Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

I ETAP programu Mistrzowie Montażu – za nami

W Kazimierzu Dolnym w dniu 10 września 2011 roku odbył się Piknik Branżowy - pierwsza od lat impreza integrująca środowisko montażystów stolarki budowlanej. 

W Kazimierzu Dolnym w dniu 10 września 2011 roku odbył się Piknik Branżowy - pierwsza od lat impreza integrująca środowisko montażystów stolarki budowlanej. Realizowany w ramach programu edukacyjnego Mistrzowie Montażu  stawiał sobie za cel pokazanie najlepszych ekip montażowych i ich różnych technik montowania okien. Pracę ekip oceniała Komisja ekspertów kierowana przez specjalistów z warszawskiego Instytutu Techniki Budowlanej. Najlepsi z najlepszych, a tym razem były to ekipy montażowe firmy Kristech z Inowrocławia, wyróżnieni zostali statuetką montażowego Oskara oraz honorowym tytułem Mistrzów Montażu.

I ETAP programu Mistrzowie Montażu – za nami

W Pikniku wzięło udział ponad 400 osób, a prawie 30 ekip montażowych zgłosiło chęć poddania swoich umiejętności weryfikacji Komisji konkursowej. Pierwszym etapem konkursu był sprawdzian wiedzy teoretycznej z zakresu montaży, oparty na zapisach najnowszego poradnika „Jak montować ciepłe okna?”.

Dziesiątka tych, którzy odpowiedzieli poprawnie na więcej niż 3/4 pytań testowych zakwalifikowana została do drugiego etapu konkursu, gdzie wykazali się praktycznymi umiejętnościami montażowymi. Zadanie konkursowe polegało na zamontowaniu okna dwuskrzydłowego poza murem, w warstwie ocieplenia. Komisja konkursowa nie oceniała kto najlepiej czy najszybciej zamontował okno, ale kto wykonał to poprawnie, zgodnie z zaleceniami Instrukcji ITB.

I ETAP programu Mistrzowie Montażu – za nami
I ETAP programu Mistrzowie Montażu – za nami

Program Mistrzowie Montażu, to nie tylko weryfikacja wiedzy i umiejętności ekip montujących okna. To również program edukacyjny, który opracowuje i dostarcza środowisku montażystów wydawnictwa i artykuły fachowe, poradniki książkowe i filmy instruktażowe. W trakcie realizacji Programu zawiązało się Zrzeszenie Montażystów Stolarki, które zamierza zrzeszać najlepszych montażystów okien i drzwi oraz wspierać ich technicznie i prawnie. W dalszych planach tej organizacji jest stworzenie systemu wspólnych zakupów materiałów dla mikroprzedsiębiorstw montażowych.

Kolejnym etapem realizacji Programu Mistrzowie Montażu będzie zorganizowanie turnieju montażowego w Warszawie, potem na poznańskiej Budmie, a dalej na regionalnych imprezach targowych w Sosnowcu, Krakowie i Olsztynie. Jest szansa, że w ten sposób zweryfikowane zostaną pozytywnie umiejętności setek fachowych ekip montażowych, by dalej móc ich dobrą pracę polecać inwestorom indywidualnym w całym kraju.

Tak szeroki program edukacyjny możliwy jest do realizacji dzięki zaangażowaniu i wsparciu merytorycznemu i finansowemu czołowych firm branży stolarki budowlanej, które doceniają wagę procesu montażowego dla prawidłowego funkcjonowania stolarki energooszczędnej. I etap realizacji Programu wsparła firma Drutex SA jako Partner Generalny oraz Partnerzy merytoryczni: Selena SA, G-U Polska i VBH Polska. Firmy te już dzisiaj zapowiadają kontynuowanie swojego zaangażowania w kolejnych działaniach Programu, a zainteresowanie dołączenia do grona jego Partnerów wyrażają również inne, czołowe przedsiębiorstwa branży okienno – drzwiowej. To dobrze wróży planom Programowym i realizacji celu jakim jest integracja i stałe wspieranie całego środowiska profesjonalnych wykonawców montaży stolarki.

Artykuł został dodany przez firmę

DRUTEX S.A.

DRUTEX jest wiodącym producentem okien pionowych w Europie. W swojej ofercie, oprócz produktów z PVC, posiadamy okna i drzwi z aluminium, drewna, systemy drewniano-aluminiowe jak również fasady i rolety.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły