Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

Bezpieczne place zabaw

W niedalekich - raczej szarych - czasach komunizmu głównym miejscem spotkań i zabaw dzieci był podwórkowy trzepak.

Zabawy bez miary!
 
W niedalekich - raczej szarych - czasach komunizmu głównym miejscem spotkań i zabaw dzieci był podwórkowy trzepak. Od kilku lat jednak kolorowe i nowoczesne place zabaw pojawiają się w bardzo wielu miejscach, począwszy od ogródków przydomowych, poprzez osiedla mieszkaniowe, miejskie parki i centra handlowe, aż po miejsca postojowe przy autostradach. Poza bezpiecznymi urządzeniami powinny też być wyposażone w ogrodzenie gwarantujące ochronę rozbawionym dzieciakom.
 
Najbezpieczniej za ogrodzeniem
 
Ogrodzenie dookoła placu zabaw spełnia dwie funkcje:
 
• utrudnia lub wręcz uniemożliwia maluchom wydostanie się z placu bez wiedzy rodziców
• chroni ogrodzony teren przed wizytami czworonogów (które mogą go zanieczyścić lub zagrozić bawiącym się dzieciom).
 
Ogrodzenie zastosowane wokół placu zabaw powinno być trwałe (cieńką siatkę można odgiąć lub rozerwać) i nie posiadać ostrych elementów, o które dzieci mogłyby się skaleczyć. Dobrze jest też je wyposażyć w podmurówkę, dzięki czemu psy nie podkopią się pod nim.
 
Ogródź plac zabaw Nyloforem F
 
Ogrodzeniem dedykowanym placom zabaw jest system panelowy Nylofor F. Składa się on z paneli o wąskich pionowych oczkach, utworzonych z drutów pionowych i poziomych płaskowników o wymiarach 15 x 6 mm. Montowany jest na słupach kwadratowych przy użyciu złączek z tworzywa sztucznego. Wystające z jednej strony panelu końcówki o długości 30 cm umieszcza się na dole ogrodzenia tak, aby nie zagroziły bezpieczeństwu dzieci. Jeśli plac zabaw ma być zamykany, z łatwością można dopasować furtkę z wypełnieniem panelem Nylofor F. Istnieje także możliwość umieszczenia na górze paneli poręczy z profilu stalowego, która dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo ogrodzenia.
 
Tęczowo lub wielobarwnie
 
Ogrodzenie panelowe Nylofor F można wykonać w dowolnym kolorze, który będzie współgrał z kolorystyką zainstalowanych urządzeń. Ciekawe efekty daje również zestawienie paneli w jednym kolorze, a słupów w innym (np. żółty z czerwonym, albo niebieski z żółtym). Można także pomalować panele na kilka różnych barw i zamontować je naprzemiennie.
 
Więcej o panelach Nylofor F na www.ogradzamy.pl

Artykuł został dodany przez firmę

Betafence Sp. z o.o.

Betafence jest wiodącym producentem i dostawcą ogrodzeń panelowych i siatek ogrodzeniowych, zarówno dla posesji prywatnych jak i przemysłowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły