Artykuł Dodaj artykuł

Wiosenne aranżacje: czas na podłogi

Zmiany, zmiany, zmiany…budząca się do życia wiosna inspiruje, jak co roku, do podejmowania odważnych decyzji i odświeżania aranżacji w naszych wnętrzach.

Deska warstwowa Infinite firmy VOX
 
Deska warstwowa Merbau firmy VOX
 
Deska warstwowa Sherwood firmy VOX
 
Deska warstwowa Merbau firmy VOX

Zmiany, zmiany, zmiany…budząca się do życia wiosna inspiruje, jak co roku, do podejmowania odważnych decyzji i odświeżania aranżacji w naszych wnętrzach. By poczuć wiosenny klimat, niektórym wystarczy zakup kilku dodatków z kwiatowym motywem. Tym, którzy do sprawy podchodzą z większym rozmachem, proponujemy garść porad dotyczących wiosennej metamorfozy wnętrza. Dziś pod lupę bierzemy podłogi.

Za oknami przyroda w pełnym rozkwicie. Chcąc zaprosić ją do wnętrza, warto sięgnąć po naturalne materiały. Ciepła, drewniana podłoga to doskonały sposób, by nadać wnętrzu zdecydowany charakter, w którym elegancja łączy się z naturalnym pięknem i prostotą.

Naturalnie piękne

Jakość, trwałość, stylowy wygląd – lite drewno na podłodze to wybór, który ma same atuty. Jedyne, o czym należy pamiętać, to postawienie na dobry gatunek, który nie będzie nadmiernie wrażliwy na zmiany mikroklimatyczne we wnętrzu. – Wybierając dąb, jesion lub egzotyczny merbau, mamy pewność, że „praca” drewna nie będzie odczuwalna, gatunki te odznaczają się bowiem dużą stabilnością wymiarową – radzi Jędrzej Jańczak, Product Manager sieci Drzwi i podłogi VOX. Ciepłe brązy nadadzą wnętrzu szlachetny i jedocześnie przytulny charakter. Dobrym wyborem będzie także jeden z egzotycznych gatunków: subtelne odcienie Bambusa, jasny Teak, czy złocisty Merbau, pięknie odbijający pierwsze promienie wiosennego słońca.

Warstwy, naturalnie

Dla tych, którzy marzą o drewnianej podłodze, ale dysponują ograniczonym budżetem, świetną alternatywą są deski warstwowe. Wykonane z dwóch lub trzech warstw drewna deski są pięknym, praktycznym rozwiązaniem, tańszym od drewna litego. Warstwy spodnie, wykonane z tańszych odmian drewna, pokryte są pojedynczą warstwą szlachetnego, pięknego gatunku. Są one połączone w taki sposób, że słoje są ułożone prostopadle. Eliminuje to reakcję deski na naprężenia i zmiany mikroklimatyczne, możne je zatem bezpiecznie układać na ogrzewaniu podłogowym – wyjaśnia Jędrzej Jańczak. Wiosenne wnętrze to przestrzeń, która uwodzi naturalnym ciepłem i harmonią. Drewniana podłoga to wybór, który korespondując z sytuacją za oknami, pozostaje strzałem w dziesiątkę o każdej porze roku – przez długie lata. 

Podobne artykuły