Artykuł Dodaj artykuł

Betaview – strażnik bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

Szkoła dla dziewcząt Sans Souci Girls High School w Newlands w RPA została ogrodzona systemem Betaview firmy Betafence o długości 250 m. Dzięki takiej barierze młodzież będzie chroniona przed groźnymi intruzami z zewnątrz.  

Betafence logoSzkoła dla dziewcząt Sans Souci Girls High School w Newlands w RPA została ogrodzona systemem Betaview firmy Betafence o długości 250 m. Dzięki takiej barierze młodzież będzie chroniona przed groźnymi intruzami z zewnątrz.

Betaview chroni uczennice szkoły średniej

Wokół szkoły średniej dla dziewcząt Sans Souci Girls High School w Newlands ustawiono ogrodzenie Betaview o długości 250 m. System składa się z paneli Securifor 3D zamontowanych na stalowych słupach Bekafix, utwierdzonych na podmurówce wysokiej na 70 cm. Przęsła paneli zbudowane są z grubych drutów, tworzących prostokątne, wąskie oczka, w które nie da się wsunąć palców rąk ani butów. Dzięki temu wspinaczka staje się niemożliwa. Ogrodzenie pozostaje zupełnie przezierne, co ułatwia monitoring terenu oraz eliminuje poczucie uwięzienia u podopiecznych placówki.

Ogrodzenie przyjazne dzieciom

Betaview – strażnik bezpieczeństwa dzieci i młodzieży Betafence

System ogrodzeniowy opatentowała firma Betafence, dostarczając rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w placówkach publicznych, chroniąc je przez intruzami z zewnątrz. Polakom trudno jest to sobie wyobrazić, ale w RPA przemoc wobec dzieci i porwania zdarzają się na tyle często, że trzeba wdrażać szczególne środki ostrożności.

Niezwykle istotnym aspektem jest tu również konstrukcja pozbawiona ostrych elementów, które mogłyby w jakikolwiek sposób zranić dziecko. Uwzględniono w niej kreatywność dzieci, która sprawia, że potrafią one pokonywać przeszkody na setki sposobów. Ogrodzenie Betaview można uzupełnić o prostopadłościenną lub okrągłą poręcz, którą montuje się w górnej części przęsła.

Pomysł takiego bezpiecznego systemu pojawił się po wypadku 10-letniego Bobby’ego Warda. Chłopiec podczas wspinaczki po szkolnym ogrodzeniu nadział się na ostry grot, który ledwie ominął jego główne arterie. Dziecko trafiło do szpitala, gdzie założono mu 15 szwów.

Więcej realizacji z użyciem ogrodzeń Betafence można znaleźć na www.ogradzamy.pl

Artykuł został dodany przez firmę

Betafence Sp. z o.o.

Betafence jest wiodącym producentem i dostawcą ogrodzeń panelowych i siatek ogrodzeniowych, zarówno dla posesji prywatnych jak i przemysłowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły