Artykuł Dodaj artykuł

ROCKWOOL mocno stawia na Polskę

Lider produkcji materiałów izolacyjnych z wełny skalnej planuje kolejne inwestycje w infrastrukturę przemysłową w Polsce. ROCKWOOL rozwija jednak nie tylko fabryki w kraju, ale także otworzył niedawno w Poznaniu centrum kompetencyjne dla całej Grupy. 

Logo ROCKWOOL

100 milionów złotych inwestycji i 100 nowych miejsc pracy

Lider produkcji materiałów izolacyjnych z wełny skalnej planuje kolejne inwestycje w infrastrukturę przemysłową w Polsce. ROCKWOOL rozwija jednak nie tylko fabryki w kraju, ale także otworzył niedawno w Poznaniu centrum kompetencyjne dla całej Grupy. Polska jest dla producenta ważnym rynkiem, z dużym potencjałem wzrostu oraz dogodnym położeniem geograficznym, ułatwiającym prowadzenie działalności eksportowej.

ROCKWOOL był pierwszym zachodnim inwestorem, który uruchomił w Polsce produkcję i sprzedaż materiałów izolacyjnych z wełny skalnej. Producent posiada w kraju dwie fabryki - w Cigacicach i w Małkini – i zatrudnia ponad 1200 pracowników. W ciągu ponad 24 lat działalności w kraju, firma zainwestowała w proces technologiczny, rozbudowę linii i instalacje proekologiczne w Polsce ponad 1,3 miliarda złotych. To jednak nie koniec – ROCKWOOL planuje dalsze inwestycje i rozszerzenie swojej obecności w naszym kraju.

Kolejne inwestycje w infrastrukturę przemysłową

W czerwcu 2016 roku ROCKWOOL zakończył wartą 330 mln zł inwestycję w nową linię produkcyjną w swojej fabryce w Cigacicach. Rozwiązania techniczne tam zastosowane bazują na doświadczeniach zdobytych przy realizacji podobnych projektów w Danii, Holandii i USA. Jest to czwarta tak nowoczesna linia na świecie – gwarantuje najbardziej zaawansowaną technologicznie infrastrukturę do wytwarzania wełny skalnej w Polsce. Dzięki inwestycji w nową linię produkcyjną ROCKWOOL uzyskał jeszcze lepsze parametry jakościowe produktów, większą wydajność, a także mógł zminimalizować wpływ na środowisko.

Teraz firma przygotowuje kolejną inwestycję – tym razem w drugiej fabryce firmy w Polsce – w Małkini, w okolicach Ostrowi Mazowieckiej. Gruntowna przebudowa zakładu przyniesie znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych oraz poprawę jakości wytwarzanych produktów. Integralną częścią projektu są również urządzenia służące ochronie środowiska. Planowane nakłady inwestycyjne przekroczą 100 milionów złotych, a nowa instalacja będzie gotowa w pierwszym kwartale 2018 roku.

- Ważnym elementem naszej strategii jest ciągły rozwój, aby móc dostarczać naszym klientom jak najlepsze produkty i aby wykorzystać w pełni możliwości, jakie daje nam skała, czyli materiał powszechnie dostępny i w zasadzie niewyczerpany. Wyznajemy zasadę, że nie wystarczy podążać za rynkiem, należy go wyprzedzać. Dzięki wieloletnim działaniom inwestycyjnym podnosimy konkurencyjność produktów na bardzo ważnym dla nas polskim rynku, ale także na rynkach zagranicznych, na które eksportujemy wyroby produkowane w kraju. Jesteśmy firmą o duńskich korzeniach, ale nasze atuty wynikają z regionu w jakim się znajdujemy – stąd pochodzą nasi wysoko wykwalifikowani pracownicy i stąd pozyskujemy surowce do wyrobu wysokiej klasy produktów – podkreślił Andrzej Kielar, Prezes ROCKWOOL Polska.

Centrum kompetencyjne w Poznaniu

W marcu ROCKWOOL oficjalnie otworzył swoje centrum kompetencji (ROCKWOOL Global Business Services) dla całej Grupy w Poznaniu – w biurowcu Maraton, przy ul. Marcelińskiej. Docelowo w centrum ma być zatrudnionych ponad 100 pracowników – specjalistów z zakresu finansów, IT oraz innych usług związanych z procesami biznesowymi. Poprzez otwarcie RGBS w Poznaniu firma chce zwiększyć wydajność usług finansowych, podnieść ich jakość oraz ustandaryzować je we wszystkich regionach. Centrum będzie odpowiedzialne za zarządzanie i wykonywanie codziennych procesów zaplecza administracyjnego, a także wsparcie wszystkich spółek operacyjnych w Europie i Rosji.

Wybraliśmy Poznań na siedzibę naszego centrum kompetencji dla całej grupy ze względu na dużą liczbę kompetentnych i doświadczonych potencjalnych pracowników. Co roku na rynek pracy trafia tam ponad 1 500 świetnie wykształconych absolwentów kierunków IT oraz ekonomicznych – było to dla nas szczególnie istotne, aby zapewnić jakość oferowanych przez centrum usług -  dodał Andrzej Kielar.

ROCKWOOL Polska regularnie podejmuje także inwestycje w poprawę ochrony środowiska. Stały rozwój technologiczny pozwala firmie na produkcję kilkuset tysięcy ton wełny skalnej rocznie. Produkty ROCKWOOL zostały wykorzystane w największych i najgłośniejszych inwestycjach w Polsce, m.in. na Stadionie Narodowym w Warszawie, w Filharmonii Szczecińskiej, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Starym Browarze w Poznaniu, czy we wspomnianym biurowcu Maratonw Poznaniu.

Artykuł został dodany przez firmę

ROCKWOOL Polska Sp. Z o.o.

ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. należy do Grupy ROCKWOOL - światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej- dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły