Artykuł Dodaj artykuł

Podsumowanie Dni Otwartych w fabryce YTONG w Pile

Ponad 290 uczniów, studentów i osób zainteresowanych tematyką dotyczącą budowy domu wzięło udział w Dniach Otwartych w fabryce YTONG w Pile.

Logo Ytong, Silka, Xella Polska

Ponad 290 uczniów, studentów i osób zainteresowanych tematyką dotyczącą budowy domu wzięło udział w Dniach Otwartych w fabryce YTONG w Pile. Odwiedzający mieli okazję zobaczyć produkcję i pokazy murowania z bloczków YTONG oraz porozmawiać z ekspertami.

Dla szkół i uczelni

W piątek, 13 kwietnia, fabrykę odwiedzili uczniowie i studenci kierunków o profilu budowlanym. Szkoły zostały zaproszenie do fabryki w Pile w ramach edukacyjnego programu Akademia Murowania SILKA YTONG. Program ma pomóc studentom rozszerzyć wiedzę o energooszczędnym budowaniu, a wśród uczniów szkół o profilu budowlanym promować dobrej jakości wykonawstwo. Zwiedzanie zakładu YTONG w Pile oraz udział w pokazach murowania są elementem praktycznej edukacji.

Dni Otwartych w fabryce YTONG w Pile Xella

– Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w Dniach Otwartych w fabryce i na żywo zobaczyć cały cykl produkcyjny. Jest to doświadczenie ciekawe i wartościowe pod względem merytorycznym. Praktyczne podejście do zagadnień związanych z budowaniem oraz bezpośrednie uczestnictwo sprawia, że młodzież zapamiętuję więcej informacji i chętniej zadaje pytania – mówi Mahmoud Hsino Wykładowca z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile.

Dni Otwarte dla szkół i uczelni odbędą się także 20 kwietnia w fabryce YTONG w Miliczu oraz 11 maja w fabryce w Ostrołęce.

Dla inwestorów indywidualnych

W sobotę, 14 kwietnia, drzwi fabryki YTONG w Pile po raz kolejny zostały otwarte dla inwestorów indywidualnych. Odwiedzający docenili możliwość obejrzenia nowoczesnej i przyjaznej dla środowiska (bezodpadowej) produkcji. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się także seminarium „Jak dobrze przygotować się do budowy domu”.

Dni Otwartych w fabryce YTONG w Pile Xella

– Najczęściej zadawane przez inwestorów pytania dotyczyły wyboru odpowiedniej działki budowlanej, zaplanowania robót budowlanych i kosztów z nimi związanych oraz wyboru odpowiedniego projektu czy dobrego fachowca. Coraz więcej osób dostrzega, że konsultacje z fachowcami pomagają rozsądnie zorganizować i zarządzać swoją budową – twierdzi architekt Kornelia Żywicka z ArchiSTYL Pracowni Projektowej z Chojnic, Ekspertka Budowy SILKA YTONG.

Wszystkie osoby, które chciałyby zwiedzić fabrykę YTONG, wziąć udział w pokazie murowania prowadzonym przez wykwalifikowanych instruktorów czy też otrzymać poradę eksperta, zachęcamy do odwiedzenia Milicza (21 kwietnia) lub Ostrołęki (12 maja).

Aby wziąć udział w zwiedzaniu fabryki wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, dostępny na stronie www.budowane.pl/dni-otwarte lub zadzwonić na numer infolinii: 0 801 122 227. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

W programie:

10:30 - 11:15 - Planowanie kosztów budowy domu
11:30 - 12:15 - Wybór projektu gotowego domu: energooszczędnego i funkcjonalnego
12:30 - 13:15 - Jak dobrze wybrać ekipę budowlaną
13:30 - 14:15 – Ocieplenie od wewnątrz
Pokazy murowania: 11:00, 12:15, 13:15, 14:15 (pokaz ocieplania od wewnątrz)
Bezpłatne konsultacje ze specjalistami: 10:30 - 14:30

Szczegółowe informacje dotyczące Dni Otwartych w fabryce YTONG są na stronie: www.budowane.pl/dni-otwarte

Serdecznie zapraszamy do rejestracji!

Artykuł został dodany przez firmę

Xella Polska Sp. z o.o.

Xella Polska Sp. z o.o. oferuje polskim klientom szeroką gamę produktów niezbędnych do systemu białego budowania. Produkuje materiały ścienne dla budownictwa ogólnego, w szczególności koncentrując się na budownictwie mieszkaniowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły