Artykuł Dodaj artykuł

Guardian: zielony i zrównoważony

Jako światowy lider w produkcji szkła float Guardian intensywnie działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego, zrównoważonego budownictwa i zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.

Jako światowy lider w produkcji szkła float Guardian intensywnie działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego, zrównoważonego budownictwa i zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery. Zarówno oferowane przez firmę produkty jak i działania na rzecz ekosystemu, w którym żyjemy, czynią go prawdziwie „zieloną” firmą.

Misją firmy Guardian, mającej swoją polską siedzibę w Częstochowie, jest promowanie architektury ekologicznej oferującej mieszkańcom i użytkownikom budynki zapewniające komfort i przyjazne warunki życia. Sposobem na realizowanie tego celu jest opracowywanie innowacyjnych technologii produkcji szkła termoizolacyjnego i kontroli słonecznej, które pozwalają na zmniejszenie poboru energii potrzebnej do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń.

Światowy Dzień Ziemi 2013 w Guardian Częstochowa –
fot. Guardian

Jednym z flagowych produktów Guardian jest szkło przeciwsłoneczne SunGuard®, które z powodzeniem wykorzystywane jest w budownictwie zrównoważonym. Znajduje ono zastosowanie m. in. w budynkach certyfikowanych w systemie LEED, takich jak Zebra Tower w Warszawie czy Andersia Business Park w Poznaniu. Do przełomowych rozwiązań firmy zaliczyć można również szkła termoizolacyjne ClimaGuard, które zapewniają najwyższy poziom oszczędności energii w chłodnych miesiącach. Wynikający z tego mniejszy pobór mocy koniecznej do ogrzewania obniża negatywny wpływ na klimat i, co nie mniej istotne, pozwala na długofalowe obniżenie kosztu eksploatacji obiektu.

Dzień Ziemi w Częstochowie

Badania i rozwój nowych technologii produkcji szkła to nie jedyny kierunek jaki obrał Guardian w walce o środowisko naturalne. Istotnym założeniem polityki firmy jest również promowanie akcji rozwijających świadomość ekologiczną pracowników. Dlatego też już po raz kolejny pracownicy częstochowskiej huty wzięli udział w obchodach światowego Dnia Ziemi. W piątek 26 kwietnia 2013 r. posadzili na trwaniku przed budynkiem, zarówno w części biurowej jaki i produkcyjnej 25 drzewek gatunku sosna czarna (Pinus nigra).

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto , obchodzone nieprzerwanie od 1970 roku w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru po Rzym i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w organizacji Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie.

Podobne artykuły