Artykuł Dodaj artykuł

Nie wyrzucaj pieniędzy w ogień, czyli o niskich kosztach efektów świetlnych w kominkach elektrycznych Optiflame i Opti – Myst Ÿ

Kto przestrzega oszczędności ma dla siebie i gości. Z myślą o tych, którzy prowadzą dom w sposób gospodarny i przemyślany powstały kominki elektryczne Optiflame i Opti - Myst®.

Optiflame logo

Kto przestrzega oszczędności ma dla siebie i gości. Z myślą o tych, którzy prowadzą dom w sposób gospodarny i przemyślany powstały kominki elektryczne Optiflame i Opti - Myst®. Po podłączeniu do prądu otulą pomieszczenia przyjemnym blaskiem płomieni za przysłowiowe grosze, dzięki czemu kolacja z przyjaciółmi przy kominku przestanie należed do luksusu zarezerwowanego dla rozrzutnych.

Albany z obudową z efektem Opti - Myst Fot. Optiflame
Albany z obudową z efektem Opti - Myst®
Fot. Optiflame

Ogień jako fundamentalny wynalazek okresu prehistorycznego naszej cywilizacji, poprzez wszystkie epoki do dziś odgrywa niezwykle ważną rolę. Jest źródłem ciepła, światła, motorem napędzającym wiele gałęzi gospodarki. Fakt jest taki, że nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Nasi przodkowie musieli posiąść umiejętność rozniecenia ognia, poprzez tarcie z wykorzystaniem tzw. łuku ogniowego lub krzesania iskier powstających przy uderzaniu o siebie dwóch krzemieni. W dzisiejszych czasach możliwym stało się stworzenie idealnej iluzji ognia, imitacji niemożliwej do odróżnienia od prawdziwego płomienia. Udało się to inżynierom z grupy Glen Dimplex, którzy zaprojektowali kominki elektryczne z efektem Optiflame i Opti - Myst®.

Viana de Luxe z efektem płonących polan Fot. Optiflame
Viana de Luxe z efektem
płonących polan
Fot. Optiflame

Bezcenne efekty Optiflame i Optimyst ®

Kominki Optiflame i Opti - Myst® imitują płomienie ognia w zadziwiająco realistyczny sposób. Efekt Optiflame uzyskiwany jest dzięki imitacji paleniska żarzącego się drewna, polan, prawdziwego węgla lub ozdobnych kamieni. Efekt Opti - Myst®, z kolei to opatentowane rozwiązanie - jedyny w swoim rodzaju, w pełni trójwymiarowy efekt płomienia i dymu. Pod nazwą Opti - Myst® kryje się nowatorska technologia wykorzystująca ultradźwięki do wytworzenia mgły wodnej, która odpowiednio podświetlona daje efekt płomieni i dymu, wydobywającego się z migoczącego paleniska kominka. W efekcie uzyskuje się doskonałą iluzję ognia, praktycznie niemożliwą do odróżnienia od prawdziwego ognia, palenisko kominka jest bardziej przestronne, a płomienie nie sprawiają wrazenia płaskich.

Cheriton z efektem Optiflame węgiel Fot. Optiflame
Cheriton z efektem
Optiflame węgiel
Fot. Optiflame

Relaks za grosze

Niewiele się może równać z atmosferą tworzoną przez płomienie ogniska. Dają one wspaniałe uczucie przytulności, bezpieczeństwa, komfortu. Nic więc dziwnego, że wiele osób marzy o posiadaniu własnego kominka. Trudności w użytkowaniu zniechęcają skutecznie do montażu tradycyjnego paleniska, ograniczenia narzucane przez przewód kominkowy oraz łącze gazowe zaś do instalowania kominka gazowego. Coraz częściej docenia się zatem korzyści płynące z użytkowania kominków elektrycznych, zwłaszcza, że należą do rozwiązań nie tylko wygodnych, ale i niedrogich w eksploatacji, co ma kolosalne znaczenie dla domowego budżetu. Efekt płomienia w kominkach Optiflame i Opti - Myst® pobiera jedynie 120-300 W energii elektrycznej, a koszt użytkowania kominka to od 7 gr do maksymalnie 25 groszy, a wahania te związane są z wielkością modelu. Efekt płomienia działa niezależnie od trybu grzania, lokatorzy więc niewielkim nakładem finansowym mogą się cieszyć relaksującym widokiem ognia przez cały rok.

Obsidian z białymi kamieniami ozdobnymi Fot. Optiflame
Obsidian z białymi
kamieniami ozdobnymi
Fot. Optiflame

Czas to pieniądz

Kominki elektryczne Optiflame i Opti – Myst® przypadną do gustu wymagającemu użytkownikowi nie tylko ze względu na niskie koszty użytkowania. Decydując się na ich montaż oszczędzimy pieniądze, ale również czas. Kominki nie wymagają bowiem przewodu kominkowego, ani wentylacyjnego. Mogą być umieszczone w dowolnym miejscu, wystarczy jedynie dostęp do standardowego gniazda elektrycznego. Co więcej w przypadku przeprowadzki można go zabezpieczyć i zapakować oraz wysłać w nowe miejsce. Czysczenie komina, magazynowanie opału, sprzątanie sadzy i popiołu to kolejne czasochłonne czynności, których unikniemy w przypadku pracy z urządzeniem.

Zbliza się zima a wraz z nią długie, mroźne wieczory. Dzięki kominkom z efektami Optiflame i Opti - Myst® oczekiwanie na wiosnę może w tym roku przebiec znacznie w przyjemniejszej atmosferze. Radości przysporzą chwile spędzone przy kominku wraz z najbliższymi oraz, co istotne, niewysokie rachunki za prąd.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły