Drewna LUBDREW oraz Targi Mieszkań i Nieruchomości.

Więcej informacji na: www.lubdom.targi.lublin.pl

Targi Lublin S.A.
Lublin, ul. Dworcowa 11

22 marca 2019   godz. 12.00 – 18.00  PIĄTEK WSTĘP WOLNY!
23 marca 2019   godz. 10.00 – 18.00
24 marca 2019  godz. 10.00 – 17.00

Artykuł został dodany przez firmę

Targi Lublin S.A.

Targi Lublin S.A. są jednym z najważniejszych ośrodków targowych w Polsce. 

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły