Artykuł Dodaj artykuł

Brama segmentowa DK-PP od DAKO – idealna dla krótkich podjazdów

Gdy wjazd do garażu niemal graniczy z ulicą lub jesteśmy posiadaczami wyjątkowo krótkiego podjazdu, idealnym rozwiązaniem stają się bramy garażowe wykonane z paneli. 

Gdy wjazd do garażu niemal graniczy z ulicą lub jesteśmy posiadaczami wyjątkowo krótkiego podjazdu, idealnym rozwiązaniem stają się bramy garażowe wykonane z paneli. Brama DK-PP marki DAKO jest bardzo wygodna w obsłudze, a jej wygląd płynnie komponuje się z fasadą domu.

Firma DAKO, polski producent stolarki otworowej, proponuje bramę segmentową, która dzięki poziomym przetłoczeniom panelu nadaje elewacji lekki i dynamiczny wygląd. Szeroki wybór kolorów paneli umożliwia zastosowanie bramy zarówno w nowym budownictwie, jak i w remontowanych posesjach. Dzięki wygodnemu mechanizmowi otwierania brama DK-PP sprawdzi się szczególnie w przypadku krótkich podjazdów lub gdy do garażu wjeżdża się wprost z ulicy.

Skuteczne wzmocnienia

Brama segmentowa DK-PP Fot. DAKO
Brama segmentowa DK-PP
Fot. DAKO

Panele modelu oferowanego przez DAKO wykonane są z wysokiej jakości ocynkowanej blachy stalowej. Dzięki wypełnieniu pianką poliuretanową charakteryzują się wysoką izolacyjnością cieplną. Specjalnie dobrana powłoka organiczna w połączeniu z powłoką ze stopu cynku i aluminium zapewnia wysoki poziom ochrony antykorozyjnej, co pozwala utrzymać nienaganny i nowoczesny wygląd bramy przez długie lata.

W modelach bramy o powierzchni większej niż 9m2 zastosowano dodatkowe zabezpieczenia chroniące przed pęknięciem linki lub sprężyny, a także specjalnie wyprofilowano panele w miejscu łączeń, aby zniwelować możliwość powstawania uszkodzeń mechanicznych i chronić palce przed przygnieceniem.

Lekkie otwarcie

Brama segmentowa DK-PP Fot. DAKO
Brama segmentowa DK-PP
Fot. DAKO

Niewielki ciężar paneli przekłada się na niski całkowity ciężar bramy, co z kolei ułatwia jej codzienną obsługę. W zależności od wysokości nadproża możliwe jest dostosowanie konkretnego rodzaju prowadnic, które umożliwiają sprawne przesuwanie paneli, a dzięki użyciu specjalnych sprężyn skrętnych konstrukcja otwiera się płynnie i cicho. Opcjonalnie można zamontować sterowanie automatyczne, które dodatkowo pozwala na swobodne kontrolowanie siły oraz czasu otwierania i zamykania bramy. Także możliwość dobrania elementów dekoracyjnych, przeszkleń czy rodzaju zamków umożliwia stworzenie projektu według indywidualnych potrzeb.

Dane techniczne:

  • grubość panelu: 40mm
  • wysokość panelu: 500mm lub 610mm
  • współczynnik przenikania ciepła: brama U=1,6 W/ m2K, panel U=0,54 W/m2K
  • możliwe rodzaje prowadzeń: ST, LHF, LHR

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły