Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Szkło do zadań specjalnych

Świąteczne porządki i wysiłek z nimi związany pozwalają nam zdać sobie sprawę z tego, ile pracy wymaga od nas utrzymanie wnętrz w czystości. Wciąż pokutuje w nas przekonanie, że o efektowne ozdoby trzeba dbać ze zdwojoną siłą.

Świąteczne porządki i wysiłek z nimi związany pozwalają nam zdać sobie sprawę z tego, ile pracy wymaga od nas utrzymanie wnętrz w czystości. Wciąż pokutuje w nas przekonanie, że o efektowne ozdoby trzeba dbać ze zdwojoną siłą. A gdyby tak uprościć sobie życie i zainwestować w materiały łatwe w utrzymaniu i trwałe, aby w pełni cieszyć się piękną kuchnią o każdej porze roku?

Boże Narodzenie to duże wyzwanie dla sprzętu gospodarstwa domowego, to także wyzwanie dla całego wyposażenia kuchni. Czasami podłogi, blaty czy ściany wyglądają jak istne pobojowisko. Istnieją wprawdzie rozwiązania, które ułatwią nam sprzątanie nawet w tak ekstremalnych warunkach jak świąteczna krzątanina, jednak w następstwie lat eksploatacji niektóre powierzchnie, jak na przykład płytki ceramiczne, laminat czy aluminium nad blatem ulegają przebarwieniom czy zniekształceniu. Takich sytuacji możemy uniknąć montując kuchenne panele szklane. Jest to nowoczesne rozwiązanie dobrze sprawdzające się nie tylko jako materiał użytkowy, ale także jako element dekoracyjny. - Panele szklane mocowane są do ściany specjalnym bezzapachowym sylikonem, który ściśle przylega do powierzchni, co zapobiega gromadzeniu się brudu i bakterii w zakamarkach – mówi Wiesław Śmigielski właściciel firmy Colour Glass z Poznania zajmującej się produkcją paneli szklanych. - Wybrana grafika zostaje zalaminowana w szkle, co gwarantuje niezwykłą trwałość wzoru i uniemożliwia blaknięcie.

Wytrzymałość i klasa

Panele szklane posiadają wszystkie wymagane atesty, w tym certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Instytut Szkła i Ceramiki w Warszawie, PN-EN 12150-1. Są odporne na zarysowania i wysoką temperaturę, dlatego dobrze sprawdzą się w roli zamiennika kafelków czy tapety. Z powodzeniem można je umieścić w pobliżu kuchenki czy innych sprzętów emitujących ciepło. Ich niezwykła trwałość czyni z nich zakup na lata. - Panele szklane gwarantują też bezpieczeństwo użytkowania. Nawet w przypadku ewentualnego uszkodzenia nie rozpadną się one na kawałki jak zwykłe szkło. Nie musimy się również martwić o ich przymocowanie, nie ma bowiem możliwości, aby panel sam odpadł od ściany - wyjaśnia Wiesław Śmigielski. Panele szklane są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają stosowania specjalnych środków czystości czy wielogodzinnego szorowania.

Panele z hartowanego szkła są też bardzo efektowną ozdobą. Przy ich wyborze możemy zasięgnąć rady grafika, który przełoży nasze wyobrażenia na rzeczywisty projekt. Nieograniczona ilość wzorów pozwala dostosować dekorację do własnego stylu. Istnieje również możliwość podświetlenia panelu różnymi kolorami, co pomoże stworzyć w kuchni niepowtarzalny nastrój – nie tylko w święta, ale też każdego innego dnia.

Podobne artykuły