Artykuł Dodaj artykuł

Podsumowanie roku: KRISPOL

Koniec roku to dla przedsiębiorstw czas podsumowań, a także określania celów i kierunków na przyszły. Spółka KRISPOL ma za sobą udany rok, nie zwalnia jednak tempa.

Logo Krispol

Podsumowanie roku: KRISPOL. 60 salonów KRISHOME, 14 centrów kompetencyjnych dla produktów przemysłowych, wprowadzenie nowych produktów do oferty

Koniec roku to dla przedsiębiorstw czas podsumowań, a także określania celów i kierunków na przyszły. Spółka KRISPOL ma za sobą udany rok, nie zwalnia jednak tempa.

Podsumowanie roku: KRISPOL. 60 salonów KRISHOME,  14 centrów kompetencyjnych dla produktów przemysłowych, wprowadzenie nowych produktów do oferty

Rozwój innowacyjnych salonów

Największym sukcesem marki KRISPOL odnotowanym w 2018 roku jest introdukcja aż 60 innowacyjnych salonów KRISHOME, oferujących produkty z linii HOME prywatnym inwestorom, a także stworzenie 14 centrów kompetencyjnych, które pozwoliły zastąpić scentralizowaną sprzedaż w kompleksową obsługę projektów biznesowych w dedykowanych punktach. -  Salony z rozwiązaniami HOME przyniosły 34-procentowe wzrosty udziału sprzedażowego w obrębie wyboru kompletu stolarki. Takie wyniki potwierdzają, że klient indywidualny szuka na rynku kompleksowej oferty od jednego producenta. Z drugiej strony duży nacisk kładziemy również na obsługę projektów dla firm, których specjalne potrzeby wymagają indywidualnego podejścia. – mówi Grzegorz Ratajczak, Dyrektor Wykonawczy Firmy KRISPOL.

Wzrost sprzedaży produktów

W roku 2018 znacznie wzrosło zainteresowanie dwoma kategoriami produktowymi – żaluzjami fasadowymi i dużymi oknami tarasowymi. Ich sprzedaż wzrastała wykładniczo na podobnym poziomie. Firma KRISPOL przyznaje również, że wśród odbiorców stolarki widać inspirację nowymi trendami – Aż 25% wszystkich zamawianych okien tarasowych stanowiły produkty wykonane z aluminium. – mówi Radosław Gibki, Dyrektor Sprzedaży Krajowej Firmy KRISPOL.

Prognozy na 2019 rok

To właśnie w aluminium firma KRISPOL doszukuje się jednego z największych trendów na zbliżający się sezon, a co za tym idzie rozszerza swoją ofertę w linii HOME. Do stolarki aluminiowej dostosowana została paleta nowoczesnych wzorów oklein – w 2019 roku będzie królował Beton, kolor Czarny, Dąb Popielaty czy haptyczny Woodec Dąb Turner. – Aluminium, które kiedyś dedykowane było dużym inwestycjom biznesowym trafi teraz do projektów indywidualnych. Klienci w Polsce chcą nowoczesnych rozwiązań, więc dostosowujemy ofertę do ich oczekiwań. Zauważyliśmy również, że dużym zainteresowaniem cieszy się możliwość okleinowania i malowania w tgz. bikolorze, czyli technice, która umożliwia zastosowanie innego koloru od zewnątrz – dostosowanego do elewacji budynku, a innego od wewnątrz – co pozawala na uzyskanie spójnego efektu wykończenia wnętrza. To trendy, które mocno wybrzmią w 2019 roku – mówi Katarzyna Kozłowska, Marketing Manager Firmy KRISPOL.

Nie tylko aspekty wizualne

W zbliżającym się sezonie wzrośnie zainteresowanie produktami bezpiecznymi. Można to wywnioskować chociażby obserwując wysyp tego typu produktów w 2018 roku. Wybór takich właśnie elementów stolarki daje wiele możliwości – z jednej strony zapewnia bezpieczeństwo, z drugiej jest też bardzo istotnym czynnikiem przy wyborze np. ubezpieczenia domu, gdzie obowiązują restrykcyjne wymogi dotyczące produktów. KRISPOL włączył do oferty szyby antywłamaniowe, okucia, klamki, a co najważniejsze rozwinął projekt safeHOME, który  pozwala na zabezpieczenie domu już na etapie budowy, a także montaż czujników antywłamaniowych bez nieestetycznej ingerencji w produkt, to prawdziwa nowość na rynku.

Artykuł został dodany przez firmę

Krispol Sp. z o.o.

KRISPOL jest wiodącym europejskim producentem bram i stolarki otworowej. Firma jest obecna w branży budowlanej od ponad 25 lat. Oferuje kompleksowe, nowoczesne rozwiązania dla domu i przemysłu, w tym bramy, okna, rolety i drzwi.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły