Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

Inna wizja kominka, czyli nowe modele Synergy i Convex od Optiflame

Nowoczesne, minimalistyczne w wystroju wnętrze wcale nie musi być chłodne – wystarczy jeden element, aby zupełnie odmienić jego charakter. Kominek elektryczny to połączenie nowoczesnej technologii i atrakcyjnego designu z ciepłem przytulnego wnętrza.

Optiflame logo

Nowoczesne, minimalistyczne w wystroju wnętrze wcale nie musi być chłodne – wystarczy jeden element, aby zupełnie odmienić jego charakter. Kominek elektryczny to połączenie nowoczesnej technologii i atrakcyjnego designu z ciepłem przytulnego wnętrza. Nowości marki Optiflame – Synergy i Convex – dzięki unikatowemu wzornictwu i zastąpieniu polan drewna niestandardowymi rozwiązaniami są tego idealnym przykładem.

Kominek marki Synergy Fot. Optiflame
Kominek marki Synergy
Fot. Optiflame
Kominek marki Synergy Fot. Optiflame

Z duchem czasu

Kominek zazwyczaj kojarzy się z ogniem, drewnem, ciepłem, romantycznym wieczorem czy kubkiem gorącej herbaty w zimowy wieczór. Jednak kij zawsze ma dwa końce – dlatego pomysł kominka we własnych czterech kątach, po chwilowej euforii, przeobraża się w wizję dłuższego remontu, a następnie sadzy, opału i uciążliwego dbania o instalację. Na szczęście tak nie musi być – kominki elektryczne pozwalają cieszyć się wszystkimi zaletami tego rozwiązania bez konieczności zawracania sobie głowy wspomnianymi minusami. Modele kominków ściennych Synergy i Convex to odpowiedź na potrzeby osób, które pragną cieszyć się efektem ognistych języków i ciepła bijącego z paleniska, jednak poszukują oryginalnych w wyglądzie rozwiązań. Nie znajdziemy tu typowego drewnianego paleniska – płomienie buchające ze szklanych otoczaków czy czarnych kamieni idealnie pasują do nowoczesnego, nawet ascetycznego wystroju, wyglądają przy tym tak realistycznie, jak w rozwiązaniach tradycyjnych.

Synergia nowoczesności i klasyki

Synergy od Optiflame to panoramiczny kominek naścienny, który będzie doskonale wyglądał w przestronnym wnętrzu urządzonym w nowoczesnym stylu, jednak równie dobrze zaprezentuje się jako kontrastowe uzupełnienie klasycznej aranżacji. Palenisko wypełnione szklanymi otoczakami odróżnia ten model od standardowych, dobrze znanych kominków elektrycznych – w połączeniu z efektami świetlnymi intrygująco migocze, dodatkowo przyciągając wzrok. Synergy równie dobrze prezentuje się zawieszony na szerokiej ścianie, jak i w pełnej zabudowie w ściennej wnęce. Neutralne, matowe, czarne wykończenie pozwoli skupić wzrok na wizualizacji ognia, będzie też łatwe w utrzymaniu czystości. Instalacja kominka trwa zaledwie kilka chwil – wystarczy wpięcie kabla zasilającego do gniazdka. Pilot w zestawie pozwala na sprawną zmianę ustawień – wysokości, szybkości czy jasności płomienia. Dzięki wbudowanemu termowentylatorowi w chłodniejsze dni możemy cieszyć się – oprócz wizualnych – także termicznymi zaletami kominka.

Kominek marki Convex Fot. Optiflame
Kominek marki Convex
Fot. Optiflame

Nie-convex-ionalny desing

Poszukując oryginalnego kominka do minimalistycznego wnętrza warto poświęcić chwilę modelowi Convex. Podobnie jak Synergy jest to kominek przeznaczony do montażu na ścianie lub zabudowy we wnęce ściennej. Co ważne – pionowa orientacja sprawia, że dobrze zaprezentuje się zarówno w małych, jak i dość wysokich pomieszczeniach. Zamiast polan drewna zastosowano tu palenisko z drobnych, czarnych kamieni, które idealnie współgra z ramą wykończenia, będąc jej naturalnym uzupełnieniem. Model ten także wyposażony jest w pilot zdalnego sterowania oraz termowentylator. Kominki Synergy i Convex marki Optiflame spełnią funkcjonalne i estetyczne wymogi zarówno amatorów aranżacji, jak i profesjonalnych dekoratorów wnętrz.

Nowy wymiar ciepła

Kominki elektryczne Optiflame pozwalają wyczarować przytulny, ciepły kąt w każdym domu – bez względu na wystrój, powierzchnię czy możliwości instalacyjne tradycyjnych rozwiązań. Szybki i bezproblemowy montaż umożliwia posiadanie kominka w miejscach, w których kiedyś nie było to możliwe, np. w blokach czy zabytkowych budynkach. Dzięki korzyściom wynikającym z elektrycznego rozwiązania, czyli m.in.: braku konieczności rozniecania, pilnowania i dogaszania ognia, posiadania instalacji kominowej czy miejsca na opał, każdy – bez względu na styl życia – może pozwolić sobie na chwilę relaksu i rozluźnienia przy ognistych płomieniach. Efektem tym możemy cieszyć się przez cały rok – w upalne dni jedynie wizualnym, w chłodniejsze – również dogrzewając dodatkowo pomieszczenie. Istotną zaletą jest także oszczędność energii elektrycznej. I co bardzo ważne – kominki elektryczne są bezpieczne, nie wymagają doglądania i mogą być użytkowane bez nadzoru nawet, gdy w domu przebywają dzieci czy zwierzęta.

Niegdyś, aby cieszyć się z chwil spędzonych przy kominku, trzeba było posiadać dom lub odwiedzić urokliwą górską chatę. Teraz każdy może skorzystać z relaksacyjnych dobrodziejstw migoczących płomieni. Oferta rynkowa pozwala na wybór rozwiązania spełniającego nasze potrzeby i idealnie dopasowanego do wnętrza naszego domu.

Kominki Synergy i Convex:

Kominek Synergy:

 • Typ: kominek ścienny
 • Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 494 x 1277 x 178 mm
 • Moc grzewcza: 1,2 kW
 • Pobór energii przez efekt optyczny: 300 W
 • Kolor: czarny
 • Cena brutto: 1990,00 zł

Kominek Convex:

 • Typ: kominek ścienny
 • Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 876 x 578 x 229 mm
 • Moc grzewcza: 1,2 kW
 • Pobór energii przez efekt optyczny: 180 W
 • Kolor: czarny
 • Cena brutto: 1320,00 zł

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły