Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Nowość! System ArtBrick – stabilna elewacja poruszająca zmysły

Trudno pozostać obojętnym na urok elewacji klinkierowej. Niezwykle trwała, nie wymagająca okresowego odświeżania, a przede wszystkim ponadczasowa, od wieków kojarzona jest ze stabilnością, precyzją i elegancją. Firma ArtBrick nawiązując do tych wartości, stworzyła system elewacji klinkierowej, który odkrywa kolejne oblicze współczesnej architektury.

Trudno pozostać obojętnym na urok elewacji klinkierowej. Niezwykle trwała, nie wymagająca okresowego odświeżania, a przede wszystkim ponadczasowa, od wieków kojarzona jest ze stabilnością, precyzją i elegancją. Firma ArtBrick nawiązując do tych wartości, stworzyła system elewacji klinkierowej, który odkrywa kolejne oblicze współczesnej architektury.

System ArtBrick to  innowacyjne rozwiązanie pozwalające wykonać trwałą i przyciągającą wzrok elewację klinkierową.
fot. ArtBrick

Nowy system ArtBrick to innowacyjna technologia, która umożliwia szybkie i dokładne obłożenie domu luksusową warstwą okładziny klinkierowej, skutecznie łącząc w ten sposób funkcjonalność i estetykę projektu.

Technologia, która się opłaca

Spektakularny i przede wszystkim trwały efekt można osiągnąć bez pomocy wysoko wykwalifikowanej ekipy budowlanej zaledwie w kilka dni pracy. Postępowe rozwiązania technologiczne, proste zasady montażu przy jednocześnie wysokiej jakości materiałów w znacznym stopniu weryfikują koszty budowy. System ArtBrick został  bowiem zaprojektowany po to, by maksymalnie uprościć i usprawnić sposób wykonania niebanalnej elewacji klinkierowej.

Wysoka jakość w komplecie

Funkcjonalność technologii ArtBrick tkwi w zsynchronizowaniu działań wielu elementów. Dzięki połączeniu specjalnie opracowanego uniwersalnego kleju, płyty ociepleniowej z prowadnicami ułatwiającymi wykonanie fugi poziomej i pionowej, łączników mechanicznych wyposażonych w trzpień niwelujący mostki termiczne oraz zapewniającego idealną przyczepność klinkieru do styropianu gruntu kwarcowego w postaci tzw. mostka szczepnego, powstaje idealna baza pod najbardziej wymyślną elewację. Elementem nadającym całości elegancki i skończony wygląd jest jedna z 50 okładzin klinkierowych oraz zaprawa fugowa dostępna w kilku uniwersalnych kolorach.

System ArtBrick dzięki idealnemu dopasowaniu koloru elewacji do systemów narożnych umożliwia tworzenie oryginalnych architektoniczne budowli
fot.ArtBrick

Połączenia z pomysłem

W odróżnieniu od cegły, gdzie różnice grubości ścian powodują duże kłopoty konstrukcyjne, modułowa budowa systemu ArtBrick umożliwia swobodne łączenie z innymi technologiami. System  ArtBrick idealnie komponuje się zarówno z tynkiem, drewnem jak i kamieniem, dając w efekcie fantazyjne i funkcjonalne konstrukcje, które pozwalają przeobrazić elewację pozbawioną uroku w oazę spokoju lub elegancki nowoczesny apartamentowiec. Bogata paleta ponad 50 standardowych kolorów z trzech kolekcji umożliwia stworzenie niepowtarzalnej elewacji. Łatwość dobrania dokładnie dopasowanych systemów  narożnych umożliwia zastosowanie niestandardowych kształtów okien.

Okładzina klinkierowa- złoty środek wśród materiałów elewacyjnych

Niekwestionowaną przewagą systemu elewacyjnego ArtBrick nad tradycyjną cegłą jest brak dodatkowych fundamentów podtrzymujących elewację oraz elementów zbrojenia nadproży. Stanowi to oszczędność rzędu kilku tysięcy złotych oraz znacznie upraszcza sam proces montażu dzięki czemu elewację można układać  na całej wysokości ściany, a nie jak dotychczas tylko od dołu. Ponadto cieńsza o 28% ściana zewnętrzna pozwala na uzyskanie kilku dodatkowych metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, przy zachowaniu takiego samego obrysu budynku. Mimo iż tynk pozostaje tańszą alternatywą dla cegły klinkierowej, elewacja wykonana w systemie ArtBrick jest o 16% cieplejsza, przy zastosowaniu tej samej grubości ocieplenia. Z uwagi na trwałość materiałów i odporność na zanieczyszczenia powietrza, nie wymaga ona też gruntownego odświeżania i w efekcie kosztuje niewiele więcej od elewacji wykonanej z tynku.

System elewacyjny Artbrick - projekty z charakterem

System ArtBrick jest uniwersalnym rozwiązaniem, które można stosować zarówno w nowo powstałych budynkach, jak i tych, którym chcemy nadać nowy, bardziej spektakularny wyraz. Każdy z elementów innowacyjnej technologii ArtBrick spełnia najwyższe wymogi jakościowe. Uzyskana aprobata Instytutu Technologii Budowlanej jest tego najlepszą gwarancją. Zarówno z ekonomicznego jak i estetycznego punktu widzenia, system elewacyjny ArtBrick jest niewątpliwie idealnym połączeniem trwałości tradycji i rozmachu nowoczesności w budownictwie.

Cena systemu ArtBrick: 159 do 199 zł /m2 brutto
Producent: ArtBrick Sp. z o.o.
Dystrybutor: ArtBrick Sp. z o.o.

Podobne artykuły