Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

Kiedy i jakie rolety zewnętrze zamontować?

Choć na rynku dostępnych jest zaledwie kilka typów osłon zewnętrznych ich rozpoznanie i wybór odpowiedniego dla nas modelu może przysparzać trudności.  Dodatkowo, montaż niektórych z nich możliwy jest jedynie na konkretnym etapie budowy.   

Choć na rynku dostępnych jest zaledwie kilka typów osłon zewnętrznych ich rozpoznanie i wybór odpowiedniego dla nas modelu może przysparzać trudności.  Dodatkowo, montaż niektórych z nich możliwy jest jedynie na konkretnym etapie budowy.

Roleta nadprożowa Fot. DAKO
Roleta nadprożowa
Fot. DAKO

Pomocy w podjęciu właściwej decyzji i cennych wskazówek dotyczących rodzajów i zalet rolet zewnętrznych udziela Mariusz Biel z grupy DAKO.

Montaż osłon zewnętrznych niesie ze sobą liczne korzyści. Rolety nie tylko zapewniają zachowanie prywatności, ale i podnoszą walory bezpieczeństwa domu. Są ponadto dodatkowym zabezpieczeniem przed hałasem z zewnątrz i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W lecie stają się barierą chroniącą przed nagrzewaniem się pomieszczeń, zimą z kolei przyczyniają się do oszczędności energii cieplnej.

Decyzja podjęta w porę

O komforcie mieszkańców można pomyśleć już na etapie projektowania budynku. Spośród dostępnych na rynku osłon zewnętrznych rolety nadstawne i nadprożowe są tymi, których montaż powinien zostać omówiony z architektem już na początku projektowania domu lub w przypadku tych pierwszych najpóźniej przed zamówieniem okien. Pozwala to na zaplanowanie odpowiednich wymiarów wnęk okiennych i usprawnia późniejsze prace instalacyjne. - Oba typy osłon łączy etapowy sposób instalacji oraz możliwość niemal całkowitej zabudowy skrzynki, do której zwija się pancerz rolety. Dzięki dużej różnorodności i bogatej ofercie kolorystycznej oklein, jej obudowę z łatwością dopasujemy do swoich indywidualnych preferencji – tłumaczy Mariusz Biel z grupy DAKO, która jest polskim producentem rolet, okien, drzwi i bram garażowych.

W dowolnym czasie

Roleta elewacyjna Fot. DAKO
Roleta elewacyjna
Fot. DAKO

Montaż rolet zewnętrznych możliwy jest także w budynkach już istniejących, np. podczas ich modernizacji lub wymiany stolarki otworowej. Idealnym rozwiązaniem są wtedy rolety elewacyjne i podtynkowe. Ich nieskomplikowana budowa i montaż bezpośrednio do ramy okiennej znacznie przyspieszają realizację projektu. Ważnym elementem osłon jest tzw. klapa rewizyjna, którą montuje się od zewnętrznej strony okna. Dzięki temu bez zakłócania prywatności domowników możliwa jest naprawa, konserwacja bądź serwisowanie rolety.

– Podobnie jak w przypadku osłon nadstawnych i nadprożowych, modele elewacyjne i podtynkowe mogą stanowić integralną część budynku. Wszystko za sprawą różnorodnych kształtów i kolorów skrzynek. Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia ich w opcjonalną moskitierę lub system automatycznego sterowania, które znacząco podnoszą komfort użytkowania – zachęca ekspert DAKO.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły