Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Ciepły dom gotowy na zimę

Wielkimi krokami zbliżają się mrozy, a przed nami ostatni dobry moment na ocieplenie fasady domu styropianem i inne prace wykończeniowe. By praca przebiegła szybko i sprawnie warto sięgnąć po sprawdzone produkty z oferty Soudal - kleje poliuretanowe Soudatherm Fasada i Soudabond Easy.

Wielkimi krokami zbliżają się mrozy, a przed nami ostatni dobry moment na ocieplenie fasady domu styropianem i inne prace wykończeniowe. By praca przebiegła szybko i sprawnie warto sięgnąć po sprawdzone produkty z oferty Soudal - kleje poliuretanowe Soudatherm Fasada i Soudabond Easy.

Eksperckie rozwiązanie dla styropianowej fasady

Soudatherm Fasada to poliuretanowy klej w aerozolu przeznaczony do mocowania płyt izolacyjnych ze styropianu, poliuretanu lub żywic fenolowych do typowych podłoży budowlanych np. betonu, cegły i innych materiałów ceramicznych, drewna itp. np. w technologii ETICS (lekkiej mokrej). Jego zastosowanie skraca czas pracy i obniża wagę wykonanego ocieplenia w porównaniu z metodami tradycyjnymi – z użyciem zaprawy klejowej na bazie cementu. Aplikacja przy pomocy pistoletu zapewni największą precyzję i oszczędność dozowania. Klej charakteryzuje się wysoką siłą mocowania wstępnego, nawet przy stosowaniu w niskich temperaturach oraz doskonałą izolacyjnością - dzięki czemu eliminuje powstawanie mostków termicznych i akustycznych. Jest wodoodporny i niepalny. Soudatherm Fasada doskonale sprawdzi się również przy mocowaniu płyt izolacyjnych podczas wykonywania obwodowej izolacji cieplnej podziemnych części budowli oraz w wypełnianiu spoin i szpar pomiędzy płytami izolacyjnymi. Produkt posiada oczywiście aprobatę Instytutu Techniki Budowlanej, dopuszczającą go do stosowania w pracach ociepleniowych.

Soudatherm Fasada Soudabond Easy

Łatwa i przyjemna praca z Soudabond Easy

Drugą propozycją firmy Soudal, po którą warto sięgnąć przy różnego rodzaju pracach budowlanych i wykończeniowych jest uniwersalny klej Soudabond Easy. Jego najważniejsze cechy to - uniwersalność zastosowania, łatwość aplikacji oraz wysoka wydajność. Dostępny w aerozolu z wężykiem, dzięki czemu jest łatwy w aplikacji, nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych narzędzi czy urządzeń, np. pistoletu do piany.

Klej nie ścieka z powierzchni pionowych, co umożliwia jego aplikację w każdym miejscu na podłodze, ścianach i suficie. Soudabond Easy sprawdza się zarówno w pracach prowadzonych na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Charakteryzuje się znakomitą przyczepnością do typowych podłoży budowlanych – w tym suchych tynków, styropianu, materiałów drewnopochodnych itp. Może być stosowany do klejenia płyt kartonowo-gipsowych, paneli dekoracyjnych, a nawet do konstrukcji lekkich ścianek działowych z betonu komórkowego. Przed użyciem wystarczy tylko wstrząsnąć puszkę i można przystąpić do bezpośredniej aplikacji. Po nałożeniu klej zamienia się w niskoprężną piankę, która doskonale wypełnia i uszczelnia nierówności podłoża. Dzięki krótkiemu czasowi wiązania wystarczy przytrzymać przyklejany element przez ok. 1 min. dociskając go do podłoża – dalsza obróbka klejonych materiałów jest już możliwa po ok. 60 minutach. Produkt ten gwarantuje najwyższą izolacyjność termiczną i akustyczną, a przy tym daje spoinę klejową o wysokiej odporności na zmienne warunki środowiskowe.

Podobne artykuły