Artykuł Dodaj artykuł

Panasonic prezentuje nową sprężarkę rotacyjną dla klimatyzatorów domowych

Panasonic opracował nową generację sprężarek rotacyjnych typu R2 dla domowych systemów klimatyzacyjnych. Rozwiązanie wyróżnia prosta i jednocześnie wzmocniona konstrukcja, która gwarantuje niezawodną, efektywną i cichą pracę.  

Panasonic opracował nową generację sprężarek rotacyjnych typu R2 dla domowych systemów klimatyzacyjnych. Rozwiązanie wyróżnia prosta i jednocześnie wzmocniona konstrukcja, która gwarantuje niezawodną, efektywną i cichą pracę.

Sprężarka rotacyjna dla klimatyzatorów domowych PanasonicNowa sprężarka została zaprojektowana tak, aby spełnić wymagania najbardziej zaawansowanych systemów klimatyzacyjnych na rynku. Oferuje wysoką efektywność, co potwierdzają współczynniki SEER na poziomie A +++ oraz SCOP A +++. Z kolei o jej sprawności świadczy możliwość maksymalnie 11 uruchomień na godzinę oraz częstotliwość pracy do 98 Hz.

Sprężarka R2 wyposażona jest w wysokiej klasy silnik zbudowany z wykorzystaniem stali krzemowej. W jej skład wchodzą także rozbudowana pompa olejowa, która w połączeniu ze zbiornikiem oleju o większej objętości zapewnia doskonałe smarowanie. Powiększony został także akumulator czynnika chłodniczego. To oznacza, że dysponuje on większą pojemnością, niezbędną w instalacjach z dłuższymi przewodami rurowymi.

Głównym elementem sprężarki jest cylinder, który obejmuje tłok oraz łopatkę obrotową. Dzięki prostej konstrukcji oraz wysokiej jakości komponentów, a w szczególności zaawansowanym powłokom rozwiązanie jest wytrzymałe i zapewnia niezakłócone działanie. Również materiały, których użyto w budowie sprężarki zostały poddane wielu testom. Poszczególne elementy wykonano z wysokogatunkowej stali, a samą łopatkę pokryto powłokami wytwarzanymi metodą fizycznego osadzania z fazy gazowej (PVD). To pozwoliło znacząco zmniejszyć zużycie i podnieść trwałość sprężarki.

Udoskonaleniu uległ również mechanizm sprężarki R2, tak by była ona bardziej stabilna i minimalizowała wibracje. W efekcie urządzenie jest bardzo ciche i bardziej wydajne. Dzięki temu jest idealnym rozwiązaniem dla systemów klimatyzacyjnych stosowanych w domach lub biurach. Jak wszystkie sprężarki Panasonic, R2 jest objęta 5-letnią gwarancją.

Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły