Artykuł Dodaj artykuł

Panasonic CZ-64ESMC3: nowy sterownik systemowy z programatorem

Panasonic zaprezentował najnowszy sterownik systemowy CZ-64ESMC3 z wbudowanym programatorem.

Panasonic zaprezentował najnowszy sterownik systemowy CZ-64ESMC3 z wbudowanym programatorem. Rozwiązanie pozwala na centralne sterowanie maksymalnie 64 jednostkami wewnętrznymi i jest kompatybilne z układami PACi, ECOi oraz ECO G. Umożliwia optymalizację pracy systemu grzewczo-chłodzącego i dostosowanie jej do określonych wymagań użytkowników.

Panasonic CZ-64ESMC3: nowy sterownik systemowy z programatoremNowy sterownik centralny CZ-64ESMC3 to rozwiązanie zaprojektowane z myślą o ograniczaniu zużycia energii i zapewnieniu maksymalnego komfortu użytkownikom. Dzięki zintegrowanemu programatorowi pozwala zarządzać cyklami chłodzenia i ogrzewania. Ponadto daje możliwość zawieszenia działania systemu na dłuższy okres, na przykład gdy budynek nie jest użytkowany. Istotną zaleta nowego rozwiązania jest współpraca z czujnikami Econavi  - wykrywającymi obecność i aktywność osób w pomieszczeniach, a także poziom nasłonecznienia. Dzięki temu praca jednostek jest dostosowana do rzeczywistych warunków panujących w pomieszczeniach.

Podstawowe funkcje sterownika pozwalają zaprogramować do sześciu operacji dziennie. Obejmują między innymi uruchomienie i wstrzymanie jednostek, wybór trybu pracy, ustawianie prędkości wentylatora czy kierunku nawiewu. Użytkownicy mają też możliwość zmiany parametrów jednostek z poziomu sterowników indywidualnych lub włączenia blokady lokalnego sterowania, tak by system pracował na optymalnym poziomie, a jego praca nie była zakłócana przez zmiany wprowadzone przez osoby nieuprawnione.

Za pomocą sterownika można zarządzać pracą do 64 jednostek wewnętrznych i 30 jednostek zewnętrznych. Mogą być one podzielone na 64 grupy w ramach 4 stref (w jednej strefie może znajdować się do 16 grup). To oznacza, że rozwiązanie pozwala z jednego miejsca sterować zarówno rozległymi, jak i niewielkimi instalacjami.

Sterownik jest wyposażony w ekran cyfrowy pozwalający w prosty, intuicyjny sposób zarządzać działaniem układu grzewczo-chodzącego. Co ważne, dzięki integracji programatora i sterownika w jednej obudowie, rozwiązanie zmniejsza potrzebę dodatkowego okablowania i skraca czas instalacji, zapewniając dodatkowe oszczędności dla właściciela.

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły