Artykuł Dodaj artykuł

Tam, gdzie przeszłość spotyka nowoczesność. Nowość w ofercie Liberon – farba kredowa do dekoracji drewnianych mebli

Styl rustykalny ma w sobie coś takiego, co sprawia, że otaczając się przedmiotami z duszą i historią przychodzą nam na myśl ciepłe popołudnia w babcinej kuchni czy leniwy weekend spędzony w domku na wsi. Taki sielski-anielski, nieco sentymentalny i niezwykle urokliwy klimat coraz chętniej gości również w nowoczesnych wnętrzach.

Styl rustykalny ma w sobie coś takiego, co sprawia, że otaczając się przedmiotami z duszą i historią przychodzą nam na myśl ciepłe popołudnia w babcinej kuchni czy leniwy weekend spędzony w domku na wsi. Taki sielski-anielski, nieco sentymentalny i niezwykle urokliwy klimat coraz chętniej gości również w nowoczesnych wnętrzach. W idealnej sytuacji wystarczy zajrzeć na strych czy do piwnicy i przypomnieć zakurzonemu kredensowi dziadków dawną świetność. Jeśli jednak nie mamy takich pamiątek, meble z naturalnym efektem postarzenia możemy z łatwością wykonać sami… No, prawie sami, bo przyda się jeszcze Farba Kredowa marki Liberon!

Pojęcie „farba kredowa” święci aktualnie prawdziwe triumfy popularności, obejmując produkty o różnym składzie oraz właściwościach, np. farby kazeinowe, mineralne czy te na bazie żywic akrylowych. Nie wszystkie z nich zawierają jednak naturalną kredę, dlatego tak szerokie stosowanie tej nazwy jest w wielu przypadkach mylące.

Farba kredowa mineralna Liberon, w skład której wchodzi aż 45% naturalnej kredy, zapewnia wyjątkową głębię malowanej powierzchni. Rozwiązanie powstało z myślą o tworzeniu zachwycających efektów dekoracyjnych, a w szczególności efektu postarzenia czyli tzw. przecierki.

Koncepcja wykonania, oparta na charakterystycznej technice Liberon, polega na połączeniu dwóch produktów – farby kazeinowej, wykorzystanej jako warstwa bazowa oraz zewnętrznej warstwy farby kredowej.

Tam, gdzie przeszłość spotyka nowoczesność. Nowość w ofercie Liberon – farba kredowa do dekoracji drewnianych mebli
Ta druga charakteryzuje się bowiem nieco mniejszą przyczepnością do powierzchni niż farby kazeinowe. Dzięki temu, podczas przecierania, ścieraniu ulega tylko warstwa zewnętrzna, natomiast warstwa bazowa pozostaje nienaruszona. W ten sposób otrzymujemy niezwykle naturalny efekt postarzenia, doskonale wpisujący się w styl rustykalny, prowansalski czy shabby chick.

Do wyboru mamy 10 delikatnych barw – Gliniany Szron, Pustynną Szarość, Pudrową Biel, Piaskowy Pył, Kruchą Skałę, Naturalną Kredę, Stalowy Nalot, Eteryczną Szarość, Błękit Północy i Deszczowy Popiel. W zależności od doboru odcienia bazy (farba kazeinowa) i warstwy dominującej (farba kredowa), uzyskamy wyrazistą lub stonowaną przecierkę – doskonale dopasowaną do pozostałych elementów wystroju wnętrza. Farby kredowe mogą być również nakładane bezpośrednio na surową powierzchnię drewnianą.

Rada Eksperta Liberon: Przed malowaniem, farbę należy dokładnie wymieszać. Następnie nakładamy cienką warstwę produktu za pomocą pędzla do farb akrylowych, a gdy farba będzie dotykowo sucha, wycieramy wszystkie krawędzie, listwy, narożniki itp. za pomocą wilgotnej, dobrze wyciśniętej gąbki, aby otrzymać w tych miejscach efekt postarzenia. Pozostawiamy do wyschnięcia na 4 godziny i gotowe!

Cały urok rustykalnego wnętrza tkwi w harmonijnym zestawieniu kolorów, kształtów i dodatków. To one budują nastrój i dbają o to, by pomieszczenie nabrało wdzięku i charakteru. A postarzane meble, te z dłuższą czy krótszą historią, będą jego doskonałym uzupełnieniem!

Podobne artykuły