Artykuł Dodaj artykuł

Jeszcze więcej szkoleń w systemach Ytong, Silka, Multipor dla wykonawców i projektantów w 2017 roku!

Rok 2016 Xella Polska, lider energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, zamyka sukcesem, jaki odniosły trzy nowe Centra Szkoleniowe Ytong Silka Multipor w Ostrołęce, Pile i Miliczu.

Rok 2016 Xella Polska, lider energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, zamyka sukcesem, jaki odniosły trzy nowe Centra Szkoleniowe Ytong Silka Multipor w Ostrołęce, Pile i Miliczu. Całoroczne centra edukacyjne to pierwsza tego typu inicjatywa wśród producentów materiałów ściennych w Polsce. W przyszłym roku zaplanowano w nich jeszcze więcej szkoleń w ramach Akademii Profesjonalnego Budowania.

Jeszcze więcej szkoleń w systemach Ytong, Silka, Multipor dla wykonawców i projektantów w 2017 roku!Xella Polska, producent systemów budowlanych Ytong, Silka, Multipor utworzyła w 2016 roku trzy Centra Szkoleniowe. Powstały one przy zakładach produkcyjnych Ytong w Ostrołęce, Pile i Miliczu.

Miejsca naszych centrów szkoleniowych nie są przypadkowe – zwiedzanie procesu produkcji betonu komórkowego jest jednym z elementów szkoleń. Nic tak nie przekonuje do innowacyjnych materiałów Ytong, jak zobaczenie na własne oczy, w jaki sposób są wytwarzane. W bezodpadowym procesie produkcji, z użyciem naturalnych surowców, na wysoce zautomatyzowanej linii produkcyjnej powstaje materiał o wysokiej jakości i dokładności wymiarowej – mówi Wojciech Łasut, dyrektor Działu Technicznego Wsparcia Sprzedaży Xella Polska.

W ostatnim półroczu w Centrach Szkoleniowych Ytong Silka Multipor przeszkolono wielu wykonawców i architektów z całej Polski.

Każde szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. W sali wykładowej uczestnicy poznają asortyment i właściwości materiałów produkowanych przez Xella Polska, projektanci poszerzają swoją wiedzę z zasad projektowania w systemach budowlanych Ytong, Silka i Multipor. W każdym centrum szkoleniowym znajduje się również specjalna Strefa Testów, gdzie można zobaczyć wszystkie najważniejsze produkty Xelli, ale i uczestniczyć w pokazach murowania oraz montażu ocieplenia prowadzonych przez profesjonalnych Doradców Serwisowych.

Szkolenia to bardzo ważny element strategii firmy Xella Polska. Jako lider innowacyjnych rozwiązań budowlanych jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za wypuszczenie na rynek wysokiej jakości materiałów, ale czujemy również zobowiązanie, aby przygotować projektantów i wykonawców do jak najlepszego użycia naszych systemów na budowie. Tylko prawidłowe zaprojektowanie przegród, przy profesjonalnym wykonawstwie, gwarantuje, że nasze energooszczędne materiały przełożą się finalnie na energooszczędny dom – tłumaczy dyrektor Łasut.

Na 2017 rok Xella Polska planuje dalsze, sukcesywne rozwijanie Centrów Szkoleniowych Ytong Silka Multipor. Ma w nich odbywać się jeszcze więcej szkoleń techniczno-produktowych dla różnych grup.

Rozwijana będzie Akademia Profesjonalnego Budowania – nowy program szkoleniowy dla wykonawców. Każde szkolenie będzie potwierdzone certyfikatem Xelli. Najlepsze firmy mają szansę otrzymać Certyfikat Jakości „Wzorowa Budowa”, który wiąże się z przyznaniem tytułu certyfikowanego wykonawcy. Taką firmę wykonawczą Xella Polska poleca klientom poprzez swoją stronę internetową i infolinię.

Przygotowano już terminarz szkoleń na pierwszy kwartał 2017 roku. Dla wykonawców oprócz szkoleń w Ostrołęce, Pile i Miliczu są również przygotowywane szkolenia w oddziałach Zakładów Doskonalenia Zawodowego oraz technikach i szkołach  budowlanych w różnych miejscach w Polsce. W programie szkoleń przewidziano murowanie w systemie Ytong i Silka oraz ocieplanie od wewnątrz za pomocą płyt Multipor. Projektanci poznają również innowacyjne systemy oferowane przez Xella Polska, jak płyty zbrojone Ytong czy wielkogabarytowe elementy Silka Tempo lub Ytong Panel.

Artykuł został dodany przez firmę

Xella Polska Sp. z o.o.

Xella Polska Sp. z o.o. oferuje polskim klientom szeroką gamę produktów niezbędnych do systemu białego budowania. Produkuje materiały ścienne dla budownictwa ogólnego, w szczególności koncentrując się na budownictwie mieszkaniowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły