Artykuł Dodaj artykuł

Moda na kontrast

Ogień i woda, czerń i biel, pies i kot… – pozornie wykluczające się sprzeczności. Ale tylko pozornie. Pies z kotem mogą żyć w zgodzie, a czerń do bieli pasuje aż za dobrze.

Classen proponuje niestandardowe rozwiązania we wnętrzach

Ogień i woda, czerń i biel, pies i kot… – pozornie wykluczające się sprzeczności. Ale tylko pozornie. Pies z kotem mogą żyć w zgodzie, a czerń do bieli pasuje aż za dobrze. Zgodnie z teorią o przyciąganiu się przeciwieństw, Classen, renomowany producent podłóg i drzwi, proponuje niestandardowe rozwiązania, polegające na łączeniu odmiennych materiałów i kontrastowych barw. 

– W sklepach dostępne są dziś setki modeli drzwi i kolejne setki wzorów podłóg. Większość z nas, wybierając te elementy wyposażenia, kieruje się dopasowaniem kolorystycznym, czyli tworzy zestawy w zbliżonych lub nawet w tych samych dekorach. Jako producent podłóg i drzwi obserwujemy obecnie jednak nowy trend na rynku. Spośród dostępnych modeli i barw paneli podłogowych i wewnętrznych skrzydeł drzwiowych, coraz częściej wybieramy te pozornie do siebie niepasujące – mówi Anna Lipus, Kierownik marketingu i reklamy, Classen. –  Moda na kontrasty we wnętrzach właśnie się rozpoczęła. 

Kontrast we wnętrzu, a tym samym niepowtarzalny i zarazem jego estetyczny wygląd można osiągnąć trzema sposobami. Pierwszym z nich jest łączenie ciemnych dekorów podłóg z jasnymi dekorami skrzydeł drzwiowych i odwrotnie. Panele w jasnym dębowym odcieniu (np. Dąb Boston) będą się bardzo dobrze prezentowały w zestawieniu z drzwiami pokrytymi białą okleiną lub – dla mocniejszego kontrastu - w dekorze wenge. Podłogi w ciemnym odcieniu Dąb Argenta czekoladowy będą doskonale współgrały z kolei z  drzwiami w dekorze jesion śnieżny grafitowy.

Drugim ze sposobów na brak nudy we wnętrzach jest wykorzystanie gotowych już propozycji producenta. Jednym z takich rozwiązań jest wybór nowej marki wewnętrznych skrzydeł drzwiowych Doors and Floors. Kontrastowa biel połączona z żywymi barwami naturalnych kamieni lub przełamana pionowymi pasami dekoracyjnymi w ciemnych dekorach nawiązujących do podłóg to wyróżniające cechy każdej z pięciu kolekcji, podobnie jak ich wysoka odporność na ścieranie i odkształcanie.

Kolejnym polecanym przez producenta kontrastowym rozwiązaniem jest montaż ciemnych paneli podłogowych na jasnej ścianie lub w sposób odwrotny. System Gekko, czyli system instalacji paneli laminowanych na ścianie pozwala na aranżację wnętrza w dowolny sposób, niemal bez ograniczeń. W technologii Gekko mogą być stosowane panele laminowane w różnych dekorach, które są wyposażone w system montażu Classen Megaloc i nie są grubsze niż 8 mm. Już sam system, czyli panele podłogowe na ścianie, sprawi, że wnętrze będzie wyglądało niebanalnie, a przeciwstawne barwy dodatkowo spotęgują ten efekt. 

Produkty Classen dostępne są m.in. w RuckZuck, firmowej sieci salonów producenta oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży.

Podobne artykuły