Artykuł Dodaj artykuł

Wideoblog budowlany, czyli „serial” o budowie domu w systemie Ytong

Budowa domu to często jeden z najważniejszych momentów w życiu – bywa trudny, ale finalnie przynosi spełnienie marzeń o własnych czterech ścianach.

Budowa domu to często jeden z najważniejszych momentów w życiu – bywa trudny, ale finalnie przynosi spełnienie marzeń o własnych czterech ścianach. Xella Polska, lider energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, towarzyszy z kamerą jednej z rodzin podczas budowy domu w systemie Ytong. Tak powstał niezwykły wideoblog budowlany – to coś więcej niż praktyczny poradnik, bo przedstawia również emocje, jakie towarzyszą budowie. Jak w dobrym serialu dramatycznym!

Wideoblog budowlany, czyli „serial” o budowie domu w systemie YtongXella Polska, producent markowych materiałów Ytong, Silka i Multipor, od lat stawia na popularyzację fachowego wykonawstwa, jak i edukację Polaków poprzez filmy poradnikowe. W tym celu, jako jedna z pierwszych firm budowlanych w Polsce, stworzyła kanał filmowy na YouTubie, na którym zamieszcza produkowane przez siebie filmy, relacje z budów, poradniki, wirtualne szkolenia dla wykonawców, architektów czy inwestorów.

Dziś kanał Ytong Silka Multipor Polska ma już ponad 2,1 miliona wyświetleń i ponad 1100 subskrypcji, co stawia go w gronie najpopularniejszych branżowych kanałów na YouTubie.

Firma Xella postanowiła wytyczyć nowe drogi w filmowych produkcjach budowlanych – pokazać, że budowa to nie tylko techniczne czy administracyjne zagadnienia, ale również prawdziwe emocje. Tak narodził się pomysł stworzenia wideoblogu, który dokumentuje proces budowy domu w systemie Ytong dla jednej rodziny.

Wideoblog przedstawia realizację domu Państwa Gorczowskich, który powstaje pod Warszawą. Kamera towarzyszy im na każdym etapie budowy, od momentu jak na jeszcze dziewiczą działkę porośniętą zielenią wjeżdża spychacz i ściąga humus, czyli wierzchnią i żyzną warstwę ziemi, robiąc miejsce pod wykop fundamentów, aż po wykończenie domu i wprowadzenie się do świeżo wybudowanego budynku.

Jak mówią bohaterowie wiedoblogu dzień, w którym ruszyła budowa ich domu, był dla nich najszczęśliwszym momentem w życiu. Choć po drodze nie obyło się bez dramatycznych zwrotów akcji. Brak podpisu na ważnym dokumencie opóźnił budowę o kilka miesięcy. Z kolei wiosenne roztopy zagrażały fundamentom. Na szczęście inwestorzy postawili na dobrego wykonawcę, jak i sprawdzone materiały budowlane.

Lepiej nie mieć za dużo pieniędzy, bo wtedy budowa jest bardziej rozciągnięta w czasie i można lepiej przemyśleć kolejne kroki inwestycji – zachwala gospodarczy sposób budowy domu Łukasz Gorczowski. Dzięki temu razem z żoną jeszcze na etapie wyboru projektu przeliczali każdą złotówkę. Ostatecznie wybrali do budowy domu technologię Ytong, bo to pełen system: od bloczków, poprzez gotowe nadproża i płyty stropowe. A przy tym inwestor otrzymuje wsparcie producenta: techniczne, jak i doradcze. Xella szkoli również wykonawców, można więc mieć pewność, że materiały będą prawidłowo użyte na budowie, gdy wybierze się certyfikowaną firmę wykonawczą.

W wideoblogu podglądamy, krok po kroku, jak rośnie dom Państwa Gorczowskich. A że realizacja domu w systemie Ytong jest szybka, czasami jeden odcinek przedstawia kolosalne zmiany, jakie zachodzą na placu budowy. Ściany parteru wyrosły w tydzień, montaż stropu trwał… kilka godzin!

Pani Bożena Gorczowska zachwala wybór bloczków Ytong Energo o grubości 40 cm: – Mamy ścianę jednowarstwową. Nie potrzeba żadnego ocieplenia, co oznacza niższy koszt budowy i szybsze ukończenie domu. W Polsce wciąż pokutuje myślenie, że technologia ściany jednowarstwowej nie sprawdzi się w naszym klimacie. A taka ściana jest przecież zdrowsza, bo jednorodna przegroda ma lepsze właściwości związane z jej „oddychaniem”. A przy tym nasz dom będzie ciepły i energooszczędny – mówi Pani Bożena, na co dzień ekonomistka.

Skąd tyle wie o budowie? Z wideoblogu dowiedzieć się można, że przed budową inwestorka czytała wszystko, co się da, na temat budowy domów jednorodzinnych. Dziś, wspólnie z mężem, stała się prawie ekspertką.

Zapraszamy do śledzenia kolejnych odcinków naszego wideoblogu budowlanego

Artykuł został dodany przez firmę

Xella Polska Sp. z o.o.

Xella Polska Sp. z o.o. oferuje polskim klientom szeroką gamę produktów niezbędnych do systemu białego budowania. Produkuje materiały ścienne dla budownictwa ogólnego, w szczególności koncentrując się na budownictwie mieszkaniowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły