Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Panasonic integruje sterowanie domowymi i komercyjnymi systemami klimatyzacji

  Panasonic opracował adapter CZ-CAPRA1, który pozwala na zintegrowanie niezależnych jednostek klimatyzacyjnych RAC z centralnym systemem sterowania.   

Panasonic opracował adapter CZ-CAPRA1, który pozwala na zintegrowanie niezależnych jednostek klimatyzacyjnych RAC z centralnym systemem sterowania. To oznacza, że instalacje klimatyzacyjne w dużych obiektach, składające się z różnych systemów, np. układów VRF, jednostek PKEA czy niezależnych klimatyzatorów do małych pomieszczeń, mogą być zarządzane za pomocą jednego systemu sterowania.

Panasonic integruje sterowanie domowymi i komercyjnymi systemami klimatyzacjiW standardowej instalacji komercyjnej układy Panasonic ECOi typu VRF są podłączone do wielu wewnętrznych jednostek sufitowych i wszystkie sterowane są za pomocą centralnego systemu kontrolnego. W projekcie mogą jednak występować dodatkowe, mniejsze pomieszczenia, takie jak pokoje dozorowe, gdzie instalowane są niezależne jednostki klimatyzacyjne typu RAC sterowane przez agregat multi-split. Dotychczas projekty tego typu nie pozwalały na sterowanie niezależnymi jednostkami RAC poprzez centralny kontroler ECOi, ze względu na brak komunikacji z protokołem P-link.

Tymczasem nowy adapter CZ-CAPRA1 pozwala na podłączenie wszystkich zakresów do P-Line i pełną kontrolę nad całym układem klimatyzacyjnym. Urządzenie montowane jest na płycie sterującej PCB każdej niezależnej jednostki klimatyzacyjnej, która nie posiada protokołu P-Link. Zadaniem adaptera jest zintegrowanie tych jednostek z centralnych systemem sterowania służącym do zarządzania układami VRF lub GHP. Oprócz tego CZ-CAPRA1 może być podłączony do urządzeń Panasonic PKEA stosowanych w serwerowniach.

 

Do podstawowych funkcji adaptera należą m.in. włączanie i wyłączanie jednostek, regulacja temperatury, dostosowanie prędkości wentylatora i wybór trybu pracy. System kontrolny poprzez adapter może również zablokować użycie sterowników zdalnych. W ten sposób użytkownicy nie będę mogli samodzielnie zmieniać ustawień urządzeń wewnętrznych, co mogłoby skutkować nadmiernym zużyciem energii.

Panasonic integruje sterowanie domowymi i komercyjnymi systemami klimatyzacji

CZ-CAPRA1 pozwala na integrację poszczególnych jednostek z systemem BMS, zapewniając jeszcze lepszą kontrolę nad układem, monitorowanie wydajności instalacji i zużycia energii. Ponadto model wyposażono w cztery porty zewnętrzne, w tym wejście stanu alarmowego, umożliwiające monitoring wszelkich przestojów i stanów alarmowych w poszczególnych jednostkach z poziomu centralnego systemu sterowania.

Nowy adapter CZ-CAPRA1 to rozwiązanie dla właścicieli i zarządców dużych obiektów. Dzięki możliwości podłączenia różnych jednostek i układów klimatyzacyjnych do jednego centralnego systemu sterowania, zarządzanie instalacją jest znacznie łatwiejsze i prostsze. Ponadto przekłada się na znaczne ograniczenie zużycia energii i czasu, umożliwiając zdalne sterowanie systemami klimatyzacyjnymi w oddalonych od siebie obiektach, a nawet całkowite wyłączenie systemu w budynku, gdy nie jest on użytkowany.

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły