Artykuł Dodaj artykuł

Ogrodzenie CreaZen w Chorwacji. Miłe referencje dla Betafence

Betafence z przyjemnością informuje o nowych referencjach. Panele Creazen, Nylofor 2D Super i gabiony to główne elementy ogrodzenia i wystroju wybrane przez American International School w Zagrzebiu do zabezpieczenia nowego budynku szkoły.

Logo Betafence

Betafence z przyjemnością informuje o nowych referencjach. Panele Creazen, Nylofor 2D Super i gabiony to główne elementy ogrodzenia i wystroju wybrane przez American International School w Zagrzebiu do zabezpieczenia nowego budynku szkoły.

Ogrodzenie Creazen w Chorwacji. Miłe referencje dla Betafence

Ta międzynarodowa szkoła, założona w 1966 roku, koncentruje się na kształceniu w języku angielskim dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Priorytetem dla dyrekcji szkoły było więc zapewnienie bezpieczeństwa 480 uczniom, a także uzyskanie świadectwa energetycznego A+ i bardzo atrakcyjnego otoczenia.

Inwestor uznał firmę Betafence za wiodącego dostawcę rozwiązań ochrony obwodowej. Wraz z architektami wybrane zostało ogrodzenie CreaZen o wysokości 2,0 m (L=620 m) – ze względu z jednej strony na jego wytrzymałość, a z drugiej na atrakcyjną stylistykę inspirowaną naturalną przyrodą. Po drugiej stronie ulicy znajduje się jezioro Bundek, mnóstwo drzew, promenady i place zabaw dla dzieci. Panele CreaZen wykonane są z pionowych kwadratowych rur przyspawanych na krzyż po obu stronach do rur poziomych. Są one cynkowane ogniowo i powleczone poliestrem. Słupy Bekafix są cynkowane wewnątrz i na zewnątrz oraz pokryte powłoką poliestrową.

Gabiony spawane Betafence (63 szt.) w różnych rozmiarach, zostały umieszczone przed głównym wejściem do szkoły. Gabiony wykonane z drutu Zincalu Super wypełnione są kamieniami, w ten sposób łącząc ten piękny, nowoczesny budynek z elementami przyrody.

Boiska sportowe są zabezpieczone ogrodzeniem o wysokości 4,0 metrów (L=270 m). Zastosowanie paneli Nylofor 2D Super nadaje całemu systemowi wyjątkową sztywność. Panele są sztywne dzięki zastosowaniu siatki zgrzewanej w połączeniu z dodatkowymi, grubymi, podwójnymi prętami poziomymi. Architekci wybrali takie same słupki, jak te do ogrodzenia CreaZen, tylko, że mocniejsze – ze względu na wysokość ogrodzenia. Wysokiej jakości sztywne słupy rurowe Bekafix Super profilowane są w kształt „H” zgodnie z koncepcją Bekafix.

W ramach nawiązania do tej samej stylistyki na placach zabaw można znaleźć ogrodzenie Nylofor 2D o wysokości 1.4 m (L=90 m) zamontowane na słupkach Bekafix.  Na placu zabaw ogromną potrzebę stanowiło także jedno specjalne, bardzo małe ogrodzenie. A ponieważ piękno tkwi w szczegółach, stworzyliśmy ogrodzenie Nylofor 2D o wysokości 0,2 m, które zostało zamontowane pod balkonem, w ten sposób chroniąc dzieci i nie pozwalając im pod niego wchodzić.

Wszystkie te piękne ogrodzenia zamontował oddział Betafence Chorwacja.

- Creazen (w połączeniu ze słupkami Bekafix) H= 2,0 m, L=620 m
- Nylofor 2d Super (w połączeniu ze słupkami Bekafix Super) H=4,0 m, L=270 m
- Nylofor 2d (w połączeniu ze słupkami Bekafix) H= 1,4 m, L=90 m
- Gabiony – 63 szt.

Szkoła AISZ rozpoczęła budowę nowego kampusu szkolnego 12 września 2017 r. na działce znajdującej się w Središćach naprzeciwko Parku Bundek. W ramach tego projektu zainwestowała 14.7 mln euro w gospodarkę Zagrzebia.

Firma Betafence zakończyła instalację ogrodzenia w drugim semestrze 2018 r. 

Artykuł został dodany przez firmę

Betafence Sp. z o.o.

Betafence jest wiodącym producentem i dostawcą ogrodzeń panelowych i siatek ogrodzeniowych, zarówno dla posesji prywatnych jak i przemysłowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły