Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

Panasonic zaprezentował wysokowydajne konwektory Aquarea Air

Panasonic wprowadził na rynek nową linię niskotemperaturowych konwektorów Aquarea Air współpracujących z pompami ciepła Aquarea. Charakteryzują się one głębokością zaledwie 13 cm i większą od standardowych grzejników efektywnością podczas ogrzewania.

Panasonic wprowadził na rynek nową linię niskotemperaturowych konwektorów Aquarea Air współpracujących z pompami ciepła Aquarea. Charakteryzują się one głębokością zaledwie 13 cm i większą od standardowych grzejników efektywnością podczas ogrzewania. Konwektory zostały opracowane z myślą o domach energooszczędnych oraz niewielkich przestrzeniach biurowych.

Praca konwektorów w trybie grzania może odbywać się na dwa sposoby. W pierwszym z nich urządzenia wykorzystują jedynie efekt promieniowania. Drugi sposób wymaga uruchomienia także wentylatora stycznego o bardzo niskim zużyciu energii.

Z apewnia on przepływ powietrza z wymiennika ciepła o dużej powierzchni do wnętrza przedniego panelu urządzenia i ogrzewanie za pomocą konwekcji. Wentylator jest wyposażony w asymetryczne łopatki, dzięki którym nie emituje uciążliwego szumu jak zwykłe klimakonwektory. Co ważne, Aquarea Air – w przeciwieństwie do standardowych grzejników wymagających temperatury 50 stopni Celsjusza, mogą być zasilane wodą o temperaturze 35 stopni. W efekcie układ, który tworzą z pompami ciepła Aquarea, jest jeszcze bardziej efektywny.

Nowe konwektory Panasonic działają również w trybie chłodzenia. Jest to możliwe dzięki pracy wentylatora oraz zasilaniu zimną wodą produkowaną przez pompy ciepła. Powstające podczas tego procesu skropliny są zbierane za pomocą tacy ociekowej i wyprowadzane poza urządzenie.

Prędkość wentylatora jest regulowana w sposób ciągły przez sterownik temperatury wyposażony w proporcjonalny układ sterowania. Konwektor może być również kontrolowany za pomocą termostatu z ekranem dotykowym. Dodatkowo, gdy trzeba zminimalizować głośność jego pracy, zastosowanie znajduje tryb nocny.

Nowe urządzenia Panasonic są dostępne w trzech rozmiarach o różnej mocy, co pozwala dopasować je w zależności od charakterystyki pomieszczenia. Konwektory wyposażone są w zawór trójdrogowy i cechuje je bardzo łatwa instalacja.

– Konwektory Aquarea Air stanowią uzupełnienie linii pomp ciepła Aquarea. Zastosowane w nich rozwiązania umożliwiają uzyskanie o 32 proc. wyższej wydajności grzewczej niż w przypadku standardowych grzejników, a wbudowany wentylator zapewnia skuteczne chłodzenie w lecie. W efekcie nowe konwektory pozwalają na tworzenie efektywnych i elastycznych układów z wykorzystaniem pomp ciepła Panasonic – mówi Tomasz Lenarczyk, Sales Manager w firmie Panasonic.

Konwektory Aquarea Air są dostępne u dystrybutorów Panasonic w cenach rozpoczynających się od 4099 złotych netto.

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły