Artykuł Dodaj artykuł

Marcin Popkiewicz na VII PLGBC Green Building Symposium!

Mamy przyjemność przedstawić pierwszego mówcę VII PLGBC Green Building Symposium (5 października, Reduta Banku Polskiego, Warszawa), organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC w partnerstwie z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju. 

VII PLGBC Green Building Symposium!

Mamy przyjemność przedstawić pierwszego mówcę VII PLGBC Green Building Symposium (5 października, Reduta Banku Polskiego, Warszawa), organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC w partnerstwie z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju.

Marcin Popkiewicz
Marcin Popkiewicz

Marcin Popkiewicz to analityk megatrendów, naukowiec i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. Autor bestsellerów „Świat na rozdrożu” i „Rewolucja energetyczna. Ale po co?”.

Marcin Popkiewicz w swoim inspiracyjnym wystąpieniu „Słoń w pokoju” podpowie, jak odnieść się światowych megatrendów (w tym ich wpływu na budownictwo), aby być beneficjentem, a nie ofiarą szybko nadchodzących zmian.

Jak sam przyznaje: „Mamy naturalną tendencję do postrzegania przyszłości na podstawie naszych doświadczeń i trendów z przeszłości – jest to wygodne i zazwyczaj działa. Żyjemy jednak w złożonym i szybko zmieniającym się świecie. Stajemy też przed wieloma wyzwaniami, takimi jak wyczerpywanie się paliw kopalnych, wzrost światowej populacji z jednoczesnym jej spadkiem i starzeniem się w krajach rozwiniętych, globalizacja, rosnące zadłużenie państw, narastające nierówności społeczne, zmiana klimatu i inne zagrożenia środowiskowe, narastający kryzys migracyjny, szybkie zmiany technologiczne i wiele innych. Nigdy dotychczas nie stanęliśmy przed tak wielką piramidą wyzwań. Nigdy. To, co zrobimy (oraz to, czego nie zrobimy), zdeterminuje naszą przyszłość – począwszy od stanu naszej gospodarki przez bezpieczeństwo i dobrobyt, aż po los ludzkości. Jeśli mamy poradzić sobie ze stojącymi przed nami wyzwaniami, musimy je rozumieć. W przeciwnym wypadku będziemy stosować strategie rodem z XX wieku i dziwić się, że te sprawdzone wielokrotnie narzędzia nie wie-dzieć czemu tym razem nie działają tak, jak byśmy tego oczekiwali”.

„Rozpoczynając naszą konferencję tak mocnym wystąpieniem, chcemy zachęcić uczestników, którzy przybędą do nas z całej Europy, do startu z wysokiego C i naprawdę gorących debat tego dnia wypełnionego inspiracjami, praktycznymi rozwiązaniami oraz rozważaniami o kierunkach zrównoważonego budownictwa” – dodaje Alicja Kuczera, dyrektor zarządzający PLGBC.

Rejestracji na VII PLGBC Green Building Symposium można dokonać na stronie: http://konferencja.plgbc.org.pl/rejestracja/. Do końca lipca obowiązuje specjalna cena na bilety – 25%!

Wydarzenie odbędzie się 5 października w Reducie Banku Polskiego w Warszawie, a podczas uroczystej gali po konferencji zostanie rozstrzygnięty prestiżowy konkurs PLGBC Green Building Awards.

Więcej informacji dostępnych na stronie: http://konferencja.plgbc.org.pl.

Podobne artykuły