Artykuł Dodaj artykuł

Wszystkie odcienie szarości - doskonała baza do aranżacji łazienki

Szary, to kolor uniwersalny, który zawsze jest na czasie. Tak jak biel czy czerń, możemy go swobodnie łączyć właściwie z całą paletą innych barw.

Szary, to kolor uniwersalny, który zawsze jest na czasie. Tak jak biel czy czerń, możemy go swobodnie łączyć właściwie z całą paletą innych barw. Niezwykle ciekawym i oryginalnym połączeniem są duety szarości i mocnego, soczystego koloru, np. turkusowego, zielonego, czy miodowożółtego. Dzięki zastosowaniu szarych płytek w aranżacji łazienki stworzymy idealną bazę do tego, by uzupełniać wnętrze barwnymi, kontrastującymi akcentami, uzyskując za każdym razem zupełnie nowy, ciekawy efekt. W stworzeniu takich aranżacji pomogą kolekcje płytek ceramicznych marki Tubądzin, takie jak Concrete, Ashen czy Finezza.

Wszystkie odcienie szarości - doskonała baza do aranżacji łazienki

Planując remont łazienki, często zastanawiamy się czy podjąć odważny krok i wprowadzić stanowcze zmiany oraz mocne kolory, czy też zdecydować się na bezpieczną, stonowaną aranżację. Dobrym rozwiązaniem może być uniwersalna baza, w postaci szarych płytek ściennych i podłogowych, do której swobodnie dobierzemy barwne dekory, mozaiki, bądź inne elementy ozdobne, dopełniające aranżację. Oto kilka przykładów z zastosowaniem szarej bazy w aranżacji łazienki:

Surowa szarość z mocnym akcentem

Odwołujące się do natury betonu szare duże płytki z kolekcji Conrete, pozwolą na stworzenie aranżacji w surowym stylu industrialnym. Takie ascetyczne elementy ożywimy zestawiając je z dekorem o drobnym wzorze i metalicznym połysku oraz uzupełniając całą aranżację dodatkami w kolorze głębokiego turkusu.

Tak wykończona łazienka zachowa mocny, dość męski klimat, ale szara baza i wzorzyste dekory, pozostawią nam możliwość przearanżowania wnętrza i złagodzenia jego charakteru, np. z wykorzystaniem intensywnych odcieni fioletu albo bieli i chłodnych odcieni beżu.

Grafit w łagodnym wydaniu

W tej aranżacji główną rolę grają płytki podłogowe i ścienne w łagodnym, cieniowanym i lekko rozmytym graficie.  Dynamiki i przestrzenności tej stylizacji dodaje pulsujący, dekor z geometrycznym wzorem. Całość doskonale łączy się z soczystą zielenią w postaci mebli, dodatków i roślinności, tworząc łazienkę w stylu eko. Z grafitowymi odcieniami szarości świetnie sprawdzi się także cytrynowy żółty oraz koralowa czerwień.

Zabawa w ciepło-zimo

Ciemne, grafitowe płytki imitujące kamień, finezyjnie łączą się z delikatnym dekorem. Jego elementy łapią refleksy światła i połyskują niczym lusterka. Dodatkowym promykiem słońca wprowadzającym ciepłą aurę do tej chłodnej i ciemnej aranżacji będzie kolor żółty w złotym, miodowym odcieniu.

Jeśli zechcemy podkreślić grafitowy chłód aranżacji możemy zastosować dodatki oraz kolor ścian w odcieniach błękitu. By pozostać przy ciemniejszej tonacji, z grafitem zestawmy głęboką czerwień. 

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły