Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

Panasonic rozszerzył ofertę zasobników c.w.u. Aquarea

Panasonic wprowadził na rynek nowe zasobniki c.w.u. przeznaczone do współpracy z pompami ciepła powietrze-woda Aquarea.

Panasonic wprowadził na rynek nowe zasobniki c.w.u. przeznaczone do współpracy z pompami ciepła powietrze-woda Aquarea. Do istniejącej oferty dołączono wysokowydajne modele o pojemności od 185 do 300 l. Dzięki nim cały system, oprócz ogrzewania pomieszczeń w domu, zapewnia ciepłą wodę do celów sanitarnych nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.

Zasobnik c.w.u. Aquarea Fot. Panasonic
Zasobnik c.w.u. Aquarea
Fot. Panasonic

Nowa linia zasobników obejmuje standardowe jednostki ze stali nierdzewnej lub emaliowane, a także modele wysokowydajne lub z dwiema wężownicami, które mogą być wykorzystane we współpracy w energooszczędnymi systemami Aquarea High Performance lub instalacją solarną.

W sumie do oferty wprowadzono aż osiem różnych modeli o objętości od 185 do 300 litrów, które można dopasować do niemal każdej instalacji.

Co ważne, każdy zasobnik Panasonic wyróżnia się wysokim poziomem izolacji, który jest zgodny z normą EN12897. Nowe jednostki mają też dużą powierzchnię wymiany ciepła do 6,1 m², która przekłada się na wysoką efektywność i skraca czas potrzebny do podgrzania ciepłej wody użytkowej. Oprócz tego modele zostały wyposażone w czujnik temperatury, zawór 3-drożny oraz grzałkę wspomagającą o mocy do 3 kW. Dodatkowo pracę zasobników zoptymalizowano dzięki dokładnemu zbadaniu rozwarstwienia wody.

Ofertę zasobników Aquarea uzupełnia także nowy 50-litrowy zbiornik buforowy umożliwiający zwiększenie objętości wody w instalacji oraz gromadzenie jej zapasów. Dzięki niemu cykl pracy pompy zostaje wydłużony i nie musi ona się tak często włączać. To oznacza niższe zużycie prądu, jak również wyższą efektywność jednostki.

Nowy zbiornik buforowy posiada dwie wtyczki i białą obudowę pokrytą izolacją z poliuretanu. Został także wyposażony w automatyczny zawór odpowietrzający (AAV), który pozwala zoptymalizować pracę całego systemu grzewczego. Dodatkowo dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom zbiornik może być zamontowany na ścianie nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni, a jego instalacja jest szybka i bardzo prosta. Z kolei w czasie użytkowania wymaga bardzo niewielkich nakładów na konserwację.

Nowe zasobniki Panasonic są dostępne u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w sugerowanych cenach netto:

  • Zbiorniki emaliowane: od 5299 zł do 10199 zł
  • Zbiorniki ze stali nierdzewnej: 6500 zł (200 l) i 7500 zł (300 l)
  • Zbiornik buforowy 50l : 1039 zł

Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły