Artykuł Dodaj artykuł

Panasonic wprowadza system Aquarea DHW do przygotowania ciepłej wody użytkowej

Firma Panasonic stworzyła urządzenie Aquarea DHW produkujące ciepłą wodę użytkową. W jednej obudowie integruje ono małą pompę ciepła oraz zbiornik c.w.u. i jest w stanie zapewnić o 75 proc. mniejsze zużycie energii niż elektryczne podgrzewacze. Rozwiązanie zostało stworzone z myślą o tych domach jednorodzinnych, które są już wyposażone w system ogrzewania.

Panasonic LOGOFirma Panasonic stworzyła urządzenie Aquarea DHW produkujące ciepłą wodę użytkową. W jednej obudowie integruje ono małą pompę ciepła oraz zbiornik c.w.u. i jest w stanie zapewnić o 75 proc. mniejsze zużycie energii niż elektryczne podgrzewacze. Rozwiązanie zostało stworzone z myślą o tych domach jednorodzinnych, które są już wyposażone w system ogrzewania.

Urządzenie grzewcze Aquarea DHW PanasonicW Aquarei DHW zastosowano te same technologie, co w pompach ciepła – urządzenie podgrzewa wodę, czerpiąc energię cieplną z powietrza znajdującego się w otoczeniu. Produkowana przez nie c.w.u. może osiągnąć temperaturę 55 stopni Celsjusza, przy czym istnieje także opcja ustawienia temperatury 75 stopni. Dzięki zastosowaniu sprężarki rotacyjnej jednostka jest w stanie działać z wysoką efektywnością, zapewniając o 75 proc. mniejsze zużycie energii niż elektryczne podgrzewacze wody.

Nowe urządzenie Panasonic jest dostępne w dwóch wersjach – naściennej i wolnostojącej. Pierwsza z nich, obejmująca modele o pojemności 80, 100 i 120 litrów, może zostać zainstalowana w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni, takich jak kuchnie czy łazienki. Jest ona wyposażona w sterownik z dotykowym wyświetlaczem LCD, dzięki któremu można ustawić temperaturę, uzyskać informację o ilości wody w zbiorniku czy zaprogramować pracę jednostki w cyklu tygodniowym.

Schemat urządzenia grzewczego Aquarea DHW PanasonicJednostka wolnostojąca jest z kolei wyposażona w zbiorniki o pojemności 200 i 285 litrów. Urządzenie może być podłączone do zewnętrznych źródeł ciepła, takich jak panele słoneczne czy dodatkowe pompy ciepła, co zwiększa jego wydajność. Wolnostojąca Aquarea DHW pozwala również na wentylowanie domu – wywiewane z wnętrza ciepłe powietrze wykorzystuje się do produkcji c.w.u., a po oddaniu ciepła wyprowadzane jest poza obiekt lub do tych pomieszczeń, które wymagają chłodzenia.

Urządzenie grzewcze Aquarea DHW PanasonicAquarea DHW cechuje się dużą wytrzymałością. Wymiennik ciepła został nawinięty po wewnętrznej stronie zewnętrznego płaszcza zbiornika, co zapobiega gromadzeniu się kamienia i zwiększa żywotność całego systemu. Zasobnik c.w.u. został dodatkowo zabezpieczony przy pomocy bardzo czystej emalii oraz z wykorzystaniem anody magnezowej, co zwiększa trwałość urządzenia i jednocześnie przeciwdziała pojawianiu się szkodliwych domieszek w wodzie.

– Urządzenie do produkcji c.w.u. Panasonic Aquarea DHW pozwala właścicielom domów na ograniczenie nawet do 75 proc. zużycia energii w porównaniu z elektrycznymi podgrzewaczami. Dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom może zostać zainstalowane w tych pomieszczeniach, w których nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni. W efekcie stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla domów wyposażonych już w źródło ciepła – mówi Tomasz Lenarczyk, Sales and Product Manager w firmie Panasonic.

Nowe urządzenia Aquarea DHW są dostępne u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w cenie od  5 629 zł netto.

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły