Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

„Fasada Roku 2017” na półmetku. Internauci już głosują!

Rywalizacja o miano najlepszej elewacji zrealizowanej w 2017 roku nabiera rozpędu. Swoich reprezentantów w konkursie mają już m.in. Białystok, Trójmiasto, Kraków, Lublin, Poznań, Radom, Szczecin czy Wrocław. Wciąż jednak nie jest za późno, by dołączyć do walki o prestiżowy tytuł i 10 000 zł. 

Rywalizacja o miano najlepszej elewacji zrealizowanej w 2017 roku nabiera rozpędu. Swoich reprezentantów w konkursie mają już m.in. Białystok, Trójmiasto, Kraków, Lublin, Poznań, Radom, Szczecin czy Wrocław. Wciąż jednak nie jest za późno, by dołączyć do walki o prestiżowy tytuł i 10 000 zł. Inwestorzy, architekci i wykonawcy mogą zgłaszać swoje realizacje jeszcze do końca roku.

„Fasada Roku 2017” na półmetku. Internauci już głosują!
Konkurs „Fasada Roku” już od jedenastu edycji nagradza najlepsze rozwiązania elewacyjne,
fot. Baumit 

Konkurs „Fasada Roku 2017” wystartował 1 września br. i jest już jedenastą odsłoną projektu zainicjowanego w 2007 r. przez firmę Baumit. Jego ideą jest nagradzanie elewacji jako elementu wpływającego tak na wygląd budynku jak i otoczenie. Obiekty klasyfikowane są w różnych kategoriach. W tym roku są to: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po termomodernizacji”, „Budynek niemieszkalny nowy” i „Budynek zabytkowy po renowacji”. Tegoroczna edycja odbywa się pod Honorowym Patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) i Fundacji Twórców Architektury (FTA).

Wszystko co trzeba zrobić by stanąć do rywalizacji to wejść na stronę www.fasadaroku.pl i prawidłowo wypełnić elektroniczny formularz. Zgłaszana elewacja musi być zrealizowana w 2017 roku, być ukończona i stworzona z wykorzystaniem kompletnej technologii Baumit, przez którą rozumie się system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Kandydatury zbierane są do 31.12.2017 r.

Internauci już typują

Tymczasem z początkiem października na stronie www.fasadaroku.pl wystartowało głosowanie, za pośrednictwem którego swoją opinię wyrazi społeczność internetowa. Każdy, poczynając od 01.10.2017 do 31.01.2018, ma do rozdysponowania pulę 5 głosów (po jednym w każdej kategorii).  Projekty z pierwszych miejsc w swoich kategoriach zostaną uhonorowane „Wyróżnieniem Internautów”.   

Fasada Roku to nie wszystko!

Na początku lutego 2018 r., podczas niezależnych obrad, głos zabierze profesjonalne Jury i to ono zdecyduje, komu w udziale przypadnie tytuł „Fasada Roku 2017” i nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł. Jednak myli się ten, kto myśli, że na tym koniec. Sukces na poziomie krajowym to klucz, który otwiera drzwi do międzynarodowej fazy rozgrywek, w których stawką za zwycięstwo w swojej kategorii jest kolejny prestiżowy tytuł – „Europejska Fasada Roku” i kolejny niemały zastrzyk gotówki – 6 600 €. Co więcej, triumfator główny wzbogaci się o 9 900 €. Zwycięzcy krajowych konkursów Fasada Roku 2016 i 2017 udział mają z góry zagwarantowany. Dodatkowo z obu edycji dołączą do nich po 4 obiekty z każdej kategorii, wyróżniające się atrybutami poszukiwanymi przez międzynarodowe Jury. Finał trzeciej edycji Baumit Life Challenge odbędzie się w czerwcu 2018 r. w Bratysławie na Słowacji.

„Fasada Roku” od lat skupia na sobie uwagę świata architektury i budownictwa, spotykając się z licznym poparciem także branżowych mediów. Wśród redakcji patronujących 11-tej edycji konkursu firmy Baumit znalazły się: „Architektura-Murator”, „Murator”, „Renowacje i Zabytki”, „Zawód:Architekt”, archimania.pl, architektura.muratorplus.pl, bryla.pl, infoarchitekta.pl oraz muratorplus.pl.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły