Artykuł Dodaj artykuł

Szybki sposób na hydroizolację balkonu, tarasu i łazienki – mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE

Odpowiednia hydroizolacja pozwala skutecznie i sprawnie zabezpieczyć powierzchnie wewnętrzne oraz zewnętrzne przed wpływem wody. Mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE to innowacyjne rozwiązanie, które pomoże nam nieskomplikowanie i szybko wykonać efektywną hydroizolację podpłytkową na tarasie lub balkonie, a także w łazience.

Odpowiednia hydroizolacja pozwala skutecznie i sprawnie zabezpieczyć powierzchnie wewnętrzne oraz zewnętrzne przed wpływem wody. Mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE to innowacyjne rozwiązanie, które pomoże nam nieskomplikowanie i szybko wykonać efektywną hydroizolację podpłytkową na tarasie lub balkonie, a także w łazience.

Szybki sposób na hydroizolację balkonu, tarasu i łazienki – mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE
Mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE
źródło: BOTAMENT®

BOTAMENT® AE mata uszczelniająco – kompensująca jest uniwersalną hydroizolacją pod okładziny z płytek ceramicznych oraz kamienia naturalnego. To rozwiązanie przeznaczone jest do stosowania na różnorodnych podłożach. Z pomocą maty BOTAMENT® AE możemy wykonać skuteczną izolację na ścianach i podłogach - ze szczególnym uwzględnieniem powierzchni silnie obciążonych wodą. Zaletą hydroizolacji wykonanej z maty uszczelniająco – kompensującej jest nie tylko jej uniwersalne zastosowanie w różnych obszarach. Kolejnym wyróżnikiem jest szybki postęp prac izolacyjnych. W odróżnieniu od mineralnych zapraw uszczelniających, matę uszczelniająco – kompensującą BOTAMENT® AE układa się w jednym cyklu roboczym. Dodatkowo jest to rozwiązanie, które w odróżnieniu od zapraw nie budzi wątpliwości co do wymaganej grubości oraz czasu wiązania/schnięcia. Mata uszczelniająco-kompensująca firmy BOTAMENT® to idealny produkt na inwestycje, w przypadku których presja czasu oraz krótkie terminy determinują ich pewne i szybkie zakończenie. Ze względu na długi okres przydatności, mata BOTAMENT® AE świetnie sprawdzi się również w przypadku realizacji, których etapy wykonywane są w dużych odstępach czasu.

BOTAMENT® AE matę uszczelniająco – kompensującą można stosować zarówno na zewnątrz - na tarasach i balkonach jak i wewnątrz  zapewniając w tych miejscach skuteczną i szybką hydroizolację.

Izolacja tarasu i balkonu

Balkony i tarasy wystawione są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Mróz, topniejącą woda, upał oraz opady, to tylko niektóre z obciążeń, które musi przez wiele lat  wytrzymać  konstrukcja  balkonu lub tarasu. Aby taras czy balkon był obszarem relaksu, a nie źródłem problemów i kosztownych remontów,  należy zwrócić uwagę na dobór właściwych materiałów do wykonania hydroizolacji. W tym celu z powodzeniem możemy wykorzystać matę uszczelniająco - kompensującą BOTAMENT® AE, która w porównaniu do innych rozwiązań izolacyjnych doceniana jest przede wszystkim ze względu na możliwość stosowania również podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jej właściwości wodoodporne sprawiają, że po przyklejeniu nie wymaga dodatkowej ochrony przed deszczem.

Poza właściwościami hydroizolacyjnymi, mata uszczelniająco–kompensująca BOTAMENT® AE charakteryzuje się wysoką elastycznością, dzięki czemu umożliwia niwelowanie naprężeń występujących  w podłożu, które mogą doprowadzić do uszkodzenia okładziny ceramicznej. Sztywna powłoka balkonu czy tarasu może bowiem z czasem pękać i przepuszczać wilgoć do znajdujących się pod posadzką pomieszczeń. Mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE pozwala nam uniknąć tego typu sytuacji.

W przypadku hydroizolacji balkonów i tarasów Botament  oferuje rozwiązania uzupełniające. Do pełnej i skutecznej hydroizolacji powierzchni tarasowych i balkonowych, poza matą uszczelniająco-kompensującą BOTAMENT® AE zalecane są: środek gruntujący BOTAMENT® D 11,   samoprzylepna taśma uszczelniająca BOTAMENT® PB Portalband, systemowa taśma uszczelniająca BOTAMENT® SB 78, samoprzylepna taśma butylowa BOTAMENT® BD, szybka wielofunkcyjna izolacja reaktywna BOTAMENT® RD 2 The Green 1, wysokoelastyczna zaprawa klejowa BOTAMENT® M 21 lub M 10 Speed, wysokoelastyczna zaprawa klejowa do okładzin podłogowych BOTAMENT® M 29 HP PREMIUM FLEX oraz MULTIFUGE Base – wielofunkcyjna zaprawa do spoinowania.

Łazienka na lata już w 1,5 godziny

Wybierając materiały do izolacji powierzchni, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na najważniejsze właściwości produktu. Łazienka, która jest najwilgotniejszym pomieszczeniem w domu, wymaga od nas zastosowania rozwiązań, które uchronią nas przed przenikaniem wilgoci przez ściany, powstawaniem pleśni oraz grzybów. Dzięki innowacyjnej macie uszczelniająco-kompensującej BOTAMENT® AE eleganckie płytki na podłodze i ścianach, prysznice oraz zabudowa wanny nie będą niszczone przez wilgoć, a także o jej skutki takie jak: pleśń, grzyby, nacieki czy zalewanie sąsiadów.

Izolację wykonuje się w jednym cyklu, przyklejając ją do podłoża – za pomocą jednego produktu – wysokoelastycznej zaprawy klejowej BOTAMENT® M 21 lub BOTAMENT® M 10 Speed.

Szybki sposób na hydroizolację balkonu, tarasu i łazienki – mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE
Hydroizolacja  balkonu
za pomocą maty uszczelniającej BOTAMENT® AE
źródło: BOTAMENT®

Mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE zastosowana w systemie z wysokoelastyczną zaprawą klejową BOTAMENT® M 10 Speed pozwala na przyklejenie  okładziny z płytek już po  ok.90 minutach od  wykonania hydroizolacji. 

Mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE ochroni nasz dom przed wnikaniem wody w ściany i podłogi. To uniwersalne rozwiązanie zostało zgłoszone do konkursu Łazienka Wybór Roku 2018. Uniwersalna, odpowiadająca na wymagania współczesnego budownictwa mata, sprawdzi się nie tylko jako materiał w domach czy mieszkaniach, ale również jako rozwiązanie do powierzchni przemysłowych. Narażone na obciążenia chemiczne duże kuchnie, okładziny z kamienia naturalnego, płytek ceramicznych oraz narażone na działanie warunków atmosferycznych balkony i tarasy, mogą zostać skutecznie zaizolowane z pomocą jednego rozwiązania. Mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE pomoże nam szybko stworzyć skuteczną ochronę przed wodą i wilgocią, a co za tym idzie – cieszyć się spokojem i komfortem przez długi czas.

Mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE zgodnie z wytycznymi powinna być stosowana na powierzchniach z ogrzewaniem podłogowym przy ułożeniu wielkoformatowych płytek w celu redukcji naprężeń pomiędzy płytkami a podłożem.

Podobne artykuły