Artykuł Dodaj artykuł

Nowy zbiornik buforowy Panasonic dla pomp ciepła Aquarea

Panasonic wprowadził 50-litrowy zbiornik buforowy przeznaczony dla linii pomp ciepła powietrze-woda Aquarea. 

Nowy zbiornik buforowy Panasonic dla pomp ciepła AquareaPanasonic wprowadził 50-litrowy zbiornik buforowy przeznaczony dla linii pomp ciepła powietrze-woda Aquarea. Stanowi on uzupełnienie dla głównego zasobnika, umożliwiając gromadzenie zapasów ciepłej wody, a w konsekwencji zwiększenie efektywności całego systemu grzewczego. Rozwiązanie może zostać wykorzystane zarówno w małych, jak i dużych obiektach.

Nowy zbiornik buforowy dla urządzeń Aquarea pozwala na zwiększenie objętości wody w instalacji oraz gromadzenie jej zapasów. Dzięki niemu cykl pracy pompy zostaje wydłużony, ale nie musi ona tak często się włączać. W efekcie rozwiązanie zapewnia ograniczenie zużycia prądu, zaś sama pompa pracuje z wyższą efektywnością. Co więcej, urządzenie jest wyposażone w automatyczny zawór odpowietrzający (AAV), co pozwala zoptymalizować pracę systemu grzewczego.

Na wydajność nowego zbiornika Aquarea wpływa także konstrukcja obudowy pokrytej izolacją z poliuretanu, która ogranicza straty ciepła. Dodatkowo za sprawą stosunkowo niewielkich rozmiarów, urządzenie może być umiejscowione na ścianie nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni, a jego instalacja jest bardzo łatwa i szybka. Z kolei w czasie użytkowania zbiornik wymaga bardzo niewielkich nakładów na konserwację.

- Nowy 50-litrowy zbiornik buforowy Aquarea to rozwiązanie, które pozwoli skutecznie zminimalizować straty ciepła oraz kontrolować temperaturę wody. Jednocześnie umożliwia zwiększenie objętości wody w instalacji, zapewniając maksymalną efektywność pompy ciepła – mówi Tomasz Lenarczyk, Sales and Product Manager w firmie Panasonic. - Zbiornik buforowy to właściwy wybór dla użytkowników, którzy chcą ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem i produkcją c.w.u. - dodaje Tomasz Lenarczyk.

Linia pomp ciepła powietrze-woda Aquarea obejmuje urządzenia o mocy od 3 do 16 kW, charakteryzujące się wysoką efektywnością oraz niskimi kosztami utrzymania. Jednostki te są łatwe w instalacji i przyjazne dla środowiska naturalnego. Szeroka oferta pozwala na właściwy dobór pompy w zależności od potrzeb zarówno nowych, jak i istniejących obiektów.

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły