Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

NSG Group rozbudowuje zakład Pilkington IGP w Szczecinie

W styczniu 2015 r. rusza nowa inwestycja w NSG Group w Polsce, realizowana w zakładzie przetwórstwa szkła Pilkington IGP w Szczecinie.

NSG Group rozbudowuje zakład Pilkington IGP w SzczecinieW styczniu 2015 r. rusza nowa inwestycja w NSG Group w Polsce, realizowana w zakładzie przetwórstwa szkła Pilkington IGP w Szczecinie. Rozbudowa fabryki oraz dodatkowy park maszynowy zwiększą produkcję nowoczesnych szyb zespolonych i szkła hartowanego o 40%. Szkło ze Szczecina trafi na rynek polski i do krajów skandynawskich.

Japoński koncern NSG Group podjął decyzję o rozbudowie zakładu Pilkington IGP Oddział w Szczecinie i uruchomieniu nowej linii do produkcji szyb zespolonych. Rozpoczynająca się z początkiem roku 2015 inwestycja podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy etap, realizowany w okresie od stycznia do sierpnia 2015 r., zakłada zwiększenie powierzchni produkcyjnej i magazynowej o 4000 m2 oraz instalację linii i parku maszynowego. W drugim etapie, którego zakończenie przewidziano na grudzień 2015 r., działania koncentrować się będą na stabilizacji procesu produkcyjnego i osiągnięciu pełnej mocy produkcyjnej. Docelowo inwestycja zwiększy moce zakładu w zakresie wysokospecjalistycznych produktów, wytwarzanych na potrzeby rynku architektonicznego o 40%. Projekt utworzy 60 nowych miejsc pracy dla specjalistów i pracowników obsługi linii.

„Rosnące zainteresowanie produktami specjalnymi marki Pilkington w kraju i zagranicą potwierdza, że zaawansowanie technologiczne naszych rozwiązań i wiedza niezbędna w produkcji szkła o specjalnych właściwościach są wysoko cenione przez odbiorców” – powiedział Krzysztof Granicki, Prezes Pilkington IGP. „Inwestycja w Pilkington IGP Oddział w Szczecinie pozwoli zwiększyć produkcję wielokomorowych szyb zespolonych, w tym produktów energooszczędnych spełniających indywidualne potrzeby i umożliwi znaczne skrócenie terminów realizacji zamówień i szybkie dostawy do klientów”.

Pilkington IGP jest jednym z największych w Polsce producentów szyb zespolonych, szkła hartowanego, emaliowanego, z sitodrukiem, zajmującym się szeroko pojętym przetwórstwem szkła oraz jego dystrybucją. Uruchamiana rozbudowa to kolejny duży projekt inwestycyjny realizowany w szczecińskim oddziale spółki. Dostrzegając potencjał i zapotrzebowanie na szkło architektoniczne rynku skandynawskiego, zakład w ubiegłym roku zwiększył produkcję szkła hartowanego, wykorzystywanego w szybach zespolonych, dzięki zamontowaniu drugiego pieca hartowniczego. Uruchamiana obecnie inwestycja przełoży się na dalszy wzrost potencjału szczecińskiej fabryki, a specjalistyczne szkło marki Pilkington trafi na rynek krajowy, a także do Szwecji, Danii i Norwegii.

Artykuł został dodany przez firmę

Pilkington IGP Sp. z o.o.

Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły