Artykuł Dodaj artykuł

Poszerz przestrzeń jednym ruchem ręki – Schüco Corona CT 70 PASK

Szerokie wyjście na balkon czy taras umożliwia korzystanie z otwartej przestrzeni i światła niemal przez cały czas. Drzwi uchylno przesuwne Schüco Corona CT 70 PASK, dzięki wygodnym mechanizmom obsługi, pozwalają szybko i łatwo otworzyć dom na naturę.

Logo SchücoSzerokie wyjście na balkon czy taras umożliwia korzystanie z otwartej przestrzeni i światła niemal przez cały czas. Drzwi uchylno przesuwne Schüco Corona CT 70 PASK, dzięki wygodnym mechanizmom obsługi, pozwalają szybko i łatwo otworzyć dom na naturę. Jednocześnie zapewniają energooszczędność i najlepszą w swojej klasie ochronę przed wodą opadową, hałasem czy włamaniem.

Przekrój przez próg okna lub drzwi w systemie Schüco Corona CT 70 PASK, Schüco
Przekrój przez próg okna lub drzwi w systemie Schüco Corona CT 70 PASK. Fot. Schüco
Drzwi w systemie Schüco Corona CT 70 PASK - widok od strony pomieszczenia, Schüco
Drzwi w systemie Schüco Corona CT 70 PASK - widok od strony pomieszczenia. Fot. Schüco
Drzwi w systemie Schüco Corona CT 70 PASK – widok z zewnątrz, Schüco
Drzwi w systemie Schüco Corona CT 70 PASK – widok z zewnątrz.
Fot. Schüco

Pogodna aura zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, więc dlaczego nie przenieść promieni słońca i otwartej przestrzeni do własnego domu? Drzwi tarasowe Schüco Corona CT 70 PASK, wykonywane z ciepłego PVC-U pomagają w jednej chwili otworzyć szeroko salon na ogród, dzięki możliwości łatwego przesuwania skrzydeł do boków. Nawet podczas deszczowej pogody, wielkopowierzchniowe szklane tafle mogą być uchylane lub lekko wysuwane z ościeżnicy, wpuszczając do pomieszczeń świeże powietrze. Wąskie ramy pozwalają uzyskać szeroki widok na zewnątrz, nie odgradzając domowników od piękna natury. Pomimo wysmukłej budowy, energooszczędne drzwi zapewniają najlepszą ochronę przed chłodem, hałasem i włamaniem dając użytkownikom bezpieczeństwo i komfort mieszkania.

Ciesz się pięknem otwartej przestrzeni

Schüco Corona CT 70 PASK to rozwiązanie łączące funkcjonalność drzwi przesuwnych z możliwością uchylania skrzydeł. W momencie otwierania skrzydła zawieszone na rolkach łożyskowanych na kulkach delikatnie wysuwają się z ramy i są przesuwane równolegle do ściany na sąsiednie przeszklenia stałe - w lewo lub w prawo, dzięki czemu pozwalają zaoszczędzić wewnątrz pomieszczenia wiele miejsca. Trwały i bezawaryjny mechanizm pozwala łatwo i bezgłośnie przesuwać nawet skrzydła o dużych rozmiarach. W jednej ramie można zamontować jedno lub dwa skrzydła przesuwne o maksymalnych wymiarach wrębowych 2000 x 2370 mm. System umożliwia wykonywanie skrzydeł także znacznie mniejszych co umożliwia wykonywanie okien przesuwnych w tej samej technologii. Zespoły dwu, trzy lub cztero kwaterowe mogą być ze sobą łączone tworząc wielkowymiarowe przeszklenia. W przypadku drzwi cztero kwaterowych dwa skrzydła umieszczone centralnie mogę zapewnić naprawdę imponująco szerokie przejście. Wysmukła geometria ram i skrzydeł o łącznej szerokości zewnętrznej 150 mm pozwala na zwiększenie powierzchni szyby i tym samym maksymalne doświetlenie pomieszczeń, które stają bardziej przestrzenne. Przy wszystkich swoich walorach system Corona CT 70 PASK nie ogranicza indywidualnego zamysłu kompozycyjnego. Wykonywane w nim drzwi są dostępne w trzech atrakcyjnych wersjach wzorniczych, różniących się kształtem konturu – Classic, Rondo oraz Cava. Możliwe jest również zastosowanie szprosów oraz oklein wiernie oddających kolor i strukturę drewna.

Drzwi w systemie Schüco Corona CT 70 PASK - widok od strony pomieszczenia, Schüco
Drzwi w systemie Schüco Corona CT 70 PASK - widok od strony pomieszczenia.
Fot. Schüco

Komfortowo i bezpiecznie we własnym domu

Drzwi Schüco Corona CT 70 PASK pomagają rozświetlić wnętrza, chroniąc je jednocześnie przed negatywnymi wpływami otoczenia. Niezawodny system z dwoma poziomami uszczelnień na całym obwodzie zapewnia pewną ochronę przed wiatrem, zimnem i hałasem. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości uszczelek EPDM drzwi ze standardową szybą Ug= 1,1 W/m2K uzyskują najlepsze w klasie drzwi przesuwnych parametry szczelności na wodę opadową i przenikalności cieplnej na poziomie Ud ≤ 1,4 W/m2K. Zwiększona powierzchnia przeszkleń może stać się zachętą dla włamywaczy, dlatego kwestia dobrania bezpiecznej i solidnej konstrukcyjnie stolarki jest niezmiernie ważna. Drzwi uchylno-przesuwne Schüco zostały starannie przemyślane również pod tym względem. Nawet w pozycji uchylonej skrzydła są zabezpieczone przed przesunięciem, stanowiąc ochronę przed wtargnięciem. Optymalną stabilność i sztywność drzwi Corona CT 70 PASK zapewnia zwiększona głębokość zabudowy 70 mm oraz solidne obwodowe wzmocnienia stalowe. Okucia mocno przykręcone do stali są przeszkodą trudną do pokonania i mogą stanowić ochronę przed włamaniem do klasy WK2 włącznie.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły