Artykuł Dodaj artykuł

Pierwsze klimatyzatory Panasonic Etherea z czynnikiem R32

Panasonic zaprezentował nowe linie domowych urządzeń klimatyzacyjnych Etherea Z i TZ, które jako pierwsze w ofercie wykorzystują czynnik chłodniczy R32. Dzięki temu jednostki są jeszcze bardziej efektywne i przyjazne środowisku. Charakteryzuje je wysoka klasa energetyczna, a także bardzo cicha praca i niewielkie wymiary.

Logo firmy PanasonicPanasonic zaprezentował nowe linie domowych urządzeń klimatyzacyjnych Etherea Z i TZ, które jako pierwsze w ofercie wykorzystują czynnik chłodniczy R32. Dzięki temu jednostki są jeszcze bardziej efektywne i przyjazne środowisku. Charakteryzuje je wysoka klasa energetyczna, a także bardzo cicha praca i niewielkie wymiary.

Nowe jednostki Panasonic Etherea wyróżnia przede wszystkim zastosowanie nowego czynnika chłodniczego R32. W porównaniu do stosowanego w większości modeli czynnika R410A jest on efektywniejszy, bezpieczniejszy i charakteryzuje się niższym wskaźnikiem GWP, oznaczającym potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (ang. Global Warming Potential). Ponieważ R32 jest czystą jednoskładnikową substancją, jest też łatwiejszy do odzyskania i ponownego użycia.

Pierwsze klimatyzatory Panasonic Etherea z czynnikiem R32 Pierwsze klimatyzatory Panasonic Etherea z czynnikiem R32
Etherea Matte Etherea White

Linia Etherea Z została wyposażona między innymi w system EcoNavi składający się z inteligentnych czujników nasłonecznienia oraz obecności i aktywności osób w pomieszczeniu. Dzięki nim urządzenie automatycznie dostosowuje swoją pracę do warunków panujących w pomieszczeniu i potrzeb użytkowników. System może między innymi regulować kierunek przepływu powietrza w zależności od obecności człowieka czy też obniżyć moc chłodzenia, gdy pomieszczenie nie jest nasłonecznione. W efekcie nie tylko poprawia komfort użytkowników, ale także wpływa na oszczędność energii, nawet do 38 proc.

Ponadto jednostki typu Z oferują system Nanoe, który usuwa szkodliwe bakterie, wirusy oraz pleśń znajdujące się zarówno w powietrzu, jak i te pokrywające powierzchnie. Jest on w stanie oczyścić powietrze aż z 99 proc. drobnoustrojów w zasięgu działania urządzenia, co korzystnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu. Klimatyzatory linii TZ wyposażone są w filtr PM2.5 umożliwiający skuteczne usuwanie zawieszonych w powietrzu drobnych cząstek i pyłów o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra.

 
Pierwsze klimatyzatory Panasonic Etherea z czynnikiem R32
Etherea Silver

Komfort użytkownikom zapewnia również bardzo cicha praca urządzeń. Generują one niemal niesłyszalny szum na poziomie 20 db(A) - w przypadku modeli TZ i 19 db(A) – w przypadku modeli Z. Konstrukcja nowych jednostek została zaprojekowana na nowo, dzięki czemu są one mniejsze niż jakiekolwiek modele z oferty i można je łatwo dopasować do wystroju zarówno domowego, jak i biurowego wnętrza.

W skład linii Etherea Z wchodzą jednostki ścienne w kolorze białym: Z7SKE, Z9SKE, Z12SKE, Z15SKE and Z18SKE oraz cztery w kolorze srebrnym: XZ7SKE, XZ9SKE, XZ12SKE, i XZ18SKE. Wszystkie charaketyzuje klasa energetyczna A+++/A++. Z kolei do linii TZ należą białe modele oznaczone symbolami TZ9SKE, TZ12SKE, TZ15SKE, TZ18SKE i TZ24SKE o klasie energetycznej A++/A+.

- Nowe klimatyzatory Panasonic to odpowiedź zarówno na wymagania rynku, jak i oczekiwania użytkowników. Dzięki wykorzystaniu nowego czynnika chłodniczego R32, modele Etherea TZ i Z wyprzedzają regulacje związane z redukcją emisji F-gazów. Klienci z kolei docenią nie tylko ich wysoką efektywność energetyczną, ale także nowy wygląd i bardzo cichą pracę – mówi Tomasz Lenarczyk, Sales & Marketing Manager w Panasonic.
Urządzenia klimatyzacyjne Panasonic Etherea TZ i Z będą dostępne u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od maja 2016 r. 

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły