Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Nowa odsłona kleju do podłóg drewnianych UZIN MK 92 S

Firma UZIN, producent chemii budowlanej do montażu i eksploatacji podłóg, w odpowiedzi na zapotrzebowanie konsumentów zmodyfikował opakowanie dwuskładnikowego poliuretanowego kleju Uzin MK 92 S.

Firma UZIN, producent chemii budowlanej do montażu i eksploatacji podłóg, w odpowiedzi na zapotrzebowanie konsumentów zmodyfikował opakowanie dwuskładnikowego poliuretanowego kleju Uzin MK 92 S.

Produkt ten dotychczas był dostępny w postaci wiaderka ze składnikiem A oraz butelki z utwardzaczem, czyli składnikiem B. Obecna, kompaktowa forma opakowania zapewni wygodny transport oraz przechowywanie bez ryzyka zagubienia czy też pomylenia utwardzacza z innym produktem.

MK 92 S to dwuskładnikowy, poliuretanowy klej, który nie zawiera rozpuszczalników ani wody. Choć szczególnie zalecany jest do wymagających elementów wielkoformatowych takich jak deski z drewna krajowego czy też egzotycznego, to może być z powodzeniem stosowany do wszystkich rodzajów podłóg drewnianych. Zwłaszcza w przypadku popularnych ostatnio desek litych fabrycznie lakierowanych. Klej ten gwarantuje doskonałą przyczepność do spodniej warstwy instalowanego elementu. Natomiast ze względu na brak rozpuszczalników oraz wody nie wpływa na deformację gatunków higroskopijnych czy też fabrycznie lakierowanych podłóg warstwowych klejonych do podłoża.

Klej MK 92 S to jeden z najchętniej kupowanych produktów firmy UZIN. Jak dotąd występował w dwóch osobnych opakowaniach, jednak ze względu na zgłaszane zapotrzebowanie konsumentów na zestaw bardziej poręczny, przygotowano jego kompaktową postać. MK 92 S występuje teraz w jednym, przyjaznym opakowaniu, zawierającym oba składniki.

Kleje poliuretanowe do parkietów UZIN stanowią doskonałą alternatywę dla klejów rozpuszczalnikowych oraz klejów dyspersyjnych zawierających wodę, które można stosować zazwyczaj jedynie w określonych warunkach. MK 92 S może być używany w przypadku wszystkich spotykanych rodzajów podłoży o wystarczającej wytrzymałości, np. jastrychu cementowego, anhydrytowego, jastrychów gotowych, płyt wiórowych, odpowiednich podkładów wytłumiających UZIN oraz na ogrzewaniu podłogowym.
MK 92 S  po wymieszaniu żywicy – składnika A oraz utwardzacza – składnika B osiąga konsystencję pasty.

Dane techniczne:

• nie zawiera rozpuszczalników
• nie zawiera wody
• stabilny po rozprowadzeniu na powierzchni
• elastyczny
• wysoka wytrzymałość na ścinanie
• nie zawiera rozpuszczalników
• EMICODE EC1/ bardzo niska emisyjność

Podobne artykuły