Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Przenośne systemy ogrodzeniowe Tempofor – budowa pod szczególnym nadzorem

Na budowie dużo się dzieje. W związku z tym, może się też na niej wydarzyć dużo złego. Aby zapobiec niektórym wypadkom, inwestor musi zadbać o odpowiednie zabezpieczenie terenu. To jeden z jego obowiązków wynikających z prawa budowlanego i przepisów BHP.

Na budowie dużo się dzieje. W związku z tym, może się też na niej wydarzyć dużo złego. Aby zapobiec niektórym wypadkom, inwestor musi zadbać o odpowiednie zabezpieczenie terenu. To jeden z jego obowiązków wynikających z prawa budowlanego i przepisów BHP.

Odpowiedni system ogrodzeniowy zamontowany na czas budowy będzie nie tylko odpowiedzią na przepisy, ale także skutecznym zabezpieczeniem przed:
• kradzieżą bądź dewastacją sprzętu budowlanego i materiałów budowlanych
• wizytą nieproszonych gości, dla których budowa może stanowić zagrożenie utraty zdrowia, a nawet życia.

Warunki te spełniają panele z linii przenośnych systemów Tempofor firmy Betafence.

   

Ogrodzenie terenu budowy w świetle przepisów:

• powinno zabezpieczyć strefy niebezpieczne, czyli takie, w których istnieje ryzyko spadania przedmiotów lub materiałów z wysokości – w takich miejscach ogrodzenie powinno być postawione w odległości równej co najmniej 1/10 wysokości budynku (jednak nie mniej niż 6 m), a także wyposażone w daszki ochronne zamontowane nad ciągami dla pieszych
• musi być bezpieczne dla ludzi i zwierząt
• powinno mieć minimum 1,5 m wysokości
• powinno mieć charakter tymczasowy i nie powinno być połączone trwale z gruntem – jeśli planowane jest ogrodzenie stałe, należy wcześniej zapoznać się ze szczegółowymi  przepisami dotyczącymi stawiania ogrodzeń na terenie danej gminy

Tymczasowa ochrona na wysokim poziomie

W sytuacjach, kiedy teren wymaga tymczasowego zabezpieczenia na wysokim poziomie, doskonale sprawdzi się system paneli Tempofor F firmy Betafence, który:
•skutecznie zabezpiecza teren budowy i znajdujący się na nim sprzęt przed kradzieżami i aktami wandalizmu
• stanowi trudną do pokonania barierę dla osób postronnych
• może zostać uzupełniony dodatkowymi akcesoriami - zabezpieczeniem na obejmie łączącej czy ramionami na drut kolczasty – dla zapewnienia maksymalnej ochrony
• razem z przenośnymi bramami przesuwnymi i przenośnymi kołowrotami stanowi kompletny tymczasowy system ogrodzeniowy

   

Asortyment paneli Tempofor F:

F1 - panel standardowy o wysokości 1,2 m
F2 - panel standardowy o wysokości 2 m
F2 Medium - lekki panel przenośny
F2 Super - panel o wzmocnionych profilach ramy oraz grubszych drutach, idealny do intensywnego użytkowania, np. pod wynajem ogrodzeń
F2 Secure - panel „Antyclimb” wyjątkowo trudny do sforsowania
F3 - panel standardowy z dodatkowym poziomym profilem dla większej stabilności
F3 Maxi - panel F3 o mniejszych oczkach: 50,0x300,0 mm i o wysokości 2,45 m

 

Wysokiej jakości przesłony placu budowy

Jeśli wymagane jest zabezpieczenie placu budowy przed wzrokiem niepożądanych osób, doskonale sprawdzą się panele Tempofor B, które:
• wykonane są z ocynkowanej ogniowo stalowej ramy wypełnionej blachą trapezową
• dostępne są w kombinacjach kilku kolorów płyt stalowych (biały, niebieski, czerwony lub żółty), a także w innych kolorach z palety RAL (na zamówienie), które można dopasować do np. do firmowych kolorów inwestora
• dostępna są także w wersji z wypełnieniem ocynkowanym
• są kompatybilne ze standardowymi panelami i akcesoriami Tempofor – przenośną bramą przesuwną i kołowrotami
• doskonale sprawdzają się także podczas imprez masowych lub koncertów

 
     
 

Asortyment paneli Tempofor B:

B1
- panel standardowy o wysokości 1,2 m
B2 - panel standardowy o wysokości 2 m
B3 - panel półzamknięty o wymiarach 2160x2071 mm (wypełniony w połowie płytą, a w połowie siatką)

Tymczasowe, ale wygodne i na całe lata

Konstrukcja paneli z linii Tempofor opiera się na sztywnej ramie wykonanej ze spawanych ocynkowanych profili, dzięki czemu system jest bardzo trwały i może być wielokrotnie wykorzystywany.

Systemy Tempofor są przenośne w pełni tego słowa znaczeniu – bardzo proste w montażu, łatwo je transportować, przemieszczać na budowie w zależności od potrzeb i przechowywać.

Przenośna brama, uzupełniająca system Tempofor, jest zamontowana na betonowej podstawie do bezpośredniego umieszczenia na placu budowy, a wstępnie zainstalowany automat (silnik) skraca do minimum czas montażu.
Przenośne kołowroty Tempofor można z miejsca na miejsce przenieść wózkiem widłowym lub podnieść za pomocą dźwigu lub podnośnika.

Więcej informacji o panelach z linii Tempofor firmy Betafence, dedykowanych grodzeniu terenów budowy, przemysłowych, a także ochronie imprez masowych i koncertów można znaleźć na stronie www.ogradzamy.pl.

Artykuł został dodany przez firmę

Betafence Sp. z o.o.

Betafence jest wiodącym producentem i dostawcą ogrodzeń panelowych i siatek ogrodzeniowych, zarówno dla posesji prywatnych jak i przemysłowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły