Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Ratunek dla zniszczonych powierzchni drewnianych… i nie tylko - Bondex SOS Renovation RESCUE IT!

Drewno jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów budowlanych przy konstrukcji tarasów, pomostów, schodów czy balustrad. Jednak narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych, wody oraz zanieczyszczeń powietrza z czasem traci swoje walory dekoracyjne.   

 
Logo Bondex
 

Drewno jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów budowlanych przy konstrukcji tarasów, pomostów, schodów czy balustrad. Jednak narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych, wody oraz zanieczyszczeń powietrza z czasem traci swoje walory dekoracyjne.

Co zrobić gdy wydaje nam się, że czeka nas wymiana czy kosztowny remont drewnianych powierzchni, a jednocześnie nie chcemy pozbywać się tego naturalnego akcentu z naszego ogrodu?

Jest na to rozwiązanie. Marka Bondex wprowadza na rynek grubopowłokową, matową farbę kryjącą – SOS Renovation RESCUE IT! – przeznaczoną do malowania starego oraz zniszczonego drewna i betonu. Produkt jest innowacyjny, to zupełna nowość na polskim rynku!

Bondex SOS Renovation RESCUE IT Bondex SOS Renovation RESCUE IT Bondex SOS Renovation RESCUE IT

Lifting bardzo zniszczonego drewna

SOS Renovation RESCUE IT! marki Bondex to akrylowa farba, która z jednej strony tworzy drobnoziarnistą, hydrofobową powłokę odporną na pleśń, pozostawiając powierzchnię łatwą do utrzymania w czystości, z drugiej zaś strony blokuje drzazgi i wypełnia szczeliny do 1mm, a także zapewnia antypoślizgowość oraz odporność na różnorodne uszkodzenia. RESCUE IT! jest też świetną alternatywą dla wymiany drewna, spaja i zabezpiecza jego powierzchnię nawet gdy ta jest już uszkodzona. Dodatkowo farba gwarantuje nam 3 lata pełnej i skutecznej ochrony.

Ratuje nie tylko drewno

SOS Renovation RESCUE IT! to produkt, który idealnie sprawdzi się również przy renowacji posadzek betonowych. Dokładnie pokryje pęknięcia, szczeliny oraz plamy powstałe na tarasie, schodach czy pomostach.

UWAGA!!! Farba nie jest przeznaczona do malowania powierzchni, na których odbywa się ruch kołowy.

Przygotowanie powierzchni do malowania

Przed rozpoczęciem malowania elementów drewnianych przy użyciu farby Bondex SOS Renovation RESCUE IT!, zniszczoną powierzchnię należy starannie oczyścić przy pomocy szczotki i wody z mydłem malarskim, pamiętając, aby szczotka była odpowiednio twarda, a następnie odpylić, co znacznie zwiększy przyczepność farby i pozwoli uzyskać zamierzony efekt wykończenia dekoracyjnego. Po papier ścierny sięgnijmy tylko wtedy, gdy drewno jest uszkodzone. Pamiętajmy również, że myjka ciśnieniowa może z kolei uszkodzić drewno oraz wprowadzić zbyt dużo wody w jego strukturę, co w konsekwencji obniży przyczepność farby do podłoża, dlatego nie jest rekomendowana do czyszczenia powierzchni drewnianych.

Jeżeli elementy pokryte są mchem lub glonami należy zastosować specjalny środek do ich usuwania. Natomiast powierzchnia betonowa musi być wyczyszczona, umyta i wysuszona.

Malowanie

Na tak starannie przygotowaną nawierzchnię nakładamy pierwszą warstwę farby przy pomocy wałka z mikrofibry lub pędzla. Przed aplikacją kolejnej warstwy czekamy minimum 6 godzin. Dopiero nałożenie drugiej warstwy pozwoli nam na skuteczne zakrycie niedoskonałości drewna. Pełną twardość farby uzyskamy po upływie 12 godzin, wówczas można swobodnie chodzić po wymalowanej nawierzchni. Z kolei ciężkie przedmioty można stawiać po 72 godzinach.

Efekt wykończenia

Bondex SOS Renovation RESCUE IT! przywróci urok zniszczonemu drewnu i uszkodzonym posadzkom betonowym oraz nada oryginalny efekt wizualny w sześciu kolorach: białym, jasnym szarym, ciemnym szarym, antracytowym, brązowym oraz jasnym brązie.

RESCUE IT! jest pierwszym produktem nowej linii marki Bondex – SOS Revovation – ratunek dla zniszczonych powierzchni.

Podobne artykuły