Artykuł Dodaj artykuł

Nowy sterownik Panasonic dla systemów ECOi i PACi

Panasonic rozszerzył linię rozwiązań służących do sterowania i kontroli urządzeń klimatyzacyjnych o nowy sterownik CZ-RTC4 przeznaczony dla jednostek z serii ECOi oraz PACi. 

Panasonic rozszerzył linię rozwiązań służących do sterowania i kontroli urządzeń klimatyzacyjnych o nowy sterownik CZ-RTC4 przeznaczony dla jednostek z serii ECOi oraz PACi. Panel współpracuje z systemem Econavi, który monitoruje obecność i aktywność osób w pomieszczeniach. Dzięki temu optymalizuje on pracę urządzeń tak, by ograniczyć zużycie energii, zapewniając jednocześnie komfort użytkownikom.

Panasonic CZ-RTC4Nowy kontroler CZ-RTC4 to rozwiązanie przeznaczone dla jednostek klimatyzacyjnych z serii ECOi oraz PACi, które mogą być zainstalowane zarówno w dużych obiektach, jak hotele czy szpitale, jak i w mniejszych budynkach komercyjnych i mieszkalnych. Sterownik jest kompatybilny z inteligentnymi czujnikami Panasonic Econavi obejmującymi funkcję Human Activity. To oznacza, że system analizuje liczbę osób przebywających w pomieszczeniu oraz poziom ich aktywności, i na tej podstawie automatycznie reguluje moc ogrzewania lub chłodzenia. Przykładowo, gdy jednostki działają w trybie ogrzewania, a system wykryje większą aktywność osób - automatycznie obniży moc grzewczą, by zadana temperatura spadła o 1 stopień Celsjusza.

Oprócz tego rozwiązanie oferuje funkcję wykrywania nieobecności, co zapobiega obniżeniu lub podwyższeniu temperatury w pomieszczeniu, gdy przez dłuższy czas nikt w nim nie przebywa. Z kolei po trzygodzinnej nieobecności osób Econavi wyłączy system klimatyzacji automatycznie, pozwalając na uniknięcie strat energii. Kolejnym udogodnieniem jest funkcja nocna, która utrzymuje temperaturę sprzyjającą komfortowemu wypoczynkowi podczas snu.

Do podstawowych funkcji sterownika CZ-RTC4 należy obsługa 5 trybów pracy: chłodzenie, ogrzewanie, osuszanie, tryb automatyczny oraz wentylacja. Ponadto rozwiązanie pozwala na regulację temperatury w zakresie 18-30 stopni Celsjusza w trybie chłodzenia lub osuszania i w zakresie 16-30 stopni Celsjusza w trybie grzania. Możliwe jest też ustawienie kierunku nawiewu powietrza. Co więcej, elastyczną konfigurację zapewnia program tygodniowy, w którym dla każdej doby użytkownik może zaprogramować maksymalnie 6 akcji tak, by dostosować pracę systemu do swoich potrzeb.

Przewodowy kontroler CZ-RTC4 może być alternatywą dla zdalnego sterownika głównego. Ponadto, w celu przeprowadzenia czynności serwisowych, istnieje możliwość podłączenia sterownika do jednostki zewnętrznej za pośrednictwem kabla PAW-MRC.

Sterownik Panasonic CZ-RTC4 to bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające zautomatyzować pracę systemów chłodzenia i ogrzewania w budynkach komercyjnych. Dzięki współpracy z inteligentnymi czujnikami Econavi, nie tylko eliminuje konieczność ręcznego nastawiania temperatury, ale przede wszystkim zapewnia znaczne ograniczenie zużycia energii. Rozwiązanie szczególnie docenią właściciele i zarządcy dużych obiektów, które wymagają indywidualnego dostosowania temperatury do potrzeb poszczególnych pomieszczeń czy użytkowników - mówi Tomasz Lenarczyk, Sales and Product Manager w firmie Panasonic.

Sterownik Panasonic CZ-RTC4 jest dostępny u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w cenie 400 zł netto.

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły