Artykuł Dodaj artykuł

Budowlane atrakcje dla każdego

Targi budowlane Bud-Gryf to znacznie więcej niż tylko oferta wystawców i labirynt stoisk. To także… zawody w rzucaniu piłek do kasków BHP, Strefa Małego Architekta, ubieranie manekina na czas, konkurs „Wyróżniony Wyrób”, gry, wystawy, warsztaty, szkolenia i pokazy… Będzie się działo!

Targi budowlane Bud-Gryf to znacznie więcej niż tylko oferta wystawców i labirynt stoisk. To także… zawody w rzucaniu piłek do kasków BHP, Strefa Małego Architekta, ubieranie manekina na czas, konkurs „Wyróżniony Wyrób”, gry, wystawy, warsztaty, szkolenia i pokazy… Będzie się działo!

Żegluga Szczecińska – tegoroczny organizator Bud-Gryfu – zaproponuje wszystkim odwiedzającym halę MTS gro atrakcji o… budowlanym charakterze. Mimo że targi odbędą się już po raz 26., w tegorocznym programie nie zabraknie nowości.

Budowlane atrakcje dla każdegoZawody w Strefie Bezpieczeństwa Ubieranie manekinów na czas, rzucanie piłek ping-pongowych do kasków BHP, dmuchanie największego balona z rękawicy lateksowej – m.in. w tych konkurencjach zmierzyć się będą mogli targowi goście w Strefie Bezpieczeństwa. Znajdzie się tam również bogata oferta odzieży ochronnej dla pracowników budowlanych. Ponadto podczas trzech dni wydarzenia zbierane będą od gości i wystawców wizytówki, które staną się losami w loterii z nagrodami zaplanowanej na niedzielę.

Porady eksperckie w Strefie Architekta Dzięki współpracy z Zachodniopomorską Okręgową Izbą Architektów RP na terenie targów powstanie Strefa Architekta. Specjaliści zrzeszeni w Izbie pełnić będą dyżury eksperckie, odpowiadając na pytania gości planujących budowę. Specjaliści podzielą się radami związanymi m.in. z uzyskiwaniem pozwolenia na budowę. To tutaj będzie można dowiedzieć się, czym należy się kierować, wybierając projekt. Eksperci doradzą także w kwestii aranżacji pomieszczeń. Odwiedzający targi do Strefy Architekta mogą przyjść z własnymi projektami, skonsultować rozwiązania, poszukać podpowiedzi co do właściwego wykorzystania przestrzeni i uzyskać porady aranżacyjne.

Dzieci zbudują miasteczko Specjalnie dla najmłodszych uczestników targów przygotowany zostanie plac zabaw i Strefa Małego Architekta. Młodzi pasjonaci architektury dowiedzą się, jak zaplanować przestrzeń, poznają rodzaje budynków, zbudują makietę miasteczka lub ulicy oraz pokolorują szare miasto.  

Budowlane atrakcje dla każdego

Wystawa Muratora Na wystawę złożą się najlepsze prace nadesłane na konkurs Remont Roku 2016 organizowany przez miesięcznik Murator i serwis Muratordom.pl. Wszystkie nagrodzone w konkursie realizacje łączyły zalety dobrego projektu i modelowego wykonania, będąc jednocześnie efektownym i inspirującym przykładem, że remont może poprawić warunki życia mieszkańców i wygląd domu lub mieszkania. Wystawa to świetna okazja do inspiracji dla planujących remont lub zmianę własne „M”.

Wyróżniony Wyrób  Tradycyjnie już podczas Targów Bud-Gryf przyznane zostaną medale „Wyróżniony Wyrób”. Medal to rekomendacja ekspertów i środowiska naukowego tworzącego jury konkursu. Komisja składająca się z przedstawicieli środowiska akademickiego i praktyków oceni m.in. innowacyjność, myśl techniczną i użyteczność zgłoszonych produktów. Tegoroczna edycja konkursu cieszy się sporym zainteresowaniem wystawców. Co ciekawe, do tej pory otrzymaliśmy zdecydowanie więcej zgłoszeń niż w latach ubiegłych (a termin upływa dopiero 30 marca).

Energooszczędne szkolenie Zachodniopomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa przygotowała dla uczestników targów budowlanych Bud-Gryf szkolenie pn. „Odnawialne źródła energii oraz budownictwo energooszczędne w budowie domków jednorodzinnych”. Szkolenie poprowadzą: dr inż. Ewa Figiel, dr inż. oraz arch. Karolina Kurtz-Orecka. Odbędzie się ono w sobotę. Wymagane wcześniejsze zapisy.

Budowlane atrakcje dla każdego

Pogromca usterek na Bud-Gryfie Gościem specjalnym targów Bud-Gryf będzie Dominik Strzelec – prowadzący popularną telewizyjną Usterkę. Tapetowanie dla opornych to robocza nazwa warsztatu, który nasz gość poprowadzi w ostatni dzień targów. Prócz garści porad dotyczących tego – wbrew pozorom – niełatwego zajęcia, odwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się, jak poznać dobrego fachowca i gdzie go szukać. Ponadto specjalista i pasjonat majsterkowania podpowie, na co zwracać uwagę przy wyborze ekipy budowlanej i odbiorze wykonanych prac. Dzięki rozmowom i konsultacjom wszyscy zainteresowani dowiedzą się także, jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami wynikającymi z nierzetelnie zrealizowanej pracy.

Malujemy techniką bezpowietrzną Podczas targów odbędą się pokazy z bezpowietrznej i powietrznej aplikacji materiałów stosowanych w budownictwie. Przez trzy dni trwania wydarzenia wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z metodą bezpowietrznego natrysku agregatem malarskim, szpachlarskim oraz możliwością powietrzną natrysku tynków agregatem tynkarskim. Ponadto uczestnicy targów będą mogli samodzielnie spróbować nałożyć gładź, pomalować lub nałożyć tynk strukturalny. Specjalistyczną wiedzą służyć będą eksperci, którzy odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania. Pomogą dobrać odpowiedni agregat oraz poinformują o najczęściej popełnianych błędach podczas aplikacji. Pokazy przygotują firmy Pagat oraz Planeta-Budowlana.

Budowlane atrakcje dla każdego

Konferencja „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu” Pierwszy panel konferencji poświęcony zostanie zagadnieniom zebranym pod wspólnym hasłem „Od edukacji do technologii”. Ta część spotkania z pewnością stanowić będzie inspirację dla młodzieży i kadry nauczycielskiej szkół ponadgimnazjalnych, które w profilu nauczania zajmują się szeroko rozumianymi zagadnieniami energetycznymi. Druga część dotyczyć będzie przede wszystkim zagadnień zrównoważonego rozwoju regionu. Podczas tego panelu omówiona zostanie m.in. jakość powietrza w naszym województwie, zrównoważona mobilność miejska oraz aspekty gospodarki niskoemisyjnej. Na zakończenie zaplanowano panel dyskusyjny.

Targi budowlane Bud-Gryf organizowane przez Żeglugę Szczecińską odbędą się w hali MTS przy ul. Struga w Szczecinie od 31 marca do 2 kwietnia. Parking i wstęp bezpłatne!

Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.zegluga.szn.pl w zakładce „Wydarzenia”. Zachęcamy także do śledzenia naszego profilu na Facebooku (@ZeglugaSzczecinska) i dołączania do wydarzenia „@Targi Budowlane Bud-Gryf”. 

Artykuł został dodany przez firmę

Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o.

Jesteśmy specjalistami od organizacji targów, konferencji oraz imprez firmowych w Szczecinie i na całym Pomorzu Zachodnim.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły