Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Zabezpieczanie ganku, drzwi i stolarki okiennej

Drewniane elementy budynku nadają mu nie tylko naturalnego charakteru. Wykonane z wysokogatunkowego surowca i właściwie zabezpieczone gwarantują także odpowiedni mikroklimat wewnątrz. Utrzymanie ich w dobrym stanie przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celów środków jest podstawą ciepłego i suchego domu.

Bondex Lakierobejca
Satin Finish.

Drewniane elementy budynku nadają mu nie tylko naturalnego charakteru. Wykonane z wysokogatunkowego surowca i właściwie zabezpieczone gwarantują także odpowiedni mikroklimat wewnątrz. Utrzymanie ich w dobrym stanie przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego celów środków jest podstawą ciepłego i suchego domu.

Wykorzystanie drewna w projektowaniu oraz realizacji budynków mieszkalnych jest wciąż atrakcyjnym sposobem na wprowadzenie naturalnych i przyjaznych elementów w najbliższym otoczeniu. Budują one harmonijną i ciepłą atmosferę.

O ile całe konstrukcje drewniane są częściej stosowane w domkach wypoczynkowych, to w całorocznych domach wolnostojących naturalny materiał używany jest zazwyczaj do wykonania np. ganków bądź stolarki okienno-drzwiowej.

Bondex Satin Finish
chroni drewno przed działaniem wody i promieni UV.

Drewno cechuje się nie tylko ciekawą estetyką, ale potrafi także doskonale reagować na zmieniające się warunki atmosferyczne. Wymaga ono jednak dodatkowej ochrony w postaci warstw lakierniczych. Zastosowanie wysokiej jakości środków – np. impregnatu oraz lakieru bądź lakierobejcy – to gwarancja długotrwałego bezpieczeństwa.

Ciepło dzięki drewnu

Drewno jest nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym. Jeżeli dobrze je zabezpieczymy, potrafi być także efektywnym izolatorem. Strata ciepła w domu to największy problem, z którym musi uporać się każdy właściciel. Okna i drzwi odpowiadają za ok. 12 – 25 proc. ubytków temperatury w zależności od materiału, z którego są wykonane. Dlatego, jeżeli do ich produkcji został zastosowany naturalny surowiec, to tym bardziej należy zadbać o ich stan oraz właściwości termoizolacyjne.

Bondex Satin Finish gwarantuje ciekawy efekt estetyczny
ram okiennych.

Odpowiednim rozwiązaniem będzie użycie lakierobejcy (np. Bondex Satin Finish). Tworzy ona gładką powierzchnię o satynowym połysku, co sprawia, że doskonale nadaje się na okna i drzwi. Produkt gwarantuje nie tylko ciekawy efekt estetyczny, ale także umożliwia  szczelne domykanie drzwi czy skrzydeł okiennych oraz łatwe utrzymanie ich w czystości. Warstwa będąca wynikiem aplikacji produktu jest odporna na działanie wody i promieni UV. Zapobiega to nadmiernej zmianie struktury drewna pod wpływem wilgoci oraz różnicy temperatur. Powłoka, którą tworzy środek jest również wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowanie lakierobejcy umożliwia zachowanie zwartej i szczelnej konstrukcji stolarki okienno-drzwiowej, która przyczynia się do minimalizowania strat ciepła.

Ganek na dobry początek

Dodatkowa osłona przed deszczem, wiatrem, a także słońcem to na pewno właściwie zaprojektowany ganek. Właściciele domów wolnostojących, którzy zdecydowali się na zbudowanie go z drewna powinni także zadbać o odpowiedni stan materiału, z którego został wykonany.

Impregnat barwiący
Bondex Wood Stain.
Impregnat Bondex Wood
Stain wnika głęboko w
strukturę materiału.

Dzięki temu będą mogli w pełni korzystać z komfortu, który zapewnia. W tym celu można użyć impregnatu barwiącego (np. Bondex Wood Stain).

Produkt wnika głęboko w strukturę materiału, co zapobiega jego wymywaniu. Dzięki zawartości barwników koloidalnych doskonale chroni drewno przed szkodliwym działaniem promieni UV. Odpycha także wodę, przez co trwale zabezpiecza przed powstawaniem sinizny, pleśni i uniemożliwia gnieżdżenie się insektów. Środek dostępny jest w wersji bezbarwnej lub w kolorach takich jak np. dąb, orzech laskowy czy sekwoja. Pozwala to na solidną renowację drewna i nadanie mu nowego, świeżego wyglądu. Jeżeli chcemy zastosować impregnat barwiący Bondex Wood Stain na konstrukcję z surowego drewna to pierwsza warstwa musi być warstwą z barwnikami. Tylko wtedy wnikną one wgłąb powierzchni i zagwarantują właściwą  ochronę.

Zaniedbania podczas przygotowania ganku i stolarki okienno-drzwiowej do warunków jesienno-zimowych mogą powodować nie tylko osobisty dyskomfort w postaci odczuwalnego zimna. Brak właściwej warstwy zabezpieczającej powoduje niszczenie drewna i naraża na dodatkowe koszty związane z gruntowną renowacją.

Podobne artykuły