Artykuł Dodaj artykuł

GREENPOWER 2010 - przejdźmy na zieloną stronę mocy

Blisko 10.000 osób z całego kraju zapoznało się z ofertą wystawców Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER 2010, które odbyły się w Poznaniu w dniach 18-20 maja.

Blisko 10.000 osób z całego kraju zapoznało się z ofertą wystawców Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER 2010, które odbyły się w Poznaniu w dniach 18-20 maja. Honorowy patronat nad targami organizowanymi przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i Polską Izbę Gospodarczą Energii Odnawialnej sprawowało Ministerstwo Gospodarki.

Ekspozycja GREENPOWER 2010 obejmowała energetykę wiatrową, wodną, słoneczną, geotermalną, biopaliwa stałe i płynne, biogaz oraz energooszczędne technologie. Wśród wystawców drugiej edycji dominowały firmy oferujące technologie i urządzenia służące do produkcji biogazu i biomasy oraz pozyskiwania energii z tych źródeł, a także producenci i dystrybutorzy kolektorów słonecznych i pomp ciepła. Swoją innowacyjną ofertę zaprezentowało blisko 80 firm z Polski, Chin, Danii, Francji i Niemiec. Ekspozycja zajęła 1300 mkw.

Nowinki w dziedzinie wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych prezentowane były zarówno na stoiskach wystawców, jak i w podczas forum seminaryjnego GREENPOWER składającego się z sześciu bloków tematycznych: Słońce, Ziemia, Woda, Wiatr, Biomasa i Biogaz. Eksperci obecni na stoisku Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej udzielali szczegółowych informacji na temat poszczególnych źródeł czystej energii i możliwości finansowania projektów dotyczących wykorzystania OZE.

Wicepremier na targach

GREENPOWER 2010 zwiedził wiceprezes Rady Ministrów, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Wicepremier zapoznał się z ofertą wystawców. Szczególne interesowały go najnowsze produkty i nowinki technologiczne prezentowane na targach. Sporo uwagi poświęcił możliwościom wykorzystania biomasy do produkcji energii. Podczas konferencji prasowej wicepremier podkreślił priorytetową rolę zwiększania efektywności energetycznej oraz udziału energii ze źródeł odnawialnych w bilansie energetycznym kraju. "Przejdźmy na zieloną stronę mocy", namawiał Waldemar Pawlak. Wicepremier wziął także udział w  odbywającym się w ramach targów I Forum Regionalnych Agencji Energetycznych i konferencji "Przedsiębiorcy dla klimatu".

GreenMajPower

Nowością GREENPOWER było wydarzenie edukacyjne skierowane do młodzieży – GreenMajPower. To propozycja majówki z energią odnawialną i ciekawym programem, który umożliwił młodzieży poznanie tej tematyki w innowacyjnej formie od najlepszych specjalistów w kraju. Odbywająca się w ramach tego projektu Wszechnica OZE miała na celu pokazanie, czym jest energia odnawialna, jakie są jej możliwości i dlaczego jej wykorzystanie jest tak ważne.


Nagrody GREENPOWER 2010

W trakcie targów GREENPOWER wręczone zostały nagrody w konkursie Acanthus Aureus. Statuetki za stoiska targowe najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej wystawcy otrzymały firmy:

• PGE Energia Odnawialna SA, Warszawa

• MOSTOSTAL WARSZAWA SA, Warszawa  

Nowości

Tradycyjnie największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się nowości prezentowane na stoiskach. Targi to bowiem doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi produktami i technologiami, które wprowadzane są na polski rynek, a także trendami rozwoju energetyki odnawialnej. Wystawcy GREENPOWER zaprezentowali kilkadziesiąt nowych rozwiązań. Specjalne oznakowanie ułatwiało odnalezienie pośród bogatej ekspozycji stoisk wystawców, którzy zgłosili swoje nowości.

Szeroka oferta

W tym samym czasie na terenie targów odbyła się czwarta edycja Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER oraz druga edycja Międzynarodowych Targów Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej AUTOMA. Łącznie podczas tych trzech targowych dni swoją ofertę przedstawiło blisko 350 firm.

GREENPOWER 2011

Kolejna, trzecia edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER odbędzie się w Poznaniu w dniach 24-26 maja 2011 r.

Podobne artykuły