Artykuł Dodaj artykuł

Barwy natury z całego świata – deski elewacyjne EVERO firmy DLH Poland

Nowoczesne projekty architektoniczne lubią zaskakiwać intrygującą formą i  stylowym wykończeniem.

Nowoczesne projekty architektoniczne lubią zaskakiwać intrygującą formą i  stylowym wykończeniem. Inspiracją do tworzenia jedynych w swoim rodzaju aranżacji elewacji jest drewno. Z uwagi na swój naturalny charakter nadaje bryłom budynków lekkości, przełamując surową stylistykę fasady. Deski elewacyjne EVERO firmy DLH Poland, zniewalają egzotyczną kolorystyką i bardzo dobrymi parametrami technicznymi.

Nowoczesna elewacja z wykorzystaniem desek EVERO z Okoume.
Fot. DLH Poland

Współczesną architekturą cechuje z jednej strony zachwyt postępem technicznym, z drugiej zaś uwielbienie do naturalnych materiałów. Próbą pogodzenia nowoczesności  z naturą jest zestawianie na elewacjach budynków różnych surowców takich jak: kamień, klinkier ze szkłem czy aluminium. W tego typu kompozycjach coraz bardziej popularne staje się drewno, szczególnie to egzotyczne, które oprócz bardzo dobrych parametrów technicznych wyróżnia się oryginalną barwą i rysunkiem. Wielość odcieni począwszy od jasnych takich jak Świerk Skandynawski i Modrzew Syberyjski przez delikatne odcienie pomarańczy – Tatajuba aż po głęboką czerwień Meranti i Okoume czy ciemno bursztynową termowaną Sosnę Syberyjską pozwala tworzyć żywe i nowoczesne kompozycje, nadając nowego wyrazu aranżowanej przestrzeni. Wychodząc naprzeciw różnym architektonicznym wyzwaniom firma DLH Poland sukcesywnie rozbudowuje i wprowadza do swojej kolekcji EVERO nowe egzotyczne gatunki drewna.

- Wraz z architektami chcemy wpływać na kształt i formę współczesnego budownictwa, dlatego nasze produkty wytwarzane są z najszerszej gamy egzotyków. Oferowana przez nas kolekcja desek elewacyjnych linii EVERO, pozwala na tworzenie aranżacji, które w równym stopniu co kolorowe farby czy tynki, upiększają fasady naszych domów stosując jedynie naturalne, ekologiczne surowce – mówi Paweł Sędek, Product Manager DLH Poland.

W szerokiej ofercie linii desek elewacyjnych EVERO możemy wybierać pomiędzy różnymi gatunkami drewna, takimi jak: brazylijska Tatajuba, północnoamerykański Cedr czerwony, azjatyckie Meranti, Syberyjski Modrzew, Świerk skandynawski, afrykańskie Okoume czy termowaną Sosnę syberyjską.

 
Meranti czerwone i Cedr czerwony
Fot. DLH Poland

Moc czerwieni

Chcąc nadać stonowanym elewacjom energetyzującego wyrazu można zastosować drewniane deski w kolorze głębokiej czerwieni. Intensywny szkarłat egzotycznego Meranti, kontrastowo zestawiony z subtelną beżową kolorystyką, będzie stanowił atrakcyjną oprawę każdego domu. Alternatywą dla Meranti jest północnoamerykański czerwony Cedr, który pozostawiony w postaci naturalnej, z czasem pokrywa się patyną, zmieniając barwę na srebrzysto szarą. Skontrastowany ze ścianami zewnętrznymi wykończonymi białym tynkiem, zburzy monotonię i nada aranżacji wyrazistości. Zarówno Meranti, jak i Cedr czerwony, dostępne w ofercie firmy DLH Poland, charakteryzują się wyjątkową gęstością i trwałością. Ich zastosowanie na elewacji zagwarantuje ochronę termiczną oraz akustyczną budynku.

 
Tatajuba i Modrzew syberyjski
Fot. DLH Poland

Złoty blask

W modernistycznych aranżacjach elewacji, zastosowanie desek z drewna egzotycznego, będzie naturalnym akcentem przełamującym klimat monochromatycznych barw i geometrycznych kształtów. Deski elewacyjne z południowoamerykańskiej Tatajuby, o urzekającej miodowej barwie w towarzystwie szarego betonu i szczotkowanego aluminium będą nadawały lekki ton aranżacji elewacji. Przeplecione z gładko otynkowanymi powierzchniami fasady, w efektowny sposób podkreślą nowoczesny charakter budynków. Równie odpornym i trwałym jest złocisto miodowy Modrzew Syberyjski o subtelnym rysunku słoi. Szeroka gama profili pozwala wykorzystać potencjał drzemiący w tym gatunku. Powierzchnie profili dostepne są w wersjach: gładkiej Fazy, prostej Zetki, czy Rund Block, dającego wrażenie lekkiego falowania i Rhombo, o wyraźnej pionowej strukturze.

 
Okoume i Świerk skandynawski
Fot. DLH Poland

W promieniach słońca

Kolorystykę afrykańskich zachodów słońca przywodzi na myśl Okoume, dzięki swojej intrygującej barwie obejmującej odcienie różu i łososia. Fasada domu wykonana z tego szlachetnego egzotyku w połączeniu z pastelowymi odcieniami ścian budynku, stworzy ciekawy efekt wizualny. Słoneczno żółtą tonację posiada również Świerk skandynawski, który cechuje się występowaniem naturalnych sęków, które dodają mu klasycznego wyglądu.

W ofercie desek elewacyjnych EVERO firmy  DLH Poland dostępnych jest aż 8 rodzajów profili: Softline, Faza, Sztulp plus, Zetka, Rund block, Variant i Variant szorstkopiłowany, Alpalame szorstko piłowany,  Rhombo oraz Żaluzja Rhombus na specjalne zamówienie istnieje możliwość wykonania indywidualnych profili desek. Taka różnorodność, pozwala na dobór odpowiedniego rozwiązania co w połączeniu z wysokimi parametrami technicznymi, pozwala tworzyć żywe i energetyczne aranżacje elewacji.

W ofercie DLH:

Tatajuba – Profil Softline - 20 x 145 x 2100 - 4500 mm cena ok. 220 zł brutto/ szt. 
Meranti - Profil Faza – 15 x 145 x 2100 - 4500 mm cena ok. 156 zł brutto/ m2
Modrzew Syberyjski – Profil Zetka – 21 x 144 x 2100 - 4500 mm cena ok. 136 zł brutto/ m2

Podobne artykuły